מה זה AF וAA QH וכו'..... - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה זה AF וAA QH וכו'.....

taimor

Recommended Posts

סתם התחלתי לבדוק מידע על הכ.מסך שלי, X1900XT ובכל מיני בוצ'מרקים שלו כמו פה:

http://www.bit-tech.net/hardware/2006/02/10/radeon_x1900_series_roundup/1.html

שהם הפעילו בBF2 AF, איך אני מפעיל אותו בדיוק ? אני לא מבין בזה ממש, בוא נגיד איך אני מפעיל AF בFEAR ובכלל מה זה AF ?

עכשיו יש שם בAA כל מיני צורות שלא הבנתי יש שם PA וQA מה זה כל זה אומר?

תודה מראש לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:o :o

יש לך 19XT ואתה לא יודע מה זה AA AF???!?

טוב בכל מקרה זה רשום כאן:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=39877.0

יודע מה הפירוש ובקשר לAA אני יודע אבל WHAT IS AF? =\

עריכה, הבנתי מה זה אבל עדין איך מפעיל את הFUCKING AF בBF2 ? ? ? :|

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3)מהו Anisotropic filtering)AF)?

השיטה הסטנדרטית למיפוי טקסטורות מניחה שכל דגימה של טקסטורה תמופה למרובע בתמונה הסופית. אך הדבר בד"כ לא נכון. טקסטורות ממופות לגופים בצורות שונות, וההנחה הזו גורמת לעיוותים שונים בתמונה הסופית. על מנת לפתור את הבעיה, פיתחו אמצעי שדוגם פיקסלים נוספים מהטקסטורה על מנת לנסות להתגבר על הבעיה. הבעיה לא נפתרת, אבל מקבלים תוצאה קרובה יותר לפתרון האולטימטיבי. דגימת הפיקסלים הנוספים, כמובן, דורשת העברת יותר מידע מהזיכרון של הכרטיס מסך ומאיטה את הביצועים.

4)מהו AntiAliasing)AA)?

התצוגה על המסך מורכבת ממספר סופי של נקודות. כאשר מנסים לצייר קוים שהם לא מאונכים או מאוזנים באמצעות מספר סופי של נקודות מקבלים צורה של מדרגות. פותח אמצעי שנקרא AntiAliasing שתפקידו לנסות להחליק את המדרגות ולהפוך אותן למשהו יותר קרוב לקו. אמצעים אלה דורשים חישוב של יותר פיקסלים, דבר שדורש זמן רב יותר והעברה של יותר נתונים בזיכרון של הכרטיס מסך. כתוצאה מכך הביצועים קטנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי, איך אני מפעיל את זה בדיוק במשחקים ? כי בBF2 לא מצאתי את האפשרות של זה =\

עוד שאלה, הבנתי שאני יכול להפעיל משחקים מעלה על 100 הרצים אפילו, השאלה האם זה יפגע במסך ? ואיך אני עושה את זה ?

(* כעיקרון אני דיי חדש בכלל העניין של המפלצת הזאת + בעניין ATi, לפניו היה לי ת'6200 שעשיתי לו OC ופתיחת צינורות ובכלל היה דיי קל לעבוד עם ....)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מפעיל אותו דרך הדרייברים. אין לי כרטיס של ATI, אבל זה אמור להיות דיי קל למצוא את האופציה הזו. תקבע אותה על x16(לא עולה יותר מדי בביצועים). לגביי קצב הרענון, זה לא יפגע במסך, אך קצב רענון נמוך פוגע בעיניים אז מומלץ להגביר בכל מקרה.

עריכה: אה, כן. הדגמה של AA והדגמה של AF.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי, איך אני מפעיל את זה בדיוק במשחקים ? כי בBF2 לא מצאתי את האפשרות של זה =\

אל תפעיל את הפילטרים דרך המשחק..

תפעיל דרך הדרייברים בקונטרול פאנל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...