תיקון עצמי של כונן אופטי - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תיקון עצמי של כונן אופטי

asta

Recommended Posts

ישנה בעייה מכנית במנגנון הפתיחה של המגש בכונן האופטי ( שכבר איננו נימצא יותר באחריות)

אני חושב שאני יכול באופן עצמאי לפתור את הבעייה , בתנאי שאוכל לראות את המנגנון בזמן שהוא עובד ,על מנת לאתר את התקלה .

השאלה היא האם הדבקה (בזמן שהכונן אינו מחובר לחשמל ,כמובן) של איזולירבנד שחור של חשמלאים על גבי עינית הלייזר , מספקת על מנת שלא תיגרם נזק לראייה כתוצאה מקרינת הלייזר ,כשאני אחבר אותו לחשמל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תדביק איזולירבנד שחור על גבי העינית. יהיה לך קשה לנקות את הלכלוך אחר כך, ואתה עלול להשאר עם עינית דפוקה.

אם אתה מתעקש לתקן בעצמך, פשוט הזהר לא לתקוע את העין בתוך העינית, אני לא רואה צורך במשהו יותר דרסטי מזה.

מלבד זאת את המנגנון המכני (בהנחה ומדובר במנגנון פתיחה/סגירה של הכונן) ניתן לתקן/לבדוק בלי לחבר לחשמל לרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אלכוהול 95 אחוז לניקוי העינית אחרי ההדבקה .

אני מניח שהאזהרות על הכונן לגבי נזק חמור לעיניים במיקרה של פתיחת המארז של הכונן לא ניכתבו סתם.

השאלה האם איזולירבנד יספיק או לא ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פתחתי כבר הרבה כוננים כדי לנקות את המנגון. רק תהיה מוכן נפשית שזה הרבה עבודה והמופ פינים קטנים שצריך להזיז. בסופו של דבר צריך לנקות קצת לכלוך מהמגירה שהידית שפותחת את הכונן עוברת בה.

מאוד לא מומלץ לעשות את זה שהכונן מחובר מבחינת הלייזר, וגם אין צורך בכך. אתה יכול לפתוח את הכונן ידנית כשהוא מנותק ע"י הכנסה של פין קטן לחור שמתחת למגירה שלו (לכל כונן יש את זה).

שוב, זה תהליך לא פשוט, ויש סיכוי להרוס את הכונן אם אתה עושה משהו בכוח. קח לתשומת לבך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...