עזרה בבחירת מצלמת וידאו דיגיטלית - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בבחירת מצלמת וידאו דיגיטלית

bezadon

Recommended Posts

טוב, שלום לכולם. רובכם פה עוסקים במצלמות סטילס דיגיטליות, אבל אני צריך עזרה בבחירת מצלמת דיגיטלית.

זה מה שאני רוצה במצלמה:

צורה ומשקל - חשוב מאוד שתהיה קטנה, קלה, קומפקטית ונוחה.

קלות שימוש - שתהיה קלה לתפעול וכמובן שתהיה בה האופציה של צילום אוטומטי לחלוטין.

גודל מסך - הרוב זה 2.5, אבל לא אתנגד ליותר אם יש...

זום אופטי של X20

חיישן גדול (הרוב זה 1/6 אז כנראה אלך על זה, אבל אם יש משהו יותר טוב בלי השפעה גדולה על המחיר אני אעדיף כמו 1/3).

רזולוצייה גבוהה של צילום הווידאו - הבנתי שהנפוץ זה 500 אלף פיקסלים ומעלה... אז כמה שיותר, יותר טוב.

מייצב תמונה איכותי (נגד זעזועים).

כניסה למיקרופון חיצוני ולאוזניות.

מוכנה לחצובה.

מגיעה עם תאורה מובנת למקרה שאני מצלם בלילה.

מגיעה עם סוללת לתיום + מטען שמספיקה להרבה זמן.

פורמט שידור: אומרים ש PAL יותר טוב מהאחרים ולא עושה בעיות עם טלוויזיות בארץ ... אז PAL.

איכות של תמונת סטילס לא משנה לי... אבל אם יש אחת עם איכות גבוהה על הדרך, אז אני לא אתנגד.

זום דיגיטלי לא משנה לי.

חלק מהיצרנים נותנים גם כל מיני בונוסים כמו תיק נשיאה, כיסוי UV לעדשה שמגן עליה וכו' וכו', אז כמה שיותר צ'ופרים , ככה יותר טוב :).

טוב אלו הדברים שאני לא מבין ואני זקוק להסבר ממני שכן:

1) פורמט הקלטה:

יש סוגים שונים של פורמט הקלטה. אני לא יודע באיזה לבחור (ראיתי את כל הפורמטים באתר של ZAP ):

D8 - ברור לי שלא. זו מעיין הכלאה חצי אנלוגית וחצי דיגיטלית: המצלמה מקליטה בשיטה דיגיטלית על קלטות אנלוגיות מסוג 8mm או Hi8, או על קלטות דיגיטליות. מי צריך את זה בכלל? הרי אין לי קלטות ישנות.

DV - לא יודע בדיוק מה זה. ברור לי שהקיצור הוא דיגיטל ווידאו, אבל מה זה אומר? על מה בדיוק זה מקליט ? קלטות גדולות ומגושמות אולי ?

Mini-DV - הבנתי שאלו קלטות קטנות שכל אחת עולה בסביבות ה 20 ש"ח ואפשר להשתמש בהן שוב ושוב.

DVD-R - מקליט ישירות על דיסק .

DVD- - לא יודע מה זה אומר הRAM הזה.

DVD-RW - מקליט ישירות על דיסק רב פעמי.

Flash Memory - מקליט על כרטיס (כמו שיש למצלמות סטילס דיגיטליות).

HDD - לא יודע מה זה .

MPEG4 - כמו שהבנתי זה לא פרקטי.

טוב אלו הם הסוגים העיקריים, השאר הם הדגמים האנלוגיים והישנים.

אני באמת שלא יודע במה לבחור מכל אלו. אני דיי מתלבט בין המיני-DV לבין אלו שמקליטות ישר על . ובכלל, הכי קורץ לי זה מצלמה ששומרת ישירות על , הרי אנחנו מתקדמים בטכנולוגיה, אז בשביל מה להמשיך ולהקליט על קלטות ?

2) העברה למחשב:

שאני מעביר את זה למחשב ... איך זה מגיע ? כקובץ AVI ? או מה ?

היציאות והכניסות של המצלמה:

אני לא יודע איזה יציאות ואיזה כניסות חשוב שיהיו במצלמה...

אני יודע שאין לי במחשב FIREWIRE , ככה שאני צריך משהו עם usb2 ... אהה וקראתי איפשהו שכדאי שיהיה את האופציה של video in\out .

אם תוכלו להסביר לי מה צריך ומה כדאי זה מאוד יעזור.

התקציב שלי הוא 2000-3000 ש"ח.

אני לא כל כך רוצה לעבור את ה 2500 , אבל אם זה על משהו באמת באמת טוב, אני מסכים לעלות ל 3000.

שמעו, אני יודע שביקשתי פה את כל העולם ואחותו, אבל עדיין....

תודה מראש לכל מי שיעזור.

עומרי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...