הסכם באו"ם על הפסקת אש - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הסכם באו"ם על הפסקת אש

Rhx

Recommended Posts

מסקנה: האו"ם קיבל 142 החלטות מאז החלטה 1559 :hat:

התכוונת מועצת הביטחון - לא האום.

Path Soldier (מה קורה, מתי אתה משתחרר כבר תגיד?),

יש ויש.

הבעיה פה היא לא שלא ניצחנו את חיזבללה - כי ניצחנו, על זה אין ויכוח.

הבעיה פה היא ההסברה וההצגה של הניצחון.

כעל כל הרוג שלנו יש עשרה של הגרילה, זה ניצחון - אתה מכה אותו שוק על ירך ולא כמו שנסראללה מציג את זה שהוא שולט בקרקע...

יאיר לפיד כתב בשישי הכי נכון - פשוט אין לצבא הפעם אורך נשימה - התקשורת לא נותנת לו. יש ביקורת בזמן אמת, והצבא שלנו לא למד לעבוד עם זה עדיין - זו המלחמה הראשונה שיש לו תקשורת על הראש בזמן הקרב.

בששת הימים נהרגו לנו 800 חיילים בשישה ימים.

אתה יכול לדמיין איך התקשורת הייתה משדרת את זה לעם? כישלון אדיר של הצבא החזק בעולם.

תחשוב שאתה קם בבוקר ומספרים לך בחדשות של 9 על קרב עקוב מדם שהתחולל בלילה. 43 חיילים נפלו בקרבות נגד חיילי האוייב בבונקרים.

איזה כישלון, האא?

אבל כשזה קרה ב-67, וכבשנו את גבעת התחמושת מהלגיון, בסוף המלחמה זה היה הקרב שסיפרו עליו - הקרב שבו כבשנו את ירושליים.

היום, בכל פורום וטוקבק היו דורשים ועדת חקירה.

ככה אי אפשר להילחם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 124
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מור- מה המצב? אני משתחרר עוד הרבה זמן. קבע...

טי טיים: ציטטות ממטריקס זה יפה אבל בפועל כל יום נהרגים לנו לוחמים. עד כה יש הערכות בצהל של פגיעה בכ500 חמושים פחות או יותר. שזה בערך 1/12 מכל הלוחמים בהערכות הכי מוגזמות. וזה תוך חודש לחימה. אני לא רוצה לחשוב כמה זמן יקח להם לחסל לפלחות חצי. חוץ מזה שככל שחודרים יותר עמוק לשטח כך הסכנה לכוחות גדלה. ובלי שנזכיר בכלל השטח יכול להיות ממוקש, איום הנ"ט ועוד דברים בסגנון. קיצר- שבוע זה לא ייגמר. לדעתי גם לא שבועיים.

מור: אתה צודק, תקשורת על הראש זה לא נעים אבל זוהי המציאות של המאה. אין מה לעשות. אבל ניצחון כל אחד יכריז ולו שני תנאים: הצד המנצח מכריז שהוא ניצח והצד המפסיד מכריז שהוא מופסד. זהו ניצחון. אחרת, כל אחד יטען לניצחונו. שירה תחתונה עבור ישראל: החטופים חזרו? החיזבאללה פורק מנשקו? לבנון פרוש בדרום המדינה? ירי הקטיושה פסק? אם כל התנאים יקוימו אכן ניצחנו ניצחון. כל דבר אחר- לא כשלון אבל ניצחון חלקי בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון כל יום נהרגים לוחמים, אך אנשים דורשים להפסיק את הלחימה מרגע שנתקבלה ההחלטה באום. אני אומר האם לא שווה עוד מספר הרוגים נוסף בשביל להוריד את האיום הזה אחד ולתמיד? פגענו ב500 לוחמים בחודש של לחימה כשברובו ישבנו על הגדר. ההתלבטות להכנס או לא להכנס הייתה בכל כלי התיקשורת. האם במהלך צבאי נרחב (ומלא אבידות אני מסכים) לא נוכל להרוג עוד כאלף נוספים בשבוע? 1500 לוחמים הם ההערכה לגודלו של הכוח הסדיר של החיזבאלה. בנוסף אין לדעת מה נצליח להרוס במכה שכזו. בסיסים, מאגרי תחמושת, משגרים ארוכי טווח, מודעין יקר ערך. אם נשאיר את לבנון כמו שהיא עכשיו אין מניעה שזילזאלים יפלו על תל אביב, רק נוכחות חיל האויר הקבועה בשמי לבנון מנעה מהם להשתמש בו עד עכשיו (למרות איומים חוזרים ונישנים לפגוע בתל אביב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Teatime, מאוד אבל מאוד קשה לנצח ארגון גרילה, תבין. ולא משנה מה מאגר הלוחמים שלו, במקרה הזה הוא לא כזה קטן, מהסיבה שהצבא לא מיומן להלחם נגד ארגונים כאלה, אלה רק יחידות עילית, כמו אגוז, שלדג ועוד, שמספרם קטן, לא כמו חטיבות גדולות.

אם היינו מנוסים מול ארגון גרילה מזמן היינו מחסלים אותם, רק חבל שאנחנו לא.(ובכל זאת אנחנו עושים עבודה טובה מולם)

Path Solider - איפה משרת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טי טיים: ספקולציות לגבי תוצאות הלחימה מול חיזבאללה בעומק שטח לבנון אפשר לנהל מכאן ועד לביירות אבל כרגע המצב הוא לא לטובתנו. הלוואי והתחזיות שלך יתממשו אבל אני בספק רב. פשוט כי אני מכיר את דרך החשיבה הצבאית ואופן הפעולה ונגד לחימה גרילה של לוחמים מיומנים זה לא תמיד עובד.

ל xtpe: כרגע אני משרת בהנדסה קרבית ליד ג'נין בתור מ"מ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בולשיט. שיריון וגולני התמודדו יפה מאד עם אירגון הגרילה הזה (ולפני שתזכיר את ההרוגים בצד שלנו אני אזכיר לך שיחס ההרוגים נע בין 1 ל5 ל1 ל15)

מיתוס הגרילה הבלתי מנוצח עובד רק כשיש מיליוני אנשים שאפשר להתמע בהם ולשאוב מהם אנשים. בלבנון לא עומדים מול ריכוזי אוכלוסיה צפופים בהם בכל סימטה מססתר לוחם, אלא בכפרים יחסית רחבים עם מעט אוכלוסיה מקומית ועם מעט אפשריות של טעות בזיהוי

אירגון גרילה כזה אפשר לנצח

כמובן שאלו רק השערות. ואני מאמין שלדרגים הגבוהים יש מידע אמין בהרבה. אבל יש תחושה שהצבא חושב שהוא עוד מסוגל להביא את התוצאות שהזכרתי, והדרג המדיני רוצה כבר לשים את המלחמה הזו מאחוריו (חשש שהיא תלך לכיוונים שלא נוחים להם?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מה שהכי יעיל לעשות, להשאיר אירגון כזה על אש קטנה - כמו החמאס, הפתח, התנזים, הג'יהאד האיסלמי וכו' - 4 אירגונים שביחד לא מתקרבים לעוצמה של החיזבאללה כי משאירה אותם על אש קטנה ע"י פגיעות בלתי פוסקות וריגול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא איך אתה גורם לזה לקרות כשאתה לא יכול להימצא בשטח. לפי ההסכם הנוכחי, שום דבר לא יישתנה, בדיוק כמו שהרשות הפלסטינאית גייסה מחבלים אליה - היא לא ניסתה אפילו לעשות את העבודה בשבילנו. זה גם בכלל לא ברור למה הכניסה הקרקעית ללבנון החלה לאחר שכבר הושג הסכם, זה כבר לא יכול לשפר מדינית את העמדה הישראלית ולהשיג הסכם טוב יותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוף....כמה נכון להיום?90,100? מאה ילדים אבות אחים דודים הלכו לחינם.כל הכבוד אולמרט...

עריכה:שלא תחשבו שאני שמאלני למרות איך שההודעה נראית,אני חושב שהמבצע צריך להמשך.

מה כבר הושג?! החטופים עכשיו מעונים באיזה מרטף ע''י כמה נוולות,חיזבאללה ימשיך להתגרות בישראל,

ואנחנו קרובים מתמיד למלחמת קיום.אני מאמין שעוד שנה שנתיים תהיה פה מלחמה רצינית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יום קשה מאוד היה אתמול -

הותר עכשיו לפירסום שעוד 8 חיילים נהרגו אתמול. ביחד עם ה-11 שכבר דווח עליהם זה יוצא יותר מדי. ואני לא יודע אם המספר הזה כולל את ה-3 שכנראה נהרגו בהתרסקות המסוק או שלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואתה יודע למה זה ?

בגלל שהממשלה חיכתה לרגע האחרון לתקוף וכך הצבא נאלץ לאלתר ולהסתער על האוייב על מנת לעמוד בלוח הזמנים

למשל האלתור של הטסת כוח מוסק ע"י 50 מסוקים לתוך עומק שטח לבנון... זה סיכון אדיר שהצבא היה צריך לקחת על עצמו על מנת שהכוחות יגיעו בזמן ליעדים שלהם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בולשיט. שיריון וגולני התמודדו יפה מאד עם אירגון הגרילה הזה (ולפני שתזכיר את ההרוגים בצד שלנו אני אזכיר לך שיחס ההרוגים נע בין 1 ל5 ל1 ל15)

כל זה טוב ויפה, אבל יש יותר ממילארד מוסלמים ורק קצת יותר משישה מליון תושבים פה... היחס המעולה שיצרנו מתבטל בראייה של כמות האנשים בשני הצדדים

יום קשה מאוד היה אתמול -

הותר עכשיו לפירסום שעוד 8 חיילים נהרגו אתמול. ביחד עם ה-11 שכבר דווח עליהם זה יוצא יותר מדי. ואני לא יודע אם המספר הזה כולל את ה-3 שכנראה נהרגו בהתרסקות המסוק או שלא.

זה כבר 24 חיילים.

השם ינקום דמם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואתה יודע למה זה ?

בגלל שהממשלה חיכתה לרגע האחרון לתקוף וכך הצבא נאלץ לאלתר ולהסתער על האוייב על מנת לעמוד בלוח הזמנים

למשל האלתור של הטסת כוח מוסק ע"י 50 מסוקים לתוך עומק שטח לבנון... זה סיכון אדיר שהצבא היה צריך לקחת על עצמו על מנת שהכוחות יגיעו בזמן ליעדים שלהם

אבל הקטע המעניין הוא שהצבא כבר 10 ימים מחכה לפקודה להיכנס, והוא הייה יכול להיות מוכן לזה הרבה יותר מוקדם אם היו נותנים לו את הפקודה... ממה ששמעתי בחדשות, חייל הוויר גמר את בנק המטרות שלו נגד החיזבללה תוך 4 ימים בערך... מה גרם לחרא שעומד בראשות הממשלה לדחות את המבצע שהוריד את הקטיושות ב70% תוך 12 שעות?

זה רק מוכיח עד כמה הוא דואג לתחת של עצמו ושימותו כולם, פשוטו כמשמעו.

תחשבו שבשבועיים האחרונים נהרגו כמה? 20~30 אזרחים?

חצי מהם היו יכולים להיות בחיים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...