19 אינצ' בסביבות 2000 ש'ח. שימוש לפי עדיפות 1.גרפיקה 2.טקסטים 3.משחקים - עמוד 2 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

19 אינצ' בסביבות 2000 ש'ח. שימוש לפי עדיפות 1.גרפיקה 2.טקסטים 3.משחקים

GQ4U

Recommended Posts

שמת לב לתקנון שלהם לגבי פיקסלים שרופים?

במסכים דקים LCD\TFT האחריות 3 שנים ולגבי נקודות בלתי תקינות מכל סוג שהוא, במסך חדש, ברגע מסירת ללקוח חלים הכללים הבאים:

לגודל מסך "15 מותר שיכיל עד 2 נקודות לא תקינות.

לגודל מסך "17 מותר שיכיל עד 3 נקודות לא תקינות.

לגודל מסך "19 מותר שיכיל עד 4 נקודות לא תקינות.

לאחר מסירת המסך ללקוח ובמהלך תקופת האחריות חלה אחריות למסך הלא תקין רק מעל 10 נקודות לא פעילות.

גם רוב הסיכויים שהאחריות למסך היא של KSP (היא מייבאים המון חלקים בעצמם ובלי קשר ליבואנים הרשמיים) ולא של היבואן הרשמי ככה שהמחיר הזול עלול להפוך ליקר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ברור לי - אתה אירוני? מה זאת אומרת עסקת חייו (NOT)?

כן אני אירוני.

תקרא את מה ש"תמיד מחייך" רשם לך.

המסך שקנית אמור לעלות הרבה יותר מהHR, אתה קנית אותו באותו מחיר מ-KSP, שמייבאים אותו

באופן עצמאי ולא רוכשים אותו מהיבואן הרשמי, שזה בעצם עלול ליצור מצב שהקנייה בזול, תעלה ביוקר

בהמשך הדרך - כמובן שאני לא מאחל את זה לאף אחד, כולל אותך.

בכל מקרה, מה שהפריע לי בתגובה הראשונית שלך שאתה משווה 2 מסכים שהמפרט הטכני

שלהם אותו הדבר, אני מבין שה VIEWSONIC מסך טוב יותר, אבל הוא גם עולה יותר.

המחיר שהבאת של המסך שלך הוא הכי נמוך שאפשר למצוא הוא כמעט 1900 שקל והתעלמת מהמחיר הממוצע שלו

בשוק שמגרד את ה 2400 שקל.

בעוד שהמחיר הממוצע של הHR בשוק הרבה יותר נמוך...אפילו שמצאת אחלה דיל על המסך שאתה ספציפית קנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי vp930:

לדעתי זה by far המסך הטוב ביותר בשבילך מכל באפשרויות שהוצעו פה לפי סדר העדיפויות שלך, שהיה זהה לשלי כשקניתי אותו.

דבר ראשון - פאנל P-MVA של AU-Optronics עם יכולת מצוינת של הצגת צבעים. גם הטקסט בו מצויין.

דבר שני - לפי סדר העדיפויות שלך, תתרחק מפאנלים מסוג TN כמו מאש. (כמו vx922 , lg1970hr ודומיו) הם כמעט ולא מסוגלים להציג צבע אחיד על כל המסך כמו שצריך, שלא לדבר על dithering ו banding בכל מסכי TN, שהם תופעות הרסניות לגרפיקאים.(מסכי TN לא יכולים להציג גרדיאנטים של צבע בצורה נורמלית. אבל vp930 יכול בקלות, אחרי calibration)

דבר שלישי - ה EIZO באמת מעולים ביכולות גרפיות, אבל הם פשוט אסון במשחקים וסרטים.

דבר רביעי - במשחקים וסרטים הוא יותר טוב, אפילו במהירות, ממסכי TN שאמורים להיות מהירים יותר. ואין מה להשוות באיכות צבע.

לכל המסקנות האלו הגעתי אחרי שהשוויתי 3 מסכים שונים אצלי בבית (samsung 930b, 1932tq, viewsonic vp930) ואחרי שראיתי והתרשמתי מהמוני מסכים אחרים (lg 1970hr, 960bf, viewsonic vx922 וכו')

מקווה שעזרתי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי אנשים...מצטער על השעות המוזרות שלי. אני אתייחס לכמה מהתגובות שהתקבלו במהלך היום:

תבדוק גם לגבי ה 1980Q של המסך היוקרתי שלהם.

* בדקתי , המסך עולה ~3000שח (יש ב2500, אבל הבנאדם בטח מייבא את הפאנל לבד ומרכיב אותו עם חלקים של בלנדר :screwy:)

גם ב-"19 הרזולוציה הזו - שבה כמובן התצוגה מיטבית - מעייפת את העיניים, וב-"17 הרבה יותר.

* אז אם אני מבין נכון.....עד לאחרונה לא השתמשו ברזולוציה 1280X1024 במסכי 17' . לא נראה לי נכון...חוץ מזה הוסבר לי שאובייקטים יופיעו קטנים יותר במסך ה17 אבל התמונה תהיה חדה יותר מאחר ומדובר על אותו מספר פיקסלים לשטחים קטן יותר. כלומר ה17 צריך להיות איכותי יותר. דיברתי עם מספר אנשים וקיבלתי מספר "עובדות" שונות - בין היתר שב19 אינץ' ניתן לראות קיווקווים באובייקטים מקרוב שב17 נדיר לראות. בקיצור הרבה אגדות אורבניות בנושא. אשמח אם מישהו ירים את הכפפה וינסח את זה אחת ולתמיד. ויוסיף אפילו את דעתו 17 או 19

אם הייתי יודע שזה ככה, הייתי הולך על 17' או משקיע יותר כסף וקונה מסך רחב גדול.

(מסך רחב 19' לדעתי ממש קטן מדי)

*טוב יכול להיות שאני נורא עייף, אבל זה נראה לי קצת סותר . מסך רחב לא היה פותר את הבעיה של חוסר חדות האובייקטים...או שכן ?

לגבי vp930:

לדעתי זה by far המסך הטוב ביותר בשבילך מכל באפשרויות שהוצעו פה לפי סדר העדיפויות שלך, שהיה זהה לשלי כשקניתי אותו.

דבר ראשון - פאנל P-MVA של AU-Optronics עם יכולת מצוינת של הצגת צבעים. גם הטקסט בו מצויין.

דבר שני - לפי סדר העדיפויות שלך, תתרחק מפאנלים מסוג TN כמו מאש. (כמו vx922 , lg1970hr ודומיו) הם כמעט ולא מסוגלים להציג צבע אחיד על כל המסך כמו שצריך, שלא לדבר על dithering ו banding בכל מסכי TN, שהם תופעות הרסניות לגרפיקאים.(מסכי TN לא יכולים להציג גרדיאנטים של צבע בצורה נורמלית. אבל vp930 יכול בקלות, אחרי calibration)

דבר שלישי - ה EIZO באמת מעולים ביכולות גרפיות, אבל הם פשוט אסון במשחקים וסרטים.

דבר רביעי - במשחקים וסרטים הוא יותר טוב, אפילו במהירות, ממסכי TN שאמורים להיות מהירים יותר. ואין מה להשוות באיכות צבע.

*תשובה של חמש כוכבים: המלצה + נימוק + התיחסות לדגמים אחרים. :xyxthumbs: לפי הספר.

אז קודם כל אני מסכים עם הקביעה לגבי הפאנל של ה930 הוא איכותי ביותר ואין לו הרבה מתחרים בתקציב הזה של 2500. כרגע הוא בראש הרשימה אצלי מאחר והוא נותן לי את הפשרה\איזון בין גרפיקה\סירטונים וכו. אבל, אני עדיין מחפש מקבילה סמסונגית למסך הזה...אני לא כך כל מבין בדגמים....

כדי לקדם את הת'רד הזה לכיוון מיצוי\נעילה. הייתי רוצה להבין מספר דברים:

א. כדאיות של מסך 19 מול 17 . כי את הכסף של שטח המסך הנוסף אפשר להשקיע במסך 17 מתקדם יותר. לא ככה ?

ב. מי כרגע מתחרה בVP930 בתקציב הנ"ל ובאיכות הפאנל. אם יש כזה בכלל.....(רצוי מהסמסונגים)

ג. רשמים אישיים של הגולשים לגבי עבודה עם 19 אינץ' לטוב ולרע (בסרטים ובעריכת וורד). למה? כשהייתי בחנויות (באג, ביג בוקס - רק להסתכל,לא לקנות מהם כמובן) פגשתי שני אנשים שפשוט החזירו את המסכים הגדולים כי הם לא יכלו לעבוד איתם. "כי זה קטן להם". לפי התשובות שקיבלתי כאן ב17 זה אמור להיות קטן יותר. מסקנה - מישהו התבלבל בעובדות.

כמו תמיד - תודה לעוזרים

אורון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אז ככה..

א. עדיף לך מסך 19 לעבודה עם טקסט כי רזולוציית native של 17 ושל 19 היא 1280X1024, וב17 הטקסט הרבה יותר קטן ודורש יותר מאמץ לקרוא.

עדיף לך מסך 19 לעבודה עם גרפיקה פשוט בגלל שטח עבודה גדול יותר, ככה ש toolbars פחות יסתירו את שטח העבודה (ה "canvas") שלך.

ד"א, לגבי טקסט במסך 19 אינטש - הרבה יותר טוב לעבוד בשימוש ב Clear Type של (אם אתה משתמש ב windows). ב 17 לעומת זאת צריך להתרחק מזה.

ב. ת'אמת אני לא יודע, אני לא מספיק מעודכן (הפסקתי לחקור את עניין מסכי LCD אחרי שקניתי את ה VP לפני כ 8 חודשים). אולי שווה בכל זאת לברר לגבי EIZO...

ג. אני עובד המון עם טקסט וגרפיקה עם VP930 והוא מצויין (וגם ה pivot שלו עושה פלאים עם טקסט, אבל לא ב word).

הבעיונת הקטנה שיש במסכי 19 עם טקסט היא בגלל גודל הפיקסל (בד"כ 0.297 נדמה לי) שהוא גדול יחסית וגורם לטקסט להיראות עם "פינות חדות". ה clear type שהזכרתי קודם לא רק פותר את הבעיה, הוא עושה את זה בצורה מושלמת (אבל רק ב LCD מגודל 19). כמובן שב 17 הטקסט קטן יותר, אבל אין צורך ב clear type.

ד"א, הרבה אנשים דווקא מעדיפים מסכי 20" לעבודה, והגודל הזה מאוד פופולרי בגלל שהוא מציע רזולוציה גבוהה עם גודל פיקסל מעולה (אם אני לא טועה 0.25 בערך, שזה תענוג). זה מסביר את הדיון שלכם לגבי "קווקוים" באוביקטים במסכי 19 - פשוט רואים יותר את הפיקסליזציה בפינות (כאילו שצריך anti aliasing :) וזה גם למה צריך את clear type ). אבל זה ממש ממש ממש בקטנה. תופעה זניחה ביותר, שממש לא צריכה למנוע ממך לקנות מסך 19.

כמובן שבגודל פיקסל קטן יותר פחות ופחות רואים את זה, ובמסך "רחב גדול" שהוזכר קודם - שהכוונה ל LCD 20 - התופעה נעלמת לגמרי כי 0.25 זה גודל פיקסל שופרא דשופרא. גם במסך 17 זה כמעט ולא קיים (פשוט כי הוא קטן כ"כ... אז גם יש לו גודל פיקסל קטן כדי להתאים ל 1280X1024 )

לגבי - VP עושה אחלה עבודה, אבל אני לא בטוח לגבי ב high definition. לא מזמן הורדתי כמה trailers למשחקים ב high def, ושניים מהם היו חשוכים מדי. אבל כנראה זה הסרטונים עצמם, לא המסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...