ViewSonic VX922 vs. LG L1970HR vs. Samsung 931BF - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ViewSonic VX922 vs. LG L1970HR vs. Samsung 931BF

Hierophant

Recommended Posts

אני קונה מסך בקרוב ויש לי התלבטות בין שלושת המסכים הנ"ל.

השאלה היא איזה מביניהם הכי טוב והאם ההשקעה של כ 500 ש"ח יותר ביקר מביניהם (VX922) משתלמת?

נ.ב.

שמתי לב שהקונטרסט ב טוב בהרבה משל שני המסכים האחרים (1:1600 לעומת 1:650 ו 1:700), עד כמה הנתון הזה משנה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרא את המאמר הנ"ל:

http://www.tomshardware.com/2006/03/27/the_spring_2006_lcd_collection/

בכל מקרה הקונטרסט של הינו 1:700 ולא 1:1600 (או 1:2000) כפי שהדביקו על חלק מהקופסאות. 1:1600 זה קונטרסט דינמי.

לא נתקלתי במספיק ביקורות על ה- . בסה"כ ה- VX מסך טוב. לפי TomsHardware ה- VX מאד מתאים למשחקים, פחות ל- עבודה ב- מכיוון שהוא בהיר מאד - תלונה שחוזרת אך ניתנת לתיקון לאחר כיוונים. הורדת בהירות בד"כ פוגעת באמינות הצבע (תלוי אם זה מפריע לך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככל שהבהירות יותר גבוה אמינות הצבעים גבוה יותר?

לא בדיוק. במקרה זה המסך מכוייל כך שבבהירות הנוכחית שלו הצבעים אמיתיים. אבל הוא בוהק בעבודה רגילה ב- .

כאשר מורידים את הבהירות הצבעים כבר לא אותם צבעים: אדום הופך לורוד לדוגמא.

לכן חייבים לכייל אותו שוב בעזרת התוכנה המצורפת (הגברת חלק מהצבעים) או דרך כרטיס המסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קונטרסט הינו היחס בין קטע הכי בהיר במסך לקטע הכי קהה במסך (שחור) ברגע נתון. ככל שהקונטרסט גבוהה יותר המסך מציג שחורים עמוקים יותר וכו.

קונטרסט דינמי הינו היחס בין קטע הכי בהיר במסך בזמן כלשהוא לקטע הכי קהה במסך בזמן אחר.

במדידות קונטרסט דינמי משחקים עם ה- Backlight בשני המדידות. פעם הכי חזק ופעם הכי חלש.

דבר נוסף שמבצעים הוא לשחק עם ה- Gamma. את האזורים השחורים במסך משחירים עוד יותר ואת הבהירים מבהירים עוד יותר.

בחלק מהמקרים ומסכים זה משפר, בחלק זה מפריע (איבוד אפורים וכו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאוד התלהבתי מהקונטרסט הגבוה של ה-, ועכשיו אתם אומרים שזה סתם קשקוש?

יש לי עוד סיכוי להחליף (14 יום אם אני לא מרוצה)... אני דווקא רואה טוב מאוד, חוץ מבעיה של בלוקיזציה של הצבע בתנועה, אבל אני מניח שזה ככה במסכי LCD. בכל מקרה אני אשמח להמלצה על מסך אחר, בהפרש של פלוס מינוס 100 ש"ח. רצוי זמן תגובה גבוה, וניגודיות טובה, לא רק על הנייר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאוד התלהבתי מהקונטרסט הגבוה של ה-LG, ועכשיו אתם אומרים שזה סתם קשקוש?

יש לי עוד סיכוי להחליף (14 יום אם אני לא מרוצה)... אני דווקא רואה טוב מאוד, חוץ מבעיה של בלוקיזציה של הצבע בתנועה, אבל אני מניח שזה ככה במסכי LCD. בכל מקרה אני אשמח להמלצה על מסך אחר, בהפרש של פלוס מינוס 100 ש"ח. רצוי זמן תגובה גבוה, וניגודיות טובה, לא רק על הנייר.

ה- LG בסה"כ מסך בין הטובים למחיר שלו:

http://www.pcmag.com/article2/0,1895,1983748,00.asp

הוא לא נקי מבעיות אך על מנת לקבל מוצר טוב יותר המחיר קופץ ל- 2500 ומעלה. כל אחד והשיקולים שלו.

לגבי זמן תגובה גבוהה - לפי דעתי זמן תגובה של 8 מ"ש מספיק טוב למשחקים. תזכור ששיפור זמן התגובה במסכים הנ"ל מתבצע בצורה הבאה: כאשר פיקסל צריך לעבור מ- 100 ל- 200 (בסקלה של 0 - 255) המסך נותן לו מתח של 255 לזמן קצר מאד ואח"כ 200. במקרים מסויימים זה גורם ל- Overshoot ואז נוצרת תופעת Shimering - נצנוצים או עיוות בצבעים בתזוזה. למשל כאשר יש קיר לבנים אפור והתמונה זזה נכנסים גוונים ירוקים פה ושם. כמו כן המסכים המהירים עובדים על 6 ביט לכל צבע יסוד כך שהם מסוגלים ל- 16.2 מיליון צבעים ולא 16.7.

הבלוקיזציה יכולה להיווצר ממספר גורמים (תלוי גם מה זה בלוקיזציה)

1. במאמר תואר שלמסך זה (כמו להרבה אחרים) יש בעיה עם אפורים: "The monitor had a hard time reproducing light and dark shades of gray"

האם הבלוקיזציה היתה בסצנות אפורות (עננים, קירות...)

2. האם הבעיה גם במסך CRT?

3. אולי המסך לא מכוייל כך שלא מבדילים בחלק מהגוונים.

4. האם זה סרט - אם ה- Bitrate איטי אז לא יעזור מסך יקר יותר.

5. ספקולציה - תנסה לשחק אם ה- f-Engine במסך זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הבעיה הזו לא ראיתי בשום מסך CRT אבל ראיתי במסכי LCD אחרים. אולי פשוט ככה זה בטכנולוגיה הזו. מוזר אבל שלא קראתי על זה בשום מקום אבל ראיתי את זה בהמון מסכי LCD אחרים.

התופעה היא בצבעים, לאו דווקא באפור... מה שכן, היא ממחישה סוג של הבדלים בגוונים כי הבלוקים הם גוונים של הצבע שזז.

זה לא סרט, זה מתרחש גם כשאני מזיז חלון, לדוגמא.

מה זה F-ENGINE? או איך אני מכייל את המסך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הבעיה הזו לא ראיתי בשום מסך CRT אבל ראיתי במסכי LCD אחרים. אולי פשוט ככה זה בטכנולוגיה הזו. מוזר אבל שלא קראתי על זה בשום מקום אבל ראיתי את זה בהמון מסכי LCD אחרים.

התופעה היא בצבעים, לאו דווקא באפור... מה שכן, היא ממחישה סוג של הבדלים בגוונים כי הבלוקים הם גוונים של הצבע שזז.

זה לא סרט, זה מתרחש גם כשאני מזיז חלון, לדוגמא.

מה זה F-ENGINE? או איך אני מכייל את המסך?

תתאר במדוייק את הבעייה - גודל הבלוקיזציה?

רוב בעיות שרואים ב- נגרמות כאשר לא עובדים ב- Native Resolution של המסך. תעבור ל- 1024x1280 ותבדוק.

אם הכתב קטן מדי תשנה את ה- DPI ל- 120 -Display Properties, Settings, Advanced, General זה מחייב Restart.

F-Engine זה מערכת שהכניסו למסך שאמור לשפר את התמונה - למשל הגדלת בהירות וקונטרסט בסרטים או הורדת בהירות בכתב.

חייבים להגדיר ע"י לחיצה בכפתור בחזית המסך אם אתה עובד ב- Text, Movie וכו.

אם אני זוכר נכון אז המקש השלישי מימין נכנס לתפריט f-engine. זזים למצה הרצוי ואח"כ הכפתור הימיני ביותר בוחר את המצב החדש. אני לא זוכר איזה כפתור

מקבע את המצב - אחרת הוא לא נשמר ביציאה מהתפריט.

כיול המסך תלוי במה אתה עובד. אין כיול אולטמטיבי לכל הפעולות.

כיול לסרטים יראה תמונה יפה אך מאד יפריע לעבודה ב- מכיוון שאתה תבהיר את התמונה.

הדבר הכי בסיסי הוא לשחק עם הבהירות וקונטרסט לכוון אפורים.

כיול צבעים בד"כ מתבצע בעזרת כרטיסית צבע.

ישנם מספר תוכנות - למשל Monitor Calibration Wizard.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...