זבובים, צריך אותם בכלל? - עמוד 3 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זבובים, צריך אותם בכלל?

itaysp

Recommended Posts

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא, אלגוריתמים, הם המצאה של מתמטיקאי מוסלמי מאוזבקיסטן אם אני לא טועה.

המוסלמים פיתחו הרבה ונתנו הרבה לעולם, אבל משום מה הם לא המשיכו עם זה ואיך שהוא הלכו אחורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם נתעלם שניה מהגזענות הלא סמויה בפורום, הערבים (המוסלמים דווקא!) דווקא מאוד מועילים.

הם כן המציאו את החשבון הדצימלי (כמו שיגאל אמר) - לפני זה הייתה נהוגה שיטת הספירה הרומאית בעזרת אותיות V IV וכו'. הערבים הם הראשונים שייחסו ערך לסיפרה (המילה מגיעה מהמילה "סיפר" בערבית) גם לפי המיקום שלה.

האלגברה היא גם של מלומדים מתור הזהב המוסלמי - וכך גם אלוגוריתמים (שהמציא המלומד אל-חוואריזמי שעל שמו הם נקראים ביוונית).

תתעלמו שניה מחוסר האהבה שלנו לערבים סביבנו, ותבינו שלפחות פעם הם היו יותר נורמלים.

יום נעים.

הם גם עוזרים לרעב העולמי ע"י כך שהם מצמצמים את אוכלוסיית העולם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, אלגוריתמים, הם המצאה של מתמטיקאי מוסלמי מאוזבקיסטן אם אני לא טועה.

המוסלמים פיתחו הרבה ונתנו הרבה לעולם, אבל משום מה הם לא המשיכו עם זה ואיך שהוא הלכו אחורה.

לא ולא רבותיי - אתם מקשקשים בשכל.

האלגוריתמים היו מעיין שיטות שהמציא המלומד המוסלמי אל-חוואריזמי לפתור משוואות ממעלות שונות. אוזבקיסטן לא הייתה קיימת בזמנו.

עם הזמן השיטות האלו נקראו על שמו של הממציא - אבל השם עוות מעט בשפה הלטינית.

אל-חוואריזמי = אלגוריתם.

המילה "אלגברה" נובעת מעיוות שמו של חיבור מתמטי מאוד מפורסם שאל-חוואריזמי כתב שנקרא "חסאב אל-ג'אבר וואלמקאבלה".

"אל-ג'אבר" בערבית פירושו "הגדול" או "השלם", שהפך בלטינית ל"אלגברה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש קל להגיד ש"מקשקשים בשכל", ברור שאוזבקיסטן לא היתה קיימת, אבל הבנאדם הזה חיי באיזור של אוזבקיסטן היום.

אני מכיר את ההיסטוריה המתמטיקה. יכול להיות שאתה מכיר אותה יותר טוב ממני, אבל מכאן ועד קשקושים בשכל... תעשה לי טובה.

ובוא נחזור לזבובים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה שוב טועה ומטעה.

אל-חוואריזמי לא היה באזור של אוזבקיסטן ולא חי שם את חייו.

הוא היה מלומד בספרייה שהקים הח'ליף אל-ממון בבגדד שנקראה "בית החוכמה".

אני מכיר את ההיסטוריה של המתמטיקה טוב ממך.

לכן אמרתי - אתה מקשקש בשכל.

אני לא חושב שטעיתי.

בכל מקרה יום נעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערינו הרב, תור הזהב של המוסלמים נגמר ונראה כאילו הזמן אצלם עצר מלכת. מאז הם לא גילו שום תגליות מדעיות, גם ההישגים התרבותיים והספרותיים שלהם התדדרו כמו רמת החינוך בארץ. בכנות, הלוואי שהם היו חוזרים לעסוק במדע כמו פעם. בתקופת מסעות הצלב, למעשה, ידם של המוסלמים היתה על העליונה בגלל שהם ידעו לעבד מתכת היטב והכינו שריונות קלים יותר וחדירים פחות (הם גם חלקו בטכנולוגיה עם הויקינגים שאיתם היו להם קשרי מסחר) וגם בסיסית. גם הספרות והאמנות באותה תקופה היו בשיא פריחתם. השאלה היא, מה קרה מאז ומה גרם להם להפסיק להשקיע בתחומים האלו?

Wrong topic. בחזרה לענייני הזבובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה שוב טועה ומטעה.

אל-חוואריזמי לא היה באזור של אוזבקיסטן ולא חי שם את חייו.

הוא היה מלומד בספרייה שהקים הח'ליף אל-ממון בבגדד שנקראה "בית החוכמה".

אני מכיר את ההיסטוריה של המתמטיקה טוב ממך.

לכן אמרתי - אתה מקשקש בשכל.

אני לא חושב שטעיתי.

בכל מקרה יום נעים.

אתה צודק, אני טעיתי, כנראה התבלבלתי עם משהו אחר. (לא ממש קשה לי להודות בטעות...)

אבל במקום להגיד "אתה טועה" או משהו דומה, אתה ישר מתחיל לתקוף (ואני לא רואה את הסיבה, אולי חוסר בטחון?) "אתה מקשקש בשכל" ואללה, יש כאלה שלא ממש יקשיבו לך.

בכל מקרה, היתה למוסלמים תקופה יפה, היא איננה עוד, חזרה לזבובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...