מעגל עם לדים מהבהבים [דרושה עזרה] - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעגל עם לדים מהבהבים [דרושה עזרה]

bykeking

Recommended Posts

אני לא מבין הרבה באלקטרוניקה אבל יש פה הרבה שמבינים אז החלטתי לשאול את השאלה שלי פה. אז ככה, אני רוצה לבנות מעגל שיהיה מחובר לסוללה ויכלול ארבעה לדים UB. אני רוצה שהלדים יהיו דולקים כל הזמן כל אינטרבל מסויים (לא ממש משנה. בין חצי דקה לדקה בערך) הם יהבהו נגיד חמש שש פעמים מהר מאוד. אם זה אפשרי אני מעוניין שההבהוב "ידלג" מלד אחד לשני. סדר פעולות לדוג': הכל דלוק -דקה- הכל כבוי -שתי שניות- אחד מהבהב שני יבהובים ונכבה ואז הלדים שאחריו אותו הדבר ואז הכל נדלק. אבל הדבר שאני הכי מעדיף זה שיהיה מתג שיאפשר לי לבחור בין מצב של הבהובים כל הזמן שמדלגים מאחד לשני, מצד שכולם דולקים ומצב כבוי.

תודה מראש! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבהובים On/Off זה קל עם 555 ואיזה טרנזיסטור כמגבר.

מעבר לזה, משחקי אורות וכאלה, זה מסובך מדי למתחיל.

נסה להוריד סכימה של 555 בחיפוש דרך , זה יתן לך אינדיקציה טובה ליכולת שלך.

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבהובים On/Off זה קל עם 555 ואיזה טרנזיסטור כמגבר.

מעבר לזה, משחקי אורות וכאלה, זה מסובך מדי למתחיל.

נסה להוריד סכימה של 555 בחיפוש דרך , זה יתן לך אינדיקציה טובה ליכולת שלך.

בהצלחה

אני לא הכי מסכים איתך

אפילו אם 555 זה די מסובך...

אם קראתה מה שהוא רוצה לעשות - הבהובים מהירים אח"כ איטיים אח"כ מעבר אורות - אני כבר רואה כאן 4 מעגלים מבוססי 555 ובאמת כמו שאמרתה זה יחסית מסובך

אישית היתי ממליץ לך ללכת על מיקרו בקר כי זה ממש נוח סה"כ אחד ... והמחיר של מיקרובקר והמערכת על בסיס 555 תעלה בערך שווה ...

אם בקר חד פעמי אז ביכלל יצא הרבה יותר זול...

אבל שוב פעם אתה תיהיה צריך לשבת ולהקדיש שעות מרובות ללימוד תיכנות וכו' (אין כאן אנשים , אני משאר, שיודעים לתכנת מיקרו בקרים ואני אישית יודע רק באסמבלר מה שאומר שזה יותר מידי השקע על משהו שאני לא אראה אפילו...)

SNOW....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה משתמש במפסק זה יותר קל כי זה מעביר את ההחלטה אליך וחוסך צורך בבקר או מעגל אחר.

כדי שכולם ידלקו או יכבו (שני מצבים שביקשת במפסק) זה יחסית קל וידרוש רק לוגיקה פשוטה בנוסף למפסק.

כדי להבהב צריך 555.

כדי לעבור מלד ללד (כך שבכל פעם ידלק/יהבהב אחד) צריך מונה בסגנון 4017.

בכל מקרה תצטרך הבנה מסויימת מה אתה עושה ואיך כל רכיב מתפקד, וגם כמובן לחבר הכל ביחד.

רוצה להמשיך . . .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון תודה!

אז ככה, אני לא הולך לתכנת מיקרו בקר בשביל זה. זה די מגוחך. מעגל מבוסס 555 זה הפתרון לדעתי. מצאתי את זה: 5flash.gif

זה בערך מה שאני צריך בשביל הבהוב? ממה שאני מצליח להבין זה רק ללד אחד. :nixweiss: אם זה מתאים, מה אני צריך בשביל שיהיה מצב בלי הבהובים?

תודה!!! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאני עשיתי זה פשוט קניתי צעצוע מוכן (כזה שיש ביום העצמאות ומכרים אותו ב 5 שקלים) מין מוצץ צעצוע כזה

פירקתי אותו ולקחתי את המעגל

הורדתי את המתח על הלדים עם נגדים וחיברתי אותו למולקס עם חוטים שהלחמתי (במקום הסוללות המקוריות שהיו שם)

החיסרון היחיד שהוא דולק מהבהב קבוע -כמו במעגל המקורי

אבל השקעתי רק 7 שקלים כולל הנגדים.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי סבלנות לצייר אז אני אסביר במילים. אם בא לך תשרטט.

המעגל שהבאת עם 555 זה למעשה מתנד בסיסי בתדר מסויים (לא ניכנס עכשיו לחישוב)

אתה צריך להבין שברגל 3 (זאת שמחוברת לנגד ו LED) יש גל ריבועי הנע בין 0 לוגי ל 1 לוגי בתדר מסויים שנקבע.

- כדי להדליק עם אותה יציאה מספר רב של LED אתה צריך דוחף זרם (כדי לא להעמיס את ה 555) שזה בד"כ טרנזיסטור. גם טרנזיסטור פשוט (כמו 2N2222) יכול לדחוף זרם ל 4-5 LED כמו שאתה רוצה. חפש מעגלי LED driver או אפילו רק LED ותמצא הרבה דוגמאות איך לחבר טרנזיסטור ללדים.

- היות ואתה רוצה אופציה שהם ידלקו לבד (לסירוגין) צריך לחבר כל LED במקביל ולשלוט עליו עם שער לוגי (AND), מה שיאפשר לך (אולי) לוותר על הטרנזיסטור הדוחף בתנאי שיבחר רכיב שערים לוגיים המסוגל לדחוף קצת זרם.

- כניסת שער (AND) אחת תחובר ל 555 והשניה למונה עשרוני (4017).

- המונה העשרוני צריך 555 משלו.

- כדי שכולם יהבהבו ניתן (עם מפסק) לספק 1 לוגי לכל כניסות ה AND (במקום יציאות המונה העשרוני)

- כדי שכולם יכבו - לאלץ 0 לוגי ביציאת ה 555 - פשוט לנתק אותה ממערכת ה AND ולחבר אותם לאדמה (עם המפסק הרב מצבי).

זה יגרום ל LED בודד לדלוק בכל פעם ולהבהב.

דוגמא לשימוש ב 4017:

http://www.allaboutcircuits.com/vol_6/chpt_7/6.html

מצד שני גם זה נחמד, לא?

http://hackedgadgets.com/2006/06/15/led-chaser

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי סבלנות לצייר אז אני אסביר במילים. אם בא לך תשרטט.

המעגל שהבאת עם 555 זה למעשה מתנד בסיסי בתדר מסויים (לא ניכנס עכשיו לחישוב)

אתה צריך להבין שברגל 3 (זאת שמחוברת לנגד ו LED) יש גל ריבועי הנע בין 0 לוגי ל 1 לוגי בתדר מסויים שנקבע.

- כדי להדליק עם אותה יציאה מספר רב של LED אתה צריך דוחף זרם (כדי לא להעמיס את ה 555) שזה בד"כ טרנזיסטור. גם טרנזיסטור פשוט (כמו 2N2222) יכול לדחוף זרם ל 4-5 LED כמו שאתה רוצה. חפש מעגלי LED driver או אפילו רק LED ותמצא הרבה דוגמאות איך לחבר טרנזיסטור ללדים.

- היות ואתה רוצה אופציה שהם ידלקו לבד (לסירוגין) צריך לחבר כל LED במקביל ולשלוט עליו עם שער לוגי (AND), מה שיאפשר לך (אולי) לוותר על הטרנזיסטור הדוחף בתנאי שיבחר רכיב שערים לוגיים המסוגל לדחוף קצת זרם.

- כניסת שער (AND) אחת תחובר ל 555 והשניה למונה עשרוני (4017).

- המונה העשרוני צריך 555 משלו.

- כדי שכולם יהבהבו ניתן (עם מפסק) לספק 1 לוגי לכל כניסות ה AND (במקום יציאות המונה העשרוני)

- כדי שכולם יכבו - לאלץ 0 לוגי ביציאת ה 555 - פשוט לנתק אותה ממערכת ה AND ולחבר אותם לאדמה (עם המפסק הרב מצבי).

זה יגרום ל LED בודד לדלוק בכל פעם ולהבהב.

דוגמא לשימוש ב 4017:

http://www.allaboutcircuits.com/vol_6/chpt_7/6.html

מצד שני גם זה נחמד, לא?

http://hackedgadgets.com/2006/06/15/led-chaser

איך שהבנתי הוא רוצה סה"כ 4 לדים מכל צד של החלון אז ה555 ידחוף גם לבד בלי בעיה כמות כזאת נידמה לי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...