קצונה, כן? לא? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קצונה, כן? לא?

iakovl

להיות קצין?  

1103 הצבעות

1. 1. להיות קצין?

Recommended Posts

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אווץ...

שמע, אם היית קרבי אז הייתי אומר לך ללכת להיות קצין בכיף!

אבל בתור חוקר מצ"ח אני מניח שאתה ג'ובניק, נכון? במקרה כזה אל תעשה לעצמך את העוול הזה, קצין ג'ובניק זה אחד הדברים היותר בזויים בצבא!

ברוב המקרים זה לא מפסיק אפילו שמירות, קצין עושה תורנות קצינים ואני חייב לציין שסמל תורן זו תורנות הרבה יותר טובה! (טוב לפחות הסמל תורן שאני עשיתי :smile1:) והחלק של לחתום קבע זה לא כזה קריטי כי לרוב מוותרים לקצינים ג'ובניקים על הקבע (בהנחה שהספקת להיות קצין לפחות שנה).

אני אישית חתמתי וויתור 7 פעמים על קצונה (לא וויתרו! :bash:) וגם עכשיו (יותר מחודשיים אחרי השיחרור) אני לא מתחרט על זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע אז אתה צריך פז"מ מסויים כדי לקבל זימון לקצונה?

מה זה אומר קצין ביחידות העילית(את עמית אתם מכירים? הוא היה קצין בשייטת :smile1::nixweiss:)?

כאילו יש יתרונות ברורים\נסתרים בליהיות קצין[חוץ מהקבע הו כה אהוב ::)]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני איש קבע (נגד) במודיעין חיל האויר.

ללהיות קצין יש לא מעט חסרונות:

יותר עבודה, יותר "כאב ראש", יותר מילואים (אולי), קבע (לחלק זה חיסרון), התעסקות בהרבה בירוקרטיה במקום מקצוענות (תלוי במקום, לפעמים ההיפך) וכו'.

מצד שני ישנן יתרונות- יותר "כבוד" (וזה משנה), יחס טוב יותר מצד הצבא (לא מוצדק אבל מה לעשות), למידה של איך להתנהג לאנשים ולעבוד איתם כ"בוס" שלהם, קצת ידע ניהולי (תלוי איזה קצין אתה), לפעמים יותר סיפוק, תורניות יותר קלות (לא טחינה של שמירות), מילואים יותר קלים בדר"כ (לא שמירות לרוב) וכו'.

אני מצטער שלא יצאתי לקצונה.

אבל אני לא יודע איך זה במצ"ח.

לדעתי- כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה"כבוד" הזה הוא בתוך הצבא... והוא משנה רק אם אתה בקבע (כי מתייחסים לנגדים כמו לזבל, ועל הדרך זה עונה גם ליחס המועדף)

באזרחות הכי הרבה יגידו לך "אהה היית קצין? כל הכבוד!"

הלימדה להיות "בוס" ממש לא קשורה... בתור מש"ק היו לי חיילים תחתי...

ובמילואים זה להשוות מילואים יותר קלים מול יותר מילואים... זה דיי שווה... חוץ מהפרט הקטן שבקושי שולחים ג'ובניקים למילואים...

קיצר...

קרבי = שווה להיות קצין

ג'ובניק = לא שווה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לקצונה את היתרונות שלה, גם אם אתה ג'ובניק

בד"כ מדובר בעבודה טובה יותר מעבודה סטנדרטית של חייל משוחרר

אפשר לחסוך כסף לטיול/לימודים

זה נראה טוב בקורות חיים אח"כ

זה לא רע גם למילואים (לא תשמור)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. זאת ממש לא עבודה טובה יותר.

ב. חרא תנאים. קצין זוטר חוטף המון צעקות ושלא נדבר על זה שאתה עדיין בתוך המערכת המטומטמת הזאת.

ג. הכסף לא משהו בכלל. מי שטוב, גומר אוניברסיטה ועושה הרבה יותר כסף.

ד. זה ניראה טוב בקו"ח אם היית קרבי ופיקדת על אנשים. אם היית ק.שלישות זה לא נותן לך כלום

ה. לא יודע מה איתך אבל ביחידה שלי מילואימניקים לא שומרים ובקושי עושים יום בשנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א.מתי עבדת פעם אחרונה בתחנת דלק/חברת אבטחה?

ב.זה לא משהו גורף, יש קצינים שמקבלים יחס טוב

ג.מה הקשר? שנה קבע לא מונעת ממנו ללמוד באוניברסיטה, מה גם שהיא מאפשרת לו לחסוך כסף ללימודים/טיול

ד.זה נראה טוב בקורות חיים, לא משנה איזה קצין. גם קצין שלישות נראה טוב יותר מחייל רגיל בשלישות וקצין מצ"ח נראה טוב יותר מחוקר מצ"ח

ה.מה קשורה היחידה שלך? חסרות יחידות שטוחנות שמירות במילואים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...