ועכשיו לחדשות העצובות שלא מפתיעות איש... - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ועכשיו לחדשות העצובות שלא מפתיעות איש...

rk666

Recommended Posts

• תגובות 46
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כסף, כסף וכסף הם הגורמים לדעתי.

התקציבים של משרד החינוך קטנים מדי- כתוצאה מכך המשכורות של המורים יורדות- כתוצאה מכך הרמה של המורים יורדת.

כמו שנאמר בבליזר, אנחנו לא משלמים מיסים למדינת , כי מיסים הולכים לדברים כמו , חינוך, ותרבות. אנחנו פשוט משלמים לצבא פרוטקשין שיגן עלינו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כסף, כסף וכסף הם הגורמים לדעתי.

התקציבים של משרד החינוך קטנים מדי- כתוצאה מכך המשכורות של המורים יורדות- כתוצאה מכך הרמה של המורים יורדת.

כמו שנאמר בבליזר, אנחנו לא משלמים מיסים למדינת , כי מיסים הולכים לדברים כמו פיתוח, חינוך, ותרבות. אנחנו פשוט משלמים לצבא פרוטקשין שיגן עלינו.

תן לי לתקן אותך

כסף,ערסים,כסף,ערסים וכסף וערסים הם הגורמים.

התקציבים של משרד החינוך קטנים מדי [ביחס לכמות הערסים]-כתוצאה מכך המשכורות של המורים יורדות,המוח שנשאר לערסים מתפוגג באוויר,והרמה של המורים יורדת,והרמה של הערסים יורדת אפילו מתחת ל-0.

כמו שנאמר בבליזר,אנחנו משלמים מיסים למדינת ,כי מיסים הולכים לדברים כמו ,חינוך ותרבות. אנחנו פשוט משלמים לצבא ולערסים פרוטקשן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שהמורה שלי אז אמר - יש 200 מורים בבית הספר, 199 מהם אוכלי חינם.. :smile1:

ועכשיו ברצינות, זה היה מצב די צפוי, כל הבעיות עם משרד החינוך לאורך השנים האחרונות, כמה שביתות, הפגנות, האיכות של המורים ירדה, ההשכלה של התלמידים ירדה - אולי יגיע אחד שבאמת יוכל להחזיר את הכל בחזרה. :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אלה הערסים....עוד גאון תוצרת משרד החינוך ::)

בשביל להחזיר את המצב צריך ממשלה עם מספיק ביצים שתקצץ למשרד הביטחון את התקציב שהוא מבזבז על משכורות ומסכי פלזמה ותידע ליעל את התקציב ולא להוסיף לתקציב עוד כמה מילירדים כי הצבא מבקש כל שנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש גם את חצי הכוס המלאה (אם אפשר לקרוא לזה ככה)

שני נתונים מעודדים

נתון אחד מעודד מלמד שישראל ממוקמת במקום טוב בעולם מבחינת מספר המסיימים את מערכת החינוך. היא רביעית מבין 22 מדינות OECD, כאשר יותר מ-90% ממספר התלמידים מסיימים 12 שנות לימוד. במקום הראשון נמצאת נורבגיה עם 100%, אחריה גרמניה 99%, קוריאה 97% וישראל 92%. הממוצע הוא 67% וישראל עוקפת מדינות כמו יפן, דנמרק, פינלנד, סין, ספרד, איטליה, שוויץ וצרפת. עם זאת, לא נבדקה "איכות תעודת הבגרות", כלומר - שיעור הזכאים ללמוד באוניברסיטאות ובמכללות בתום הלימודים בבית הספר.

עוד נתון מעודד מלמד שמספר שעות ההוראה בבתי הספר בארץ הוא מהגבוהים בעולם - בחטיבות הביניים מלמדים קרוב ל-800 שעות לימוד בשנה (הממוצע הוא 704). ביפן מלמדים 534 שעות בשנה ואילו במקסיקו 1,047 שעות ובארצות הברית 1,080 שעות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה מתחילה מהבית. ככל שיש יותר מתירנות והצעירים מכניסים לעצמם MTV לראש, מאבדים אידיאולוגיה, משמעות, משמעת, כיוון...

ההתדרדרות האקדמית היא לא בעיה, היא תסמונת אחת של הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלק גדול של הבעיה היא המשמעת וחוסר סמכות של המורה.

לדעתי מערכת החינוך צריכה להיות הרבה יותר נוקשה, כך אפשר יהיה בקלות לקצץ בשעות ולהוסיף שכר למורים כך שיבואו ללמד מורים באמת טובים.

ברגע שמורה יכול להשליט סדר בכיתה, כלומר שחצי מהשיעור לא מתבזבז על בעיות משמעת, לא יהיה צורך במספר רב של שעות.

אני אתן דוגמא פשוטה שקרובה אלי, ההורים שלי למדו בחבר העמים, שם מסיימים את בית הספר ב10 שנים בלבד, ולדעתי הידע שהתלמידים קיבלו שם הוא הרבה יותר גדול ומבוסס. כדאי לברר איך זה קורה שאצלנו בארץ לומדים בשנתיים יותר ומקבלים תעודת בגרות שלא שווה הרבה.

בעיה נוספת היא החינוך של החברה, למשל, תלמיד שמנסה להרחיב את אופקיו וישתדל לבצע את כל השיעורים על הצד הטוב ביותר יקרא "חרשן"- מה שאולי נכון, אלא שמושג זה אמור להיות חיובי! למה בארץ לועגים לתלמידים כאלה?

כמו כן ישנה בעיית הממונים על מערכת החינוך, כלומר שרי החינוך שדואגים לעשות רפורמות על ימין ועל שמאל, בלי שיש להם מושג קלוש בחינוך.

ולבסוף יש את בעיית חוסר התקציב שלדעתי היא הבעיה הכי פחות קשה שלנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל כך הרבה גורמים, איפה להתחיל.... מצטער שאני לא קורא את התגובות שלכם, כי פשוט אין לי זמן לנשום.

תנו לי לסכם את זה:

1) בית.

2) שכונה.

3) משכורת של המורים.

4) , כי אחרי הצבא להרבה אנשים אין כח להתחיל שוב, מה שבמדינות אחרות אין, והם ישר הולכים לקולג' או משהו בסיגנון.

5) שוב, אחרי הצבא אנשים מבינים שהלימודים זה לא הכל, כאילו אתה מקבל פרופורציה לחיים, אני עדיין לא הגעתי לצבא, אבל זאת ההרגשה שאני מקבל מאח ואחות.

6) , בפעם השלישית, הצבא אוכל לנו את הכסף, אני לא אומר שזה נכון או לא, אבל אנחנו משקיעים יותר כסף בצבא מאשר כל המדינות שהשתתפו בסקר, ולכן זה לא מותיר לנו משאבים למערכת החינוך.

7) כל מיני נורמות חברתיות טיפשיות, שמי שלומד צריך לנדות אותו מהחברה.

היריעה קצרה מלהכיל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אלה הערסים....עוד גאון תוצרת משרד החינוך ::)

בשביל להחזיר את המצב צריך ממשלה עם מספיק ביצים שתקצץ למשרד הביטחון את התקציב שהוא מבזבז על משכורות ומסכי פלזמה ותידע ליעל את התקציב ולא להוסיף לתקציב עוד כמה מילירדים כי הצבא מבקש כל שנה.

איך לעזאזל הם תוצרת משרד החינוך?

הם תוצרת עופר לוי נוו והזמר הישן ההוא (אני אוהב כמה שירים שלו ת'אמת אבל שחכתי ת'שם) והרבה טימטום מזרחי.

כמו שגורי אלפי אמר פעם במשחק מכור : " אני לא מאשים את לימור לבנת- ברגע שהיא תדע מה התפקיד שלה, היא תעשה אותו"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערנו זה התקציב שיש למשרד החינוך, ואי אפשר להגדיל אותו. צריך לעשות רפורמה.

ולכל החכמים שמציעים לקחת עוד כסף מצה"ל, ראיתם במו עיניכם מה קורה כשאין כסף לבטחון.

בסוף עוד יעלו עלינו ואז מה יהיה שווה החינוך?

רפורמה בחינוך! להעיף את כל השחיטות ולהכניס לימוד דרך המחשב בבית. יותר שעות בלי לשלם על יותר מורים ובאיכות לימוד אחידה לכל המדינה לא רק לעשירים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצה"ל לא חסר כסף, חסר מי שינהל אותו.

בקצב הזה יהיה לנו בעוד 10 שנים בלי מדינה (או מדינה של נכשלים), אני לא אומר שצריך לרושש את הצבא ולהעביר הכל לחינוך כי אז באמת יעלו עלינו.

אבל יש נקודת איזון בין הדברים שאפשר להגיע אליה עם ניהול נכון ופחות שחיטות (אני לא מצפה שלא תהיה שחיטות בכלל, זה כבר מוגזם לבקש).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה מתחילה מהבית. ככל שיש יותר מתירנות והצעירים מכניסים לעצמם MTV לראש, מאבדים אידיאולוגיה, משמעות, משמעת, כיוון...

ההתדרדרות האקדמית היא לא בעיה, היא תסמונת אחת של הבעיה.

^^^

מה שהוא אמר.

אחת הסיבות העיקריות היא החינוך בבית. ההבדל העיקרי בין היום לאז הוא שפעם ההורים הנחילו בילדים שלהם הרבה מהעקרונות שחשובים כדי להצליח בחיים באמצעות חינוך ומשמעת בבית. היום יש גישה של "תנו לילד לעשות מה שהוא רוצה" כי זה עושה אותה מאושר יותר או משהו כזה, וזה כמובן חשוב יותר מהעתיד שלו (הערה: לא באמת חשוב יותר, לאלו שחיישן הציניות שלהם מקולקל).

לגבי תקציב משרד החינוך. תמיד לא יכול להזיק להוסיף, אבל זה לא אומר שמערכת החינוך לא צריכה להתעייל, כי היא כן. כמו בכל משרד ממשלתי אני בטוח שגם בתחום הזה חלק גדול מהתקציב הולך לאיבוד בבירוקרטיה וניהול לא יעיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...