צריך מפרט לבני דודים, תקציב - 3500 ש"ח, מטרה - אינטרנט ומשחקים - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך מפרט לבני דודים, תקציב - 3500 ש"ח, מטרה - אינטרנט ומשחקים

Spitted

Recommended Posts

קודם כל תודה לכל מי שיעזור, זה דחוף ואני צריך לארגן את זה ממש מהר, כי אני טס לקפריסין מחר בערב..

אז ככה, בני דודים שלי רוצים לקנות מחשב, והם לא יכולים להשתגע במחיר אז דוד שלי מקציב כ-3500 שקלים חדשים

הוא ביקש שהמחשב עצמו יהיה מהיר בדברים כמו גלישה באינטרנט וכו'

וגם שיוכל להפעיל משחקים, פחות או יותר.. הם לא כבדים, כולה ילדים קטנים בכיתה ג' ו-א', אז אין צורך במשהו High-End

הם לא סופרים את השניות עד היציאה של UT2007 או Crysis, אבל עדיין משחקים פה ושם במשחקים חדשים וישנים

אני מקווה שאתם מבינים פחות או יותר את היעדים של המחשב..

צריך גם ציוד היקפי מסך וכל זה.. אני יודע שיהיה ממש קשה להכניס בתקציב, אבל תשתדלו.. מסך שטוח 17 אינץ' פשוט

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ילדים כתה ג לא משחקים משחקי מחשב שדורשים כרטיס מסך "אמיתי" ולכן לא צריכים מחשב למשחקים.

הייתי הולך דווקא בכיוון אחר-

קודם כל מתעקש על מסך LCD- מסך בדרך כלל נשאר ליותר מדור אחד של מחשבים ועוד 5 שנים לא יהיה להם איפה לתקוע מסך לא דק. 1200 ש"ח

אחרי זה הולך על לוח אם משולב עם כרטיס מסך זול 500 ש"ח

מעבד 64 3200+ עוד 500 ש"ח

ג'יגה 600 ש"ח

הארדיסק 80 ג'יגה 250 ש"ח

צורב דיוידי 200 ש"ח

מארז שהילדים יאהבו בעוד 200 ש"ח

מקלדת ועכבר הכי פשוטים שיש

ויש כאן מחשב מצוין (מבחינת איזון ויחס עלות/תועלת) לעבודות משרדיות עם טיפה משחקים.

3500 עם מסך LCD שיחזיק עד המחשב הבא.

אם ממש מתעקשים על כרטיס מסך אפשר לקנות מסך LCD של פרו וויו ולא של סמסונג/LG ב1000 שקל.

בכוונה לא כתבתי לך כאן מחיר מחנות מסוימת ודגמים ספציפיים כי אין סיבה לא לקנות מחשב כזה פשוט מהחנות הכי קרובה אליהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי מאוד איזה ילדים. יש ילדים בני 8 שמשחקים משחקים כבדים. תלוי מאוד מה הביאו להם ליום ההולדת, מה ראו אצל החברים, הבני דודים והאחים הגדולים. ואם הם לא משחקים היום, יש סיכוי שישחקו מחר כי פשוט יראו את המשחק אצל מישהו או שיקנו אותו כשהולכים עם הסבתא (היישות שאינה מוגבלת בתקציב) לקניון ביום שבת.

זו דוגמה למחשב של אחד כזה בן 8:

EVEREST Home Edition © 2003-2005 Lavalys, Inc.

Version EVEREST v2.20.405/he

Homepage http://www.lavalys.com/

Report Type Report Wizard

Computer Y (y at home)

Generator y

Operating System Microsoft Windows XP Professional 5.1.2600 (WinXP Retail)

Summary

Computer:

Operating System Microsoft Windows XP Professional

OS Service Pack Service Pack 2

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Computer Name Y (y at home)

User Name y

Motherboard:

CPU Type AMD Athlon 64, 2400 MHz (10 x 240) 3800+

Motherboard Name Albatron K8NF4U/K8SLI

Motherboard Chipset nVIDIA nForce4, Hammer

System Memory 2048 MB (PC3200 SDRAM)

BIOS Type Award (08/19/05)

Communication Port Communications Port (COM1)

Communication Port ECP Printer Port (LPT1)

Display:

Video Adapter RADEON X800/X850 Series - Secondary (256 MB)

Video Adapter RADEON X800/X850 Series (256 MB)

3D Accelerator ATI X850 Pro (R480)

Monitor LG F900P [19" CRT] (140492299)

Multimedia:

Audio Adapter BrookTree Bt878 Video Capture Device - Audio Section

Audio Adapter nVIDIA MCP04 - Audio Codec Interface

אומנם זו לא דוגמה מייצגת, אך כרטיס מסך למשחקים בהחלט הייתי קונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א- סוף סוף אני לא לבד כאן בשעות הזויות, ח"ח.

ב- אני לא חושב שמחשב עם 2 ג'יגה יכול להוות דוגמה למשהו. משוגעים יש בכל העולם, גם עשירים.

ג- ילד שיודע לשחק משחקים כבדים צריך ללמוד מהו כסף. להורים אין יותר מ3.5 אלפים להשקיע ולדעתי עדיף להתמקד יותר במסך.

לא הייתי ממליץ לאותם הורים להוריד במעבד/זיכרון/מסך כדי לא לקצר את אורך החיים של המחשב.

כמובן שאם בא להם להוסיף 300 שקל ולקנות מסך זול יותר הם יכולים ללכת גם על כרטיס מסך, אבל לא הייתי ממליץ.

אני בספק אם פותח האשכול יצליח להסביר את זה לבני דודים ששמעו מהמוכר השכונתי על "מחשב שיריץ כל משחק ויקח אותם 3 שנים קדימה" ב3000 שקל. זו עבודה קשה, במיוחד כשאתה בחור צעיר יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי, לא דוגמה מייצגת, אבל על אחת כמה וכמה, אם אין כסף, אז כדאי לאזן את המפרט ולקנות כרטיס מסך נורמלי שיאפשר לילדים להריץ משחקים ושיאריך את חיי המחשב. מסך LCD ומעבד חזק יותר יהיו אולי נחמדים אבל בתקציב הזה יביאו תועלת פרקטית מועטה לעומת כרטיס מסך נורמלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר'ה, אני יתעקש על הכרטיס מסך

הם בני דודים שלי ואני מכיר אותם S: כרטיס OnBoard לא יספיק בכלל

הם לא מתעניינים ברזולוציות גבוהות ופילטרים, אבל עדיין מעניין אותם משחקים והם רוצים שהכל יפעל להם

משחקי הרפתקאות [לדוגמא, שר הטבעות שיבת המלך], [NBA וכאלה], מרוצים, ושטויות

הם אולי קטנים אבל הם משחקים עם המחשב כבר מגיל ממש קטן, ועכשיו הם כבר יודעים מה הם רוצים

לכן אני מבקש שתנסו לאזן קצת את המחשב

כמו שזה שמעלי אמר, התקציב נמוך לכן אי אפשר לשים הכל טוב, אבל אם תשימו מעבד בינוני ומסך בינוני, יהיה גם מקום לכרטיס מסך בינוני

אפשר לחרוג מעט מהתקציב, אם לא תהיה ברירה...

1GB מספיק בהחלט

ולא צריך LCD! אני מדגיש, מסך שטוח פשוט.. אחרת בקושי ישאר תקציב למחשב עצמו, וזה מה שחשוב

תודה לכולם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...