חלוקת רוחב פס מראוטר אלקטל 510 בין מחשבים ברשת חוטית (LAN) - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חלוקת רוחב פס מראוטר אלקטל 510 בין מחשבים ברשת חוטית (LAN)

syberpuppy

Recommended Posts

שלום, יש לי בבית מודם אלקטל 510 של speed touch שפועל בראוטר (פרטים איך למטה למקרה שיש הערות) ומחלק את האינטרנט לשני מחשבים.

הייתי מעוניין להיות יכול איכשהוא לחלק את רוחב הפס כי כרגע הוא לא פורפורציונלי וגם 2 המחשבים לא משתמשים בכולו יחד.

שיניתי את הגדרות שמודם כך שבעצמו יתקשר לאינטרנט וחיברתי אותו להאב, כך הפכתי אותו לראוטר, את ההאב חיברתי לעוד 2 מחשבים וסידרתי את חלוקת הפורטים כך שלא יהיו התנגשויות, המחשבים הם 1) P4 D 730, עם כרטים מובנה של 1Gbps ו

2) P4 1700Mhrz עם כרטיס מובנה של 100Mbps

1) האם אפשר לחלק פיזית את הרוחב פס מהראוטר או מאחד המחשבים (תוכנות bandwidth shaping בשני המחשבים לא עשו את העבודה, ואני רוצה שהשליטה תהיה אצלי לחלוטין בעניין)

2) האם הדרך בה הגדרתי את הרשת גורמת ל"איבוד" רוחב פס עליו דיברתי או שזה רק בגלל התחרות על הפס בין שני המחשבים שיפתר עם החלוקה?

תודה מראש

syberpuppy

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי Syberpuppy, יש לי גם מודם אלקטל 510 והאב, תוכל לומר לי בדיוק איך עשית רשת איתו (עד עכשיו פשוט מתחבר לי למחשב השני, וזה על הפנים... לא ידעתי שיש בכלל אופציה כזאת למודם הזה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בעיה, ברוך הבא לפורום (מתנצל אם הבנתי לא נכון- יש לך תגובה אחת רק)

1) חבר את המודם ישירות להאב, עדיף בחיבור מס' 1, וחבר את שני המחשבים השניים מיד אחרי (אז החשוב יותר עדיף קודם).

2) תתנתק מהאינטרנט ותבטל כל התחברות אוטומטית לאינטרנט.

3) פתח דפדפן כלשהו ותלך לכתובת http://10.0.0.138/index.htm

4) לך ל: advance -> easy setup ותבחר (אחרי כל שלב סמן next כמובן)

PPPoE...

8.48 ותשאיר מסומן auto-configured

מלא את פרטי ספק האינטרנט (רק השניים הראשונים הם חובה)

המסך האחרון הוא רק אם אתה רוצה למנוע גישה לראוטר ממחשבים אחרים ברשת (אני לא עושה)

5) ב advance -> NAPT אתה יכול להוסיף חוקי העברות פורטים ספציפיות לIP של כל אחד מהמחשבים ו/או לרשום בטאב ב NAPT שנקרא default server את הIP של המחשב שאתה רוצה שיקבל את הפורטים אוטומטים במקרה ולא קיים חוק, ובטאב Upnp אתה יכול לאפשר Upnp

אם אתה לא יודע/מבין על מה אני מדבר בסעיף 5 (ה לתוכנות כמו emule ו bitorrent(, יש כאן באתר המון הסברים הרבה יותר מפורטים ממה שאני יכול להסביר, פשוט תחפש)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש תודה על התגובה המהירה, ותודה גם על קבלת הפנים (כן אני צעיר חדש ישר מהתנור)

ההסבר שלך היה מצויין ממש, לקח לי ממש שנייה לסדר את כל הדברים, אני גם מבין מספיק כדי לסדר את חלוקת הפורטים אבל הדפאולט סרבר ממש אופציה נחמדה ובעזרת ההסברים שלך תוך לא יותר מחמש דקות יש לי כבר רשת פיצוצית בבית וגם לא תלויה באף אחד מהמחשבים אני רואה, אז ממש תודה syberpuppy

בקשר לחלוקת הרוחב פס, מצטער אבל גם לי יש בדיוק את אותה בעיה, חשבתי שזה בגלל הרשת המאולתרת שעשיתי דרך אבל אם זה לא יפתר גם עכשיו אני ממש מבואס, טוב נקווה שמישהו פה יעזור לשנינו (עכשיו ששנינו באותה סירה), ושוב תודה לך syberpuppy

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין שאתה צודק, למרות שזה לא אמור לשנות יותר מדי למודם לדעתי- הוא יזהה את המהירויות ההלאה והורדה בכל מקרה (oA = over ATM = over asycronic transfer mode = adsl), אבל עשיף להיות פוליטיקלי קורקט (:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1-בדגם של הנתב הזה אתה לא יכול.אתה צריך שיתמוך ב-qos-- שיטה לביצוע תיעדוף (priority) לכתובות IP או מסוימות, כך שאלה יקבלו עדיפות גבוהה יותר בגישה אל התקשורת.

במקום זאת,אתה יכול להוריד את Netlimiter,להתקינה בכל מחשב ואז לבצע תיעדוף ידנית לכל אפלקיציה שרצה על המחשב.

2-לא.

רק פשוט הבעיה בזה שיש לך האב זה שתעבורה עוברת יותר לאט ברשת בגלל שיש הרבה התנגושיות מידע (collision) בגלל ששני מחשבים לא יכולים לשדר בו-זמנית,לכן תחשוב מה קורה ברשת של 3-5 מחשבים,אתה תחוש באופן מסוים בהאטת קצב השידור ברשת.

בגלל זה,עדיף מתג על פני האב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...