הסבר : "סוגי RAID", ביצועים ומדריך התקנה. - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הסבר : "סוגי RAID", ביצועים ומדריך התקנה.

uzibu

Recommended Posts

בקשר לבחירת Stripe Size מומלץ גודל 16K ולא 128K כמו כן יש לפרמט את המערך עם Cluster Size של 16K לביצועים אופטימליים.

אחר כך יש להתקין XP עם SP1 בלבד אחרת המחשב לא יעלה אחרי ההתקנה (באג ב SP2 לא מאפשר להפעיל עם CS שונה מ 4K שהם

ברירת המחדל בפורמט של התקנת XP) לאחר התקנת XP עם SP1 ניתן לשדרג ל SP2 בלי חשש. כמו כן ניתן ליצור דיסק התקנה של XP

עם SP2 כאשר הקבצים הבעייתים נלקחים מ SP1 במקום, מה שנקרא SlipStream.

לעוד פרטים ומדריך על יצירת מערך RAID עם לוחות ישנים (אך בעלי אותו הציפ של סליקון אימג') ניתן לצפות כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלינק משנת 2004....

16/128 זה בין נפח-לביצועים כש-128K זה ביצועים. הלוח שלי דיי חדש ואם שם כתוב שרצוי 128 אני סומך עליהם.

בנוסף אני התקנתי עם ווינדוס SP2 ללא שום בעיה.

לכן אין לי מושג על מה אתה מדבר... :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכן אין לי מושג על מה אתה מדבר... :nixweiss:

חבל מאוד...

רק שתדע שמערכי RAID קיימים כבר הרבה זמן, כזה או כזה זה לא משנה ולמרות שהמאמר משנת 2004 הוא אקטואלי לחלוטין.

בקשר ל Stripe ו Cluster Size על מנת שבאמת תקבל ביצועים גבוהים המער חייב להיות מפורמט בגודל Cluster Size

זהה ל Stripe Size כאשר התקנת WINXP בתור ברירת מחדל מפרמטת את הדיסק ב ואין דרך לשנות את זה.

לכן אומנם שמת את ה Stripe על 128K אך בעצם קיבלת שיפור קטן בביצועים.

בכדי לקבל שיפור יותר משמעותי בביצועים יש לפרמט עם Cluster Size זהה ל Stripe Size.

כך בחשבון ששימוש בCluster Size גדול יכול להביא לנפילה בקיבולת של המערך בייחוד אם מדובר במספר גדול של קבצים קטנים.

לגבי מה עדיף, לפי חיפוש שהרצתי באינטרט ניכר שאין הרבה הבדל בין 16 ל 128 אך ממליצה על 128 למשחקים ו 16 לעריכת

וידאו וכו. כדי לראות שיפור אמיתי צריך לדאוג שהכונן מפורמט באותו ה Cluster Size כמו ה Stripe.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידוע לי שמערך רייד קיים ממזמן.

לא ידוע לי בעיה עם התקנת ווינדוס XP SP2.

(לי לא היה בעיה ולא ראיתי בשום מקום ציון על זה)

בקשר ל16/128 ,תחליט... פעם אתה אומר שמומלץ 16 ופעם את אומר שאינטל למשחקים אומרת כך.. ולוידאו אומרת כך ובסוף עדיף לפי "שהכונן מפורמט באותו ה Cluster Size כמו ה Stripe"

למי לשמוע? יש לך מידע מעודכן לגבי זה,השוואות או לא יודע מה?

חוץ מזה בהתקנת המערכת יש לי אפשרות לבחירת הפירמוט? אתה אומר שבררת מחדל היא ..

ואם יש האם כדאי לפרמט כ-128K?

חחחח

את כל האור שקבלתי בנושא לפני התקנת המערכת שלי (ה-RAID) דאגת לקצת חושך...

אשמח פרוט אם\ו במידה ואתה מבין בעיניין לעומק או לינקים מעודכנים, כי בסה"כ אולי השינוי בין SATA ל-IDE\צ'יפסטים וכו' משפיע לכן עדיף לינק מעודכן ולא אמרתי שזה לא אקטואלי.. פחות אמין מבחינתי...

כרגע הלכתי לפי הספר.

שוב,אשמח למידע..

***זה שפתחתי פוסט על RAID לא אומר שאני גאון ומומחה בנושא בסה"כ ניסיתי לעזור ואני דיי בטוח שזה עזר במשהו בכל זאת.

נראה באתר הזה בזמן האחרון שכל אחד מנסה להיות פה "הגאון" במקום לחלוק ידע אמין וכך כולם יוכלו ללמוד "ולגדול" (אני לא אומר ספציפית אתה, אבל זו התחושה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא משנה באיזה Stripe Size תבחר חשוב שה Cluster Size a יהיה זהה, זה הכל.

מנסיון אישי האיזון הכי טוב בין ביצועים ובין איבוד שטח במערך מושג ב 16K (גם ל Stripe וגם ל Cluster)

לפי מסמך מאינטל 128-64 מומלץ לקבצים גדולים ולכן גם למשחקים ושימושי Desktop ואילו

16-32 מומלצים לעריכת וידאו ועבודה עם הרבה קבצים (נכון גם לחלק מהמשחקים).

בגדול הרבה מיתרון הביצועים של RAID אובד כאשר ה Cluster Size שונה מה Stripe Size.

כאשר אתה מתקין חלונות ומבצע פורמט בהתקנה הוא מתבצע באופן אוטומטי ב ואין דרך לשנות זאת.

עליך להישתמש או ב Partition Magic או בחלונות על כונן נוסף (לא חלק מהמערך)בכדי לפרמט את המערך (כל ההסברים הללו מופרטים במדריך שנתתי אליו לינק)

אחר כך אתה מתקין אך לא מבצע פורמט למערך בכדי לא לאבד את ה Cluster Size הנכון.

כאן ישנו באג בגיסראות שמכילות SP2 בדיסק. אחרי שמתבצעת ההתקנה המחשב עולה עם הודעה שגיאה.

במדריך שנתתי ישנן מספר דרכים להיתגבר על הבעיה.

1. להתקין SP1 ואז לשדרג ל SP2

2. להעתיק את הקבצים הטובים מ SP1 ל דיסק של SP2 (מה שמכונה SlipStream ) וכך להתקין SP2 שיעבוד מהתחלה.

הסיבה שאתה לא נתקלת בבעיה היא פשוטה, לא פירמטת את מערך שלך עם הגודל Stripe שכיוונת.

הבעיה אינה נעוצה בחומרת RAID אלא באג ב SP2 ונראה שמיקרוספוט לא הולכת לטפל בו בקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הבנתי נכון, אז וינדוס מפרמט כברירת מחדל עם גודל אשכול של , אז עדיף לבחור בעת יצירת המערך בגודל זה.

ואז לא יהיו בעיות בהתקנת SP2, אבל לא תתקבל אופטימיזציה לעבודה עם קבצים גדולים, אלא יותר בכיון של עבודה עם הרבה קבצים קטנים.

מכיון שרובנו נרצה להתקין מערכת הפעלה על המערך הזה, כדי להרוויח מהירות, אז מה הכי מומלץ או יותר? וכמה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...