מפרט ב15K גג!!! כולל הכל..!!! - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט ב15K גג!!! כולל הכל..!!!

asaf999

Recommended Posts

האמת שבחיים לא חשבתי להוציא כלכך הרבה כסף על מסך אבל אם אתה אומר את זה ככה אז אולי זה באמת שווה....

ניראה לי שאני ארד במעבד לE6600 ואולי גם בזכרונות... ואני ארחיב את התקציב ל16K מה שגם לא תכננתי ולא כלכך התאפשר לי לעשות...

שמעתי שיש מוניטור טוב 24 של ... משהו טוב.. אני לא ראיתי או שמעתי ביקורות עליו אבל בכל מקרה אם אני שוקל להשקיע במסך שווה לקחת אותו בחשבון... לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לגבי הליבריטי 400W אנחנו גם אומרים שהוא מספיק למעכרת ויחזיק אותה ממש טוב רק שאנחנו אומרים שהוא רוצה את הספק גם לשדרוג לעתיד לDX10 שאז זה כבר לא יספיק לו בעיקרון אני חושב כמוך שהליבריטי 400W יספיק לו בהחלט למערכת העכשווית

1.יש הבדל בין לראות סרטים ומשחקים במסך רגיל או במסך רחב?! כי אני רגיל למסך הרגיל בחיים לא ניסתי ולא ראיתי איך ניראה במסך רחב..

2.הרזולוציה אבל שהבאת לטלוויזיה שלך היא לא נמוכה יחסית יש רזולוציה של 1440 1300 זה לא נמוך מדי..?

3.אם קונים אז אתה יכול גם לראות כשבא לך כאילו עם כבלים והכל.?!

4.איך אני מחבר בדיוק מחשב לטלוויזיה אתה יכול להסביר לי כי אני בעיקרון לאיודע איך.. איזה דברים מיוחדים צריך בשביל זה?!

5. אז אתה אומר שבכללי במשחקים והכל עדיף כזה מסך יקר ולהשקיע בו נגיד אם אני ישחק בWOW ומשחקים כאלה זה ממש ישפר את ה"חוויה"??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הליברטי 400 בפעם המיליון, הוא מספיק חזק לקונרו+DX10 בוודאות, אפשר לחשוב שכרטיסי מסך היום לא צורכים 200W בעומס - צורכים גם צורכים. אני לא מבין מה ההתלהבות.

1) בטח, כי רוב הסרטים מגיעים בפורמט רחב. אין יותר פסים שחורים.

2)1366*768 זה לא נמוך, זה ממש בסדר. זה בערך 1 מגה פיקסל, כשמסכי LCD רגילים הם 1.3 מגה פיקסל.

3) בטח, ואפשר לראות את הטלויזיה גם בזמן שאתה עובד במחשב, בתוך PIP

4) חיבור DVI רגיל, כמו כל מסך LCD.

5) ועוד איזה.

לגבי הDELL - הדגם הוא FPW2405 והוא נמכר ע"י ניופאן. לא מצאתי אותו בזאפ וחיפוש בגוגל העלה שאין חנויות שמוכרות אותו. היה לינק לפומפה אבל הם הסירו את המוצר.

בכל מקרה, המחיר שלו הרבה מעבר לתקציב שלך - 7500 שקל, והיתרון היחיד שלו זה שהוא מגיע ברזולוציה ממש גבוהה - 1200*1920 - שזה שקול ל1080P. שוב, בין כה וכה הוא לא נמכר בארץ, ותאמין לי שעדיפה עם טיונר ומלא חיבורים מאשר מוניטור בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לסרטים אז אני רואה זה ממש משנה אבל למשחקים זה גם משנה או שזה בעיקרון לא משנה אם זה רגיל או רחב?!

מזאת אומרת בתוך PIP איך אני עושה את זה?!

אז צריך חיבור DVI לכרטיס מסך ועוד משהו?! איזה כבל מיוחד או משהו?!

וזה לא נמרח או ניראה מוזר בגלל שהמסך גדול?!

סורי על כל השאלות פשוט כשאני חושב על זה זה רעיון ממש ממש מצויין אז אני רוצה לדעת בטוח ששווה להשקיע בזה ואיך עושים את הכל חח..

מצטער על כל השאלות..

עריכה: עדיף LCD או פלאזמה?! השימוש בעיקר למשחקים כבדים

צריך גם שהטלווזיה תתאים לחיבור DVI??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במשחקים זה יותר כיף. אני לא ממש , אבל זה מה שמספרים לי כל מי ששיחק על המסך שלי.

PIP=PICTURE IN PICTURE - זה פונקציה של הטלויזיה. בכל יש את זה היום.

אתה לא צריך חיבור DVI לכרטיס מסך. לטלויזיה יש חיבור אנלוגי VGA רגיל. האיכות יותר טובה בחיבור DVI. כבל DVI פשוט יספיק. אם לא, אז כבל VGA מסוכך, שניהם יעלו כ100 שקלים.

שום דבר לא נמרח (חוץ משידורי , כי הם מותאמים ל3:4 ולא 16:9). האות של המחשב מתאים את עצמו למסך רחב.

עדיף LCD. פלזמות מגיעות ברזולוציות מעאפנות ביותר. הן טובות לDVD (אבל לא HD DVD), וטובות לשידורי , אבל לא לשום דבר שקשור בחיבור למחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז עם PIP אני יכול למשל לראות את המחשב לגלוש באינטרנט לשחק והכל ובאותו זמן בקטן בצד לראות טלווזיה?! אני מחליט תגודל של הPIP??

אמרת שחיבור DVI יותר טוב אז עדיף שהטלוויזיה תתמוך בחיבור DVI? מאשר רק בVGA?

הא אם שידורי נמרחים זה קצת חרא לא..?! הא ומה עם הMS משחקים שאני ישים ברזולוציה גבוהה ואיכות טובה ימרחו לי לא?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שום דבר לא נמרח בטלויזיות LCD חדשות. לא משחקים ולא כלום. זה 8MS, כמו הרבה מסכי מחשב.

זה ששידור טלויזיה נראה לא טוב זה אשמת השידורים בארץ ולא אשמת הטלויזיה. כשיהיה שידורי HD בארץ גם טלויזיה תראה מצויין. מי שמוריד סדרות טלויזיה מחו"ל כמו אבודים או נמלטים או עקרות בית וכאלה - שמשודרים בHDTV, יודע כמה טוב זה נראה יחסית לטלויזיה בארץ.

לכל הטלויזיות היום יש חיבור DVI או שזה בערך אותו דבר.

בטלויזיה שלי לPIP יש שני גדלים, וזה בדיוק מה שהבנת שזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי אבל שיש אפשרות שזה יהיה גם 16:9 וגם 4:3 ככה שבסרטים אני יוכל לראות ברחב ובטלוויזיה לא רחב..

רובם עם 8MS בדרך כלל ב8MS יש קצת מריחות לא?! אם אתה אומר שלא אני סומך עליך..

איזה חברות טובות יש בטלווזיות?! שאתה מציע לקנות

ולמה לקנות טלווזיה ראיתי שיש גם מסכי מחשב שהם בגודל ממש גדול ..??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף LCD. פלזמות מגיעות ברזולוציות מעאפנות ביותר. הן טובות לDVD (אבל לא HD DVD), וטובות לשידורי , אבל לא לשום דבר שקשור בחיבור למחשב.

לא מדוייק... אתה פשוט מדבר על פלאזמות EDTV... יש גם פלאזמות HD... האמת פיוניר החלה לשווק לפני כמה ימים בארץ את פלאזמת הFULL HD(1080P( הראשונה...

אם לקחת פלאזמת HD, אז פלאזמה עדיפה על LCD בכל פרמטר אפשרי חוץ מצריבה, שזה כבר לא רציני בכלל במסכים הראשונים ויש המון הגנות נגד צריבה... (הפלאזמה שלי בת שנה כבר ועם המון שעות עבודה, ואין שום צריבות ושטויות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה מחירה?

http://zap.co.il/model.asp?model_id=424709

70,000 פאקינג שקל. WTF.

רוצה 1080P? לכל הרוחות, הנה:

http://zap.co.il/model.asp?model_id=369714

http://zap.co.il/model.asp?model_id=37838

http://zap.co.il/model.asp?model_id=415662

עם דגש על הBENQ - שהיא פשוט מדהימה (מניסיון).

פלאזמות HD "רגילות" - אלה של 720P, עולות החל מ20000. זה הרבה יותר מדי, יחסית לLCD.

וצריבה זה סיפור מאוד רציני, במיוחד בשימוש במחשב. תמונות במחשב נוטות להיות סטטיות.

בקיצור, אי אפשר בלב שלם להמליץ על פלזמה למי שהשימוש העיקרי שלו יהיה כמוניטור.

פלזמות טובות לעמך , שבעיקר רואה שידורי HOT\YES באיכות זבל, וצריך מסך שלא יבליט את איכות השידור המזוויעה. מה גם שפלזמות רגילות ולא HD, עולות פחות פר אינץ' לעומת LCD. ועם אוהב גודל, בלי קשר לאיכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב פלאזמות בטוח אני לא יקנה לא שווה להשקיע 20000 בזה LCD יספק אותי ..

משהו ב5000 אני ישיג הנחה מחבר יעלה לי פחות 8MS אז אתה אומר בטוח יהיה סבבה למשחקים הכי כבדים ולא יהיה מריחות?!

אתה יכול להביא לי רשימה של LCD בסביבות ה3000-5500 שאתה ממליץ אני כבר אבחר מיתוכם משהו עדיף כמה שיותר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא עדיף 2 זכרונות של 1GB עם CL נמוך יותר ולחבר ב dual channel?

מה לגבי רפטור? יש להם יתרון ברור ומוכח על כל הארד דיסק אחר למשחקים. ובraid זה כל כל מטורף שזה לא נתפס.

אם המחשב הולך לחדר שינה אז כאחד שנכווה קשות אני ממליץ לחשוב על כמה רעש המחשב עושה.

למשל, למארז כמו ה P-180 יש הרבה מאוד תכונות שגם מורידות את כמות הרעש וגם את החום. הוא קיבל המלצה חמה בanandtech ואני ממליץ עליו מניסיון. למרות שהוא מארז גדול.

יש לו מקום ל-5 מאווררי 120 ממ והוא מגיע עם 3 שיש להם 3 רמות מהירות. יש לו תאים נפרדים אחד לספק כח והארד דיסקים ואחד ללוח אם ומעבד וכרטיס מסך.

המארז עשוי מחומר תלת שכבתי שמובדד רעש. יש לו בידוד לספק כוח ולהארד דיסקים.

הוא שקט מאוד וגם יפיפה. (כמובן גם מקום ל-11 כוננים).

להימנע לחלוטין ממאווררי 80מ"מ. הארד דיסקים שידועים כשקטים גם לא מזיקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא עדיף 2 זכרונות של 1GB עם CL נמוך יותר ולחבר ב dual channel?

מה לגבי רפטור? יש להם יתרון ברור ומוכח על כל הארד דיסק אחר למשחקים. ובraid זה כל כל מטורף שזה לא נתפס.

תקרא ביקורות. זה ממש לא מדוייק. התוספת לביצועים היא פחות מ1% ולמחיר היא מעל 10%

אם המחשב הולך לחדר שינה אז כאחד שנכווה קשות אני ממליץ לחשוב על כמה רעש המחשב עושה.

למשל, למארז כמו ה P-180 יש הרבה מאוד תכונות שגם מורידות את כמות הרעש וגם את החום. הוא קיבל המלצה חמה בanandtech ואני ממליץ עליו מניסיון. למרות שהוא מארז גדול.

יש לו מקום ל-5 מאווררי 120 ממ והוא מגיע עם 3 שיש להם 3 רמות מהירות. יש לו תאים נפרדים אחד לספק כח והארד דיסקים ואחד ללוח אם ומעבד וכרטיס מסך.

המארז עשוי מחומר תלת שכבתי שמובדד רעש. יש לו בידוד לספק כוח ולהארד דיסקים.

הוא שקט מאוד וגם יפיפה. (כמובן גם מקום ל-11 כוננים).

במפרט שהצעתי - יש קירור שקט מאוד למעבד, הליברטי הוא ספק שקט ביותר, הצ'יפסט מקורר פאסיבית ולכרטיס המסך יש גוף קירור צד שלישי מעולה. מה גם שהמארז של קולרמסטר הוא מאוד איכותי ושקט - מאיכות בניה הכי טובה שיש למארזים שאינם אלומיניום. מה גם שלהמליץ על מארז שעולה פי 2.5 זה לא חוכמה. צריך לזכור שזה בא על חשבון רכיבים אחרים בתקציב מוגבל.

להימנע לחלוטין ממאווררי 80מ"מ. הארד דיסקים שידועים כשקטים גם לא מזיקים.

ניתן לעבור לדיסקים קשיחים של . לי אין כל התנגדות, הסיבה שבחרתי את הWD היא שהוא זול וסמסונג עולים 100 שקלים יותר לאותו נפח. אבל רוב הדיסקים הקשיחים היום לא עד כדי כך רועשים ומארז איכותי אמור לבלום את הרעש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקרא ביקורות. זה ממש לא מדוייק. התוספת לביצועים היא פחות מ1% ולמחיר היא מעל 10%

אתה מדבר על הזכרון או על הרפטור?

הזמן סיקינג של הרפטור הוא חצי מזה של הארד דיסקים 7200 וברור שיש לזה השפעה רצינית על הביצועים, ואני לא מדבר על תוספת של 2FPS אני מדבר על loading times ועל עבודה שוטפת. זה הארד דיסק מהיר! הארד דיסק הוא צוואר בקבוק. (עריכה: יש לו גם יותר בנדווידת', אפשר לוותר על הרייד כדי לחסוך כסף זה באמת כבר מוגזם, כמו קרוספייר צודק.)

נכון זה יקר, על איכות משלמים! ואני לא זה שהציע לו לקנות טלוויזה ב5000 ש"ח במקום מסך מחשב נחמד כמו הviewsonic vp930 שאני אוהב מאוד.

בדיוק כמו שלטלויזיה יש יתרונות גם לרפטור יש.

בקשר לram - לא מבין בזה מספיק אני רק יודע ש latency נמוך יותר זה יותר טוב ושקשה יותר להשיג את זה בנפחים גדולים.

במפרט שהצעתי - יש קירור שקט מאוד למעבד, הליברטי הוא ספק שקט ביותר, הצ'יפסט מקורר פאסיבית ולכרטיס המסך יש גוף קירור צד שלישי מעולה. מה גם שהמארז של קולרמסטר הוא מאוד איכותי ושקט - מאיכות בניה הכי טובה שיש למארזים שאינם אלומיניום. מה גם שלהמליץ על מארז שעולה פי 2.5 זה לא חוכמה. צריך לזכור שזה בא על חשבון רכיבים אחרים בתקציב מוגבל.

כמו בהערה הקודמת, להמליץ על מארז במחיר בינוני פלוס מאשר שהוא יקנה אחד זול ויתחרט. מניסיון.

ליפנים יש אימרה: "מה שניקנה בזול, עולה ביוקר" למדתי אותה על בשרי. שווה להשקיע בהתחלה מאשר לפתוח בפרוייקט אחר כך. זה גם יותר זול בסופו של דבר.

לא הייתי ממליץ על ה אם הוא לא היה מעלה לי חיוך על הפנים כל פעם שאני לא שומע אותו בלילה.

חבל להשקיע בכל כך הרבה רכיבים טובים אבל לחסוך כמה מאות שקלים ולסבול סבל ששווה אלפים. זו דעתי.

עריכה: אגב, ממארז טוב אפשר להנות הרבה יותר זמן מהרבה מהרכיבים שהוא משקיע בהם המון כסף.

הAntec לא תומך בכל הספקים, הוא צריך ATX ארוך מספיק להגיע ללוח אם מלמטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אוהב לשמוע בולשיט שלא מבוסס על שום דבר אובייקטיבי.

תקרא את הביקורת הזאת:

http://www.anandtech.com/storage/showdoc.aspx?i=2101&p=10

לרפטורים בפועל ההשפעה על הביצועים היא מאוד נמוכה - בערך שניה אחת הפרש בטעינת פאר קריי. ההשפעה על LOADING TIMES כלל לא קיימת במערך RAID 0. ואני מצטט:

Bottom line: RAID-0 arrays will win you just about any benchmark, but they'll deliver virtually nothing more than that for real world desktop performance. That's just the cold hard truth.

אז להמליץ על ראפטור ואז עוד על מערך RAID של ראפטורים - תסלח לי אבל זאת שטות גמורה.

על מה אתה ממליץ שהוא יוותר במפרט? יירד בנפח זכרון? בכרטיס מסך? מה ייתן לו יותר תועלת? ראפטור או לשדרג את המעבד?

בקשר לLATENCY - ההשפעה היא רק על מבחני ביצועים סינתטיים. בREAL WORLD APPLICATIONS אין לזה שום תועלת ולא שווה להשקיע על תזמונים נמוכים ולו שקל יותר. זכרונות PC6400 CL5 2GB זה די והותר בכל מערכת, במיוחד של יצרן טוב כמו .

הקולרמאסטר סנטוריון 5 הוא המארז הכי טוב בשוק שאינו אלומיניום, נקודה. לא מאמין לי? תקרא ביקורות, לך לפורום ציוד היקפי. ליפנים יש הרבה אמרות, ואנחנו מדבים על אנשים שאוכלים דגים נאים, מה הם מבינים מהחיים שלהם. בכל אופן, זה מארז מעולה, ולהשקיע בP180 פי 2.5 זה פשוט לא משתלם.

אין לי ספק שהוא מעולה, אבל מבחינת יחס עלות תועלת למערכת הספציפית הזאת - הוא פשוט מיותר.

אם XHX רוצה להשקיע עוד כסף - אז באמת כמו שהוא אמר מומלץ לעלות לליברטי 500 או לE6600 או שניהם. אבל במארז? לא הייתי שקיע אפילו שקל.

זה שאתה לא שומע את המארז שלך זה לא כי שילמת עליו למעלה מאלף שקלים, זה כי הוא מארז שקט. אבל יש מארזים שקטים בפחות מחצי מחיר ממה ששילמת, אחד מהם הוא הקולרמאסטר.

אני לא מבין איך אתה משווה מסך 19" לטלויזיה של 26", אבל שיהיה. אני לא המלצתי על המסך הזה לחינם, ורק מי שיודע איך זה לעבוד מול כזאת יודע מה החוויה שווה.

אם אתה רוצה הקבלה - לעבוד עם ה19" CRT הישן שלי - שהיה בעל איכות התמונה הטובה בשוק (הG90F+ של וויוסוניק) לעומת הטלויזיה שלי עכשיו, זה כמו לעבוד על מסך 15" CRT קעור וכעור מלפני 10 שנים, ששכב במחסן, עם צריבה של טפט עליו - לעומת המסך שיש לך, ה19" LCD המצויין של וויוסוניק (חברה שאני מאוד מעריך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...