השוואה בין גופי קירור לאינטל פרסקוט 478 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השוואה בין גופי קירור לאינטל פרסקוט 478

crazydiamond

Recommended Posts

שלום לכולם.

(כבר פתחתי תרד בעבר בנושא אך הייתי במילואים בצפון ולא ממש יכלתי לעקוב אז אני פותח חדש)

עד לא מזמן היה לי על המעבד גוף קירור סטוק של פרסקוט - שמורכב מגליל נחושת במרכז וסנפירי אלומיניום מסביבו, הוא עבד בסדר יחסית לגוף כזה - מאוורר שקט שאף פעם לא הרעיש, וטמפ' יחסית גבוהות. רציתי לשפר את המצב וגם לעשות OC קטן, אז רכשתי את הערכה הבאה: Zalman CNPS7000b-AlCu הרכבתי אותה לפי ההוראות שמתי את הגריז התרמי שבא עם הערכה ועכשיו כשאני בודק הטמפרטורות גבוהות יותר בכל מצב - מנוחה עבודה וכו'. יש לציין שהמארז מאוורר באופן סביר: 4 מאווררי 80 מ"מ קדמיים שמכניסים אויר + 1 בדלת המארז שגם מכניס ו 2 80 מ"מ אחוריים שמוציאים אויר. והמחשב נמצא בחדר שהטמפ' בו חמות במרבית היום והוא גם לא ממוזג.

האם יכול להיות מצב שהקירור סטוק יותר טוב מהחדש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממ...הזלמן הספציפי הנ"ל לא נועד לתת ביצועים מטורפים אלא רמה דומה לזו של הסטוק, עם דגש על השקט

אם אתה מחפש גם ביצועים וגם שקט אני חושש שתיאלץ להחליף לקירור מסיבי יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נמאס לי אז פירקתי את הגוף ניקיתי אותו ואת המעבד ושמתי גריז תרמי ממלאי שהיה לי שלקחתי מהעבודה ונראה איך יהיה, בינתיים הטמפ' ההתחלתית נמוכה יותר. אני מאמין שאם המחשב היה בחדר ממוזג המצב היה טוב יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב המשכתי לבדוק, הרבה שינוי לא קרה, אם אני אשדרג לדגם ALCU 7700 - ההבדל הוא 120 מ"מ לעומת 92 בגודל המאוורר וכמובן גם גוף הקירור, אך ב 7700הסל"ד נמוך יותר האם יהיה שיפור בטמפ' או שזה זניח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא ממש לא דומה לקירור סטוק - מבחינה תכנונית ורעיונית - הוא אולי דומה ביעילות ובטוח לא דומה במחיר.

בכל מקרה החזרתי את הקירור המקורי והטמפ' ירדו בכמה מעלות, מבחינת רעש הקירור המקורי לא רועש כל כך אבל יש קצת עליה ברעש אבל ממש לא משמעותית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...