COIL GUN הנשק החוקי שלכם :) - עמוד 4 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

COIL GUN הנשק החוקי שלכם :)

wons

Recommended Posts

אם היית קורא את המאמר היית מבין כמה דברים -

אחד - הפגיעה של מוט אלומיניום כזה שמגיע במהירות מאך 5 יכולה בקלות להחריב בניין. בקצב אש של 12 לדקה אפשר בקלות לגרום הרבה מאוד נזק, בצורה מאוד מדוייקת.

שתיים - מוטות אלומיניום הם זולים בפקטור של כמה אלפים (לפחות) מאשר טילי שיוט, או כל דבר שנותן דיוק וטווח דומים.

שלוש - יש לו טווח של כמה מאוד קילומטרים, והזמן לפגיעה מטווח כזה הוא בערך 6 דקות. אין היום שום דבר שיכול לפגוע בכזו מהירות. בטח שלא מטוס שנושא פצצה.

ואנחנו לא מדברים על משחקים, או על בדיוני.

ohh, i got you. תודה על ההסבר התמציתי.

ממש וואחד תותח.

מתי אתה חושב שהוא יהיה מבצעי?

עריכה: ומה לגבי דיוק? זה לא קצת מסוכן שמוטות מברזל יעופו באוויר בחמש מאך? הם לא יסטו מהרוח?

ואיזה סוג של אלומיניום זה? מוט שאפשר לקנות בכל חנות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 73
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עריכה: ומה לגבי דיוק? זה לא קצת מסוכן שמוטות מברזל יעופו באוויר בחמש מאך? הם לא יסטו מהרוח?

ואיזה סוג של אלומיניום זה? מוט שאפשר לקנות בכל חנות?

מסוכן? חשבתי שזאת המטרה ::)

ד"א

למה זה נשמע כאילו אתה מתכנן משהו ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לעזאזל שספינה תרצה לזרוק צינורות/מוטות/whatever מברזל, ולא פצצות שמסוגלות להשמיד יותר.

בעצם אני לא מבין למה מוטות, במה הם אמורים לפגוע. שיט, זה בין הדברים הכי טיפשיים ששמעתי.

ד"א זוכרים את רובה ה-Rail שהופיע במשחק "משיח" ("Messiah"). אחח זה היה כל-כך כיף לירות בחיילים עם הרובה הזה.

לינקים רנדומלים:

http://www.gamespot.com/pc/action/messiah/index.html?q=messiah

http://www.vgames.co.il/website/vgames_title_page.asp?seqTitleID=542&platform=main

http://pc.ign.com/objects/003/003117.html

http://www.gamerankings.com/htmlpages2/62551.asp?q=Messiah

ל-Shiny בהחלט היו משחקים טובים פעם (כן, אני יודע שהמשחק נכשל בביקורות, אבל אני אהבתי אותו).

וחוץ מ"משיח" הם פיתחו את: Sacrifice, את MDK הראשון (את השני פיתחה Bioware), ואת Earthworm Jim.

אחח הנוסטלגיה.

נ.ב: זה יותר אמור להיות בפורום "משחקים", אבל זרמתי :).

אאמממ הם רוצים ליירת מיכלי ברזל עמוסים בחומר נפץ... ללא חימום או משהו כזה...

ולא הכוונה היא לא להוריד בניינים אם מוטות אלומניום

חחחחחחח

מסוכן? חשבתי שזאת המטרה ::)

ד"א

למה זה נשמע כאילו אתה מתכנן משהו ???

שיתכנן זה לא מזיק - זה חוקי , למה לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם מדברים שם על משהו קצת יותר מתוחכם מסתם מוט אלומיניום. מה שדובר עליו שם אמור להיות קצת יותר אקטיבי, ולעשות תיקוני מסלול על בסיס .

ולא הכוונה היא לא להוריד בניינים אם מוטות אלומניום

תיקרא שוב. זו כן הכוונה (לפחות אחת מהן).

תחשוב על זה ככה - מוט של 18 ק"ג שמגיע במהירות 8000 קמ"ש יכול להעיף 14.4 טון חומר במהירות 10 קמ"ש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם מדברים שם על משהו קצת יותר מתוחכם מסתם מוט אלומיניום. מה שדובר עליו שם אמור להיות קצת יותר אקטיבי, ולעשות תיקוני מסלול על בסיס .תיקרא שוב. זו כן הכוונה (לפחות אחת מהן).

תחשוב על זה ככה - מוט של 18 ק"ג שמגיע במהירות 8000 קמ"ש יכול להעיף 14.4 טון חומר במהירות 10 קמ"ש.

אני לא זוכר שדיברו שם על ...

הדבר הזה נאמר שיוצא מכה"א ולכן מחשב שכניראה ממוקם בספינה מחשב לאיזה תאוצה צריך הכל והגוף חוזר אח"כ שכה"א עשה סיבוב ובעיקרון ככה אפשר לפגוע בדיוק בנקודה ההפוכה של כה"א - ד"א יש כאלה כבר... ביפן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כמו הרובה ב eraser...

התאוריה נחמדה, אני מעדיף דברים כמו ה metal storm

1000000 כדורים בדקה...

http://www.popularmechanics.com/science/defense/1281426.html

beat that ;)

יש גם סרט http://www.youtube.com/watch?v=XzIHqBilVqM

זה משהו מטורף :o

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

LOL הצחקתה אותי, גם לפוטונים יש מסה - (פוטונים - אור)

...

ההתנגדות נישארת תמיד שווה - פיסיקה בסיסית G=10M\S2

לפוטונים אין מסה. מקסימום תנע, וזה לא אותו דבר.

ההתנגדות לתאוצה אינה קשורה בכלל לגרביטציה. הגרביטציה משפיע בעיקר אחרי שהקליע כבר יצא. מה שמפריע לתאוצה היא התנגדות האוויר שעולה מאוד עם המהירות, בגלל הצפיפות בתוך הקנה (מעל להתנגדות באוויר הפתוח).

מה ז"א אין צורך בקנה?

התפקיד של הקנה במקרה הזה הוא בדיוק כמו בירי שמבוסס על חומר נפץ - להאיץ את הקליע.

וגם במקרה הזה - אני לא יודע עד כמה זה מסובך, אבל אם מחזיקים את הקליע באוויר (בעזרת... כוח מגנטי אולי?) זה יקטין באופן משמעותי את החיכוך.

כמו שwons אמר, הקנה מיועד לרכז את ההדף לכיוון מסויים, ובעצם לתת כיוון לקליע (במקרה של רובים, בדר"כ יש גם בתוך הקנה חריטות שמיועדות לתת לקליע תנע זוויתי כדי לייצב אותו בזמן הירי). אם אתה משתמש באלקטרומגנטיים, אתה צריך מקסימום מסילה, אבל לא קנה - שמגביל אותך מבחינה התנגדות האוויר שבפנים. לכן, יש פוטנציאל גדול לתותח כזה.

היעדר קנה לא מחייב מגנטים מאוד חזקים. עם יכולים להמשיך להיות ממקומים בדיוק באותו מקום, סביב "קנה מדומה". אבל הקליע ימוקם על מסילה (ואפילו ירחף מעליה, בעצם, אבל בהתחלה הוא חייב להיות מונח איפשהו).

למה לעזאזל שספינה תרצה לזרוק צינורות/מוטות/whatever מברזל, ולא פצצות שמסוגלות להשמיד יותר.

בעצם אני לא מבין למה מוטות, במה הם אמורים לפגוע. שיט, זה בין הדברים הכי טיפשיים ששמעתי.

כמה עולה טיל? וכמה עולה מוט מתכת מעובד היטב?

הבנת?

ואגב, מוט מתכת שנוחת במהירות אדירה, יוצר נזק עצום. למען האמת, אחת מהתוכניות לחדירת בונקרים של צבא ארה"ב היא למקם מוטות טיטניום בחלל, עם מנוע מינימלי שמאפשר להטיח אותם למקום מסויים. מוט טיטניום ששוקל 100 קילו ונוחת מהחלל, יעשה נזק בלתי נתפס, עם חדירה מדהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה עולה טיל? וכמה עולה מוט מתכת מעובד היטב?

הבנת?

ואגב, מוט מתכת שנוחת במהירות אדירה, יוצר נזק עצום. למען האמת, אחת מהתוכניות לחדירת בונקרים של צבא ארה"ב היא למקם מוטות טיטניום בחלל, עם מנוע מינימלי שמאפשר להטיח אותם למקום מסויים. מוט טיטניום ששוקל 100 קילו ונוחת מהחלל, יעשה נזק בלתי נתפס, עם חדירה מדהים.

I can see it now...

הם מחטיאים והורגים 3000 אזרחים ואף אחד לא אומר כלום.

זה פתרון יותר טוב ממה שהציעו שם להשתמש בבונקרים בעירק - פצצות אטום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדגש כאן הוא על חדירה. כאן אין יתרון משמעותי לפצצה גרעינית. מעבר לזה, האימפקט בפגיעה יותר זעזוע חזק ביותר, מה שיוצר אפקט דומה לפיצוץ של פצצה גרעינית, מבחינה הרס מבנים תת קרקעיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדגש כאן הוא על חדירה. כאן אין יתרון משמעותי לפצצה גרעינית. מעבר לזה, האימפקט בפגיעה יותר זעזוע חזק ביותר, מה שיוצר אפקט דומה לפיצוץ של פצצה גרעינית, מבחינה הרס מבנים תת קרקעיים.

metal storm > מגנטים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש, אבל ממש לא.

הירי עדיין מתבצע ע"י פיצוץ של חומר נפץ. ההבדל היחיד הוא שאין לך מכלול ונוקר, אלא משהו בסגנון של הצתה אלקטרונית.

נניח שאתה מתייחס להודעה שלי, כי אי אפשר לדעת על בטוח....

הסיבה העיקרית שבגללה ה metal storm יותר טוב מה coil gun היא בגלל שהוא עובד...

וה coil gun הוא בערך באותו מקום כמו ה space elevator של :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, התייחסתי להודעה שלך, והתותח שעליו דיברתי וה- metal storm מיועדים לטווחים אחרים לגמרי.

metal storm מיועד לירי כדורים ו/או פגזים. אני מניח (בהרבה בנדיבות) שהטווח האפקטיבי הוא 5 ק"מ גג (לפגזים).

התותח שעליו דיברתי מיועד לטווחים של מאות קילומטרים. הוא מתוכנן ל- 2018 והטכנולוגיה בשבילו קיימת, בעוד שהטכנולוגיה עבור ה- space elevator עוד רחוקה מלהיות בשלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...