בקבוק נשבר - עמוד 5 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בקבוק נשבר

Merrymoon

Recommended Posts

• תגובות 108
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

השאלה היא לא האם הבקבוק ישבר, הבקבוק המלא ישבר הרבה לפני הריק בגלל הלחצים הפנימיים שהנוזל מפעיל.

השאלה היא מה כואב יותר (או מדעית יותר, מה יעביר יותר אנרגיה) לשבור על הראש בקבוק מלא או בקבוק ריק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK, אחרי התייעצות עם כמה חברים שלי ופרופסור לחומרים (עם כמה תארים בפיסיקה...), הגענו למסקנה ששינוי הצורה של הנוזל תוך כדי המה מעידה על ספיגה של חלק מהאנ' של המכה, כמו כן, העובדה שבקבוק מלא נשבר לפחות חלקים מבקבוק ריק מעידה על ספיגת אנ' רבה יותר לשבר (נוצר מספק קטן של סדקים גדולים, ולא מספק גדול של סדקים קטנים- בבקבוק ריק).

תוצאה סופית: כדי לשבור בקבוק מלא דרושה אנ' גבוהה יותר מאשר האנ' הדרושה לשבירת בקבוק ריק.

מ.ש.ל ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה לבקבוק בעל משקה תוסס. במקרה זה האנרגיה העוברת מוציאה את הגז ומביאה לעליה מהירה בלחץ בתוך הבקבוק, שמשתמש בשבר הקטן לפריצה ויוצר את השבר הגדול. לכן יש שברים גדולים בודדים, כי דרושה אנרגיה נמוכה יותר לשבירה. האנרגיה באה מגז האצור בנוזל ולא מהמכה

וכל זה לא שייך לשאלה האם מכה מבקבוק מלא כואבת יותר או פחות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בדיוק הבנתי מה ניסית להגיד, אבל אנחנו (החבר'ה והמרצה) דיברנו על בקבוק מלא במים... מחר אני אפגוש אותם שוב ואני אשאל אם אם הם חושבים שהבועות משפיעות... פשוט לא נראה לי שגם אם כל הבועות יצאו הם יעלו את הלחץ לרמה מספיק גבוהה כדי לנפץ את הבקבוק...

והכי כואב זה בקבוק ריק- כי אחרי זה יש יותר שברים שנתקעים בכול מיני מקומות וחותכים :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בדיוק הבנתי מה ניסית להגיד, אבל אנחנו (החבר'ה והמרצה) דיברנו על בקבוק מלא במים... מחר אני אפגוש אותם שוב ואני אשאל אם אם הם חושבים שהבועות משפיעות... פשוט לא נראה לי שגם אם כל הבועות יצאו הם יעלו את הלחץ לרמה מספיק גבוהה כדי לנפץ את הבקבוק...

והכי כואב זה בקבוק ריק- כי אחרי זה יש יותר שברים שנתקעים בכול מיני מקומות וחותכים :smile1:

בקבוק מים אכן צריך מעט יותר אנרגיה כי הנוזל בולע חלק ממנה

אבל האנרגיה שנבלעת בנוזל תוסס תגרום לעלית לחץ (שלבדה לא תשבור את הבקבוק- הרי לשם כך הוא נועד) אך בשילוב עם החלשת הבקבוק ע"י מכה, הלחץ יספיק כדי לנפץ את הבקבוק

רואים את זה מאות פעמים, בקבוק מלא שנופל על צידו על משטח קשה כמעט תמיד נשבר, בקבוק ריק מחזיק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...