התקנת חלונות 2K על מחשב עם חלונות 98 : איך מבצעים? - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התקנת חלונות 2K על מחשב עם חלונות 98 : איך מבצעים?

barbaba

Recommended Posts

יש לי מחשב עם 98 , ואני רוצה "לזרוק " את ה 98 ולעבור ל 2000 .

קראתי בפורום שצריך לפרמט את המחיצה עליה מותקן 98 , ואז להתקין את ה 2000

אם אעשה זאת , המחשב לא יזהה את כונן ה cd ולא אוכל להתקין את 2000 .

אז מה השלבים לעלי לבצע ? שמירת ה driver של ה cd על floppy ? ואז מה ?

דבר נוסף :על המחשב מותקן גם , ושהמחשב עולה יש תפריט בחירה בן שתי מערכות ההפעלה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב שלך לא תומך ב-boot מסידירום? אז לך ללוח בקרה (Control Panel) שם להוספה/הסרה של תוכניות (Add/Remove Programs) כנס לטאב של תקליטון הפעלה(?) (Startup Disk) ולחץ שם על הכפתור של יצירת תקליטון (Create Disk)... ואז תוכל להעלות את המחשב עם תמיכת סידירום מדיסקט אפילו שאין לך שום דבר מותקן...

דבר שני, לך לדיסק של ווינדוז 2000, וצור שם את הדיסקטים של ההפעלה (4 במספר אם אני זוכר נכון) ותשתמש בהם להתקנת ווינדוז 2000 ברגע שאתה מפרמט (אם עשית את זה אז אין צורך בצעד הראשון של תקליטון אתחול של ווינדוז 98).

אם אתה רוצה אני יכול לשלוח לך לסידירום אבל שוב אם בא לך בצע את שלב 1, הוא טוב באותה המידה...

בקשר ללינוקס, אתה משתמש ב-LILO? אם כן, לך ל-LILOCONFIGURATOR וצור דיסקט שיבצע את הפעולה של LILO (יענו שלא רק יהיה LILO על ה-Boot Record שלך אלא גם על דיסקט (בכלל מומלץ ליצור את הדיסקט בהתקנה). אחרי שעשית את זה (למקרה שווינדוז 2000 בהתקנה שלו ישנה את ה-Boot Record), פרמט את המחיצה עליה אתה רוצה להתקין ווינדוז 2000 ותתקין אותו בעזרת הדיסקטים שיצרת (4 במספר אם אני זוכר נכון)...

אחרי שתסיים להתקין את ווינדוז 2000, במידה והוא שינה את ה-Boot Record השתמש בדיסקט של ה-LILO שיצרת על מנת להכנס ללינוקס ושם הרץ שוב את LILOCONFIGURATOR וצור Boot Record חדש... (עלול להיווצר מצב שאחרי זה לא תוכל לקרוא את המחיצה של הווינדוז 2000, אבל זה לא אמור לקרות... בכל אופן, אם אתה לא בטוח אז אל תעשה את זה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאוד מפורט ההסבר שלך ,בוא נראה אם הבנתי :

נאמר שיש לי את הדיסק של 2K .

א.הכנסתי אותו לכונן ,יצרתי תקליטוני הפעלה (4 אם אתה זוכר נכון :)

ב.להוריד דריבר של ה CDROM לפלופי

ג.פירמוט מחיצת C

ד.הלוח תומך לדעתי ב BOOT מה cdrom (אסוס cusi-m ) אז אין בעיה לשנות לו את ה BOOT

ה.אחרי הפרמוט , מעלים את המחשב דרך ה CD או דרך תקליטוני ההפעלה ( ?) ומתחילים בהתקנה

ו.בקשר ללינוקס : מחיצות המחשב מחולקות כך , שחלונות לא יודע בכלל על קיום מחיצת .כלומר :

מחיצות דיסק קשיח שרואים בחלונות לא מכילות אפילו רמז דק . הפחד שלי ש 2K יראה משום מה שיש מחיצה

נוספת וידרוס את לילו ולינוקס ....

האם השלבים שציינתי נכונים ? :saint:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזמן ההתקנה ווינדוז 2000 אמור לראות שיש מחיצות ext2 ויהיה לך תפריט של fdisk או משהו בסגנון, אבל אם לא תשנה את המחיצות הללו, סביר להניח שלא יקרה כלום... אחרי שתתקין את הווינדוז, לא חושב שתוכל לראות את המחיצה של שוב דרך הווינדוז...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...