"נלחם על הבית, מנצח ובכל זאת מפסיד את הבית" - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"נלחם על הבית, מנצח ובכל זאת מפסיד את הבית"

psycho59

Recommended Posts

• תגובות 67
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מצתער, על עזה אין לי שום מידע :-\

אבל אם הרגנו אז זה בטח בקרבות- כאלה שהחזיקו רובה...

מבצע "גשמי קיץ" :)

וכן, יש שם הרבה לחימה

את זה צריך ואפשר לעשות כל פעם שצריך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זוהי דעתך

ודעתם של הגורמים המקצועיים הנוגעים בדבר, קרי השב"כ וצה"ל. רק לא מזמן הזהיר ראש אמ"ן (למיטב זכרוני) שאם לא נצליח לבלום את שטף הנשק שנכנס לעזה, נקבל שם לבנון שניה. והדעה שלי ושלהם מגובה ע"י המציאות, כפי שהדוגמאות שהבאתי מראות. אבל אח"כ אתה שוב תאמר שאתה לא זוכר שאף אחד התריע, נכון?

לדעתי, תגובה חריפה בעקבות כל פעולה יכולה לעבוד מצויין

כמו שמאלפים כלב

כל פעם שהוא עושה משהו לא טוב נותנים לו מכה עד שהוא לומד.

טוב לראות עוד תלמיד של ז'בוטינסקי. גם אתה מאמין בקיר הברזל? רק זכור שכדי שזה יעבוד, אסור להציע לערבים אפילו שמץ של ויתור. ויתורים אפשר להציע להם רק אחרי שהם מוותרים על השאיפה להשמיד אותנו. כל ויתור מוקדם יותר רק יחזק את הנחישות שלהם. גם אם טקטית הוא נראה טוב, הרי שאסטרטגית זו טעות.

תגובה חריפה? עשינו את זה פעם אחר פעם אחר פעם. כנראה שהכלב הזה קצת קשה תפיסה. הרי מאז תחילת אינתיפאדת אל אקצה הרגנו יותר מ- 4,000 פלשתינאים, איך זה שהם עוד לא למדו? ואיך בדיוק קשורה נסיגה ללימוד הזה? זה דומה למי שנותן מכה לכלב באותו הזמן שהוא נותן לו חטיף. מה הוא אמור ללמוד, שטוב להתנהג רע או לא?

אגב, תשאל כל מי שמתמחה האילוף כלבים ויאמרו לך שהדרך שהצעת תוביל לכלב תוקפן... 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ודעתם של הגורמים המקצועיים הנוגעים בדבר, קרי השב"כ וצה"ל. רק לא מזמן הזהיר ראש אמ"ן (למיטב זכרוני) שאם לא נצליח לבלום את שטף הנשק שנכנס לעזה, נקבל שם לבנון שניה. והדעה שלי ושלהם מגובה ע"י המציאות, כפי שהדוגמאות שהבאתי מראות. אבל אח"כ אתה שוב תאמר שאתה לא זוכר שאף אחד התריע, נכון?

כשכתבתי "זו דעתך" לא דיברתי על המודיעין

הגבתי ל "להגיב בחומרה זה לא מספיק"

אין כזה דבר לא מספיק

טוב לראות עוד תלמיד של ז'בוטינסקי. גם אתה מאמין בקיר הברזל? רק זכור שכדי שזה יעבוד, אסור להציע לערבים אפילו שמץ של ויתור. ויתורים אפשר להציע להם רק אחרי שהם מוותרים על השאיפה להשמיד אותנו. כל ויתור מוקדם יותר רק יחזק את הנחישות שלהם. גם אם טקטית הוא נראה טוב, הרי שאסטרטגית זו טעות.

לא קיר הברזל ולא ז'בוטינסקי

שיטת המקל והגזר.

בשיטה שלך יש רק מקל בשיטה שלי יש גם גזר :)

אגב, תשאל כל מי שמתמחה האילוף כלבים ויאמרו לך שהדרך שהצעת תוביל לכלב תוקפן... 8)

בשביל הגילוי, אף פעם לא היה לי כלב ולא אילפתי שום כלב-סתם צורת התבטאות. :)

ואיך בדיוק קשורה נסיגה ללימוד הזה? זה דומה למי שנותן מכה לכלב באותו הזמן שהוא נותן לו חטיף. מה הוא אמור ללמוד, שטוב להתנהג רע או לא?

הסיכוי היחידי שמשהו ישתנה באזור הזה הוא אם נקבע עובדות בשטח-אנחנו פה והם שם

אבל זה החטיף האחרון שהם יקבלו

ואם הכלב ימשיך לנשוך אז הוא יקבל מכות מהמקל

פעם אחר פעם.

אין דרך אחרת

להיות בלבנון/עזה/יהודה ושומרון זה לא פתרון

ובסופו של דבר, תקום מדינה פלסטינית בשטחים האלה.

מעניין אותי לדעת, מה הפתרון שלך? מה אתה מציע?

אם אני לא טועה הצבעת לליכוד

העמדה הרשמית של הליכוד היא שלא מדברים עם טרוריסטים, מצד שני הם גם נגד פעולות חד צדדיות.

המצב הקיים? זה מה שאתה רוצה שישאר פה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פרופסור לייבוביץ טען ב-68 שצריך לסגת משטחי 67, בדיעבד נראה שהוא צדק:

לפיכך אין לנו ברירה - מתוך דאגה לעם היהודי ולמדינתו - אלא להסתלק מן השטחים המיושבים 1.25 מיליון ערבים, וזאת ללא קשר לבעיית השלום. המדובר הוא ביציאה מן השטחים ולא ב"החזרתם", כי אין אנו מוסמכים להכריע לידי מי יש ל"החזירם" : לחוסיין ? לפת"ח? לנאצר? לתושבים המקומיים? אין זה מענייננו ולא מחובתנו, ואף לא מזכותנו, לקבוע מה יעשו הערבים בשטחים לאחר שנסתלק מהם. עלינו להתבצר במדינתנו היהודית ולהגן עליה. אם לא נסתלק בכבוד - ז. א. מרצוננו החפשי, מתוך הבנה לצרכים האמיתיים של העם היהודי ושל מדינתו -, יכפו עלינו האמריקנים והרוסים נסיגה בחרפה.

http://users.tapuz.co.il/leibowitz/leibarticles.asp?id=28

על פי השפקתו שהוא ביטא ב-72, ניתן לאמר, שבאופן אירוני הסכמי השלום החלישו את ישראל:

אין ב??טחוננו תלוי בגבולות מסויימים. קיומנו מובטח מבחינה צבאית - גם בגבולות לא נוחים במובן האסטרטגי - כל זמן שיוסיפו לפעול שני גורמים:

א. יכולתנו לקיים צבא מודרני, בעוד שהמדינות הערביות - בגלל נחשלותן החברתית והתרבותית - עדין אינן מסוגלות לכך בדור הזה, אפילו אם יוסיפו לקבל נשק מודרני מן החוץ;

ב. ניתנת לנו חסות אמריקאית, המונעת התערבות רוסית פעילה בתחומנו.

http://users.tapuz.co.il/leibowitz/leibarticles.asp?id=60

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשכתבתי "זו דעתך" לא דיברתי על המודיעין

הגבתי ל "להגיב בחומרה זה לא מספיק"

אין כזה דבר לא מספיק

עובדה. "הגבנו בחומרה" מ- 2001 ועד 2005. היו 4,000 פלשתינאים הרוגים בארבע שנים. אתה יכול לראות איך זה עזר לנו.

לא קיר הברזל ולא ז'בוטינסקי

אני יודע, הייתי ציני.

שיטת המקל והגזר.

בשיטה שלך יש רק מקל בשיטה שלי יש גם גזר :)

וזו בדיוק הטעות שלך. בקיר הברזל יש גזר - אבל רק כשהערבים יהיו מוכנים להסתפק בגזר שאנחנו מוכנים לתת להם. בשיטת הנסיגות, הגזר בא "על החשבון", כלומר לא כפרס על התנהגות טובה אלא בהנחה ובתקווה שבעתיד תהיה התנהגות טובה. הרי לא יצאנו מעזה בגלל שהפלשתינאים הפסיקו את הטרור, נכון?

כלומר השיטה שלך אינה "תתנהגו טוב - תקבלו פרס. תתנהגו רע - תקבלו עונש", היא "תתנהגו טוב - לא תקבלו עונש. תתנהגו רע - תקבלו פעם פרס ופעם עונש, תלוי במצב הרוח שלנו".

בשביל הגילוי, אף פעם לא היה לי כלב ולא אילפתי שום כלב-סתם צורת התבטאות. :)

זה די ברור, בהתחשב בשיטות האילוף שלך. ;D

הסיכוי היחידי שמשהו ישתנה באזור הזה הוא אם נקבע עובדות בשטח-אנחנו פה והם שם

למה צריך לקבוע דווקא את העובדה הזו? איך אתה מגדיר אנחנו ואיך אתה מגדיר הם, איך אתה מגדיר כאן ואיך שם?

אם לא תנסה להתפתל, תגלה שאתה בעצם תומך בליברמן.

אבל זה החטיף האחרון שהם יקבלו

אה, אז אתה נגד ההתכנסות?

ואם הכלב ימשיך לנשוך אז הוא יקבל מכות מהמקל

פעם אחר פעם.

אין דרך אחרת

אבל יש דרך אחרת, הרי הראתי אותה.

להיות בלבנון/עזה/יהודה ושומרון זה לא פתרון

נכון. אבל זה לא אומר שצריך לסגת עכשיו וזה לא אומר שצריך לסגת בכל תנאי.

ובסופו של דבר, תקום מדינה פלסטינית בשטחים האלה.

בלבנון? ;D בסדר, אני יודע למה התכוונת. ותתפלא, אני מסכים. בסופו של דבר תהיה מדינה פלשתינאית בחלק (גדול) של שטחי יהודה,שומרון וחבל עזה. אין שום קדושה בקו הפסקת האש של 49 ואין שום סיבה שדווקא הוא צריך להיות קו הגבול. אבל העובדה שבסופו של דבר תקום שם מדינה, לא אומרת שהיא צריכה לקום עכשיו. תן להם מדינה עכשיו, כשהפלשתינאים עוד לא מוכנים, וכל מה שתקבל זה התגברות הטרור ואלימות. ראה ההתנתקות כדוגמה מובהקת. אתה יכול לתת להם מדינה רק כשהם יתבגרו ויבינו שהם יאלצו להסתפק רק בחלק משטחי פלסטין.

מעניין אותי לדעת, מה הפתרון שלך? מה אתה מציע?

אני חוזר עליו פחות או יותר בכל ויכוח שלנו בנושא, אתה באמת לא מצליח לזכור? בסדר, שוב:

קיר הברזל. אין ויתורים, אין נסיגות, עד שהפלשתינאים יתבגרו. אי אפשר לדבר אל ילדים כמו אל מבוגרים. כשהם יתבגרו, אפשר יהיה להגיע איתם לפשרה שכוללת נסיגה שלנו והקמת מדינה שלהם. איך נדע שהם התבגרו? כשהם יבואו בהצעה סבירה והגיונית: לא נסיגה מלאה, לא פינוי כל היהודים מהשטח, לא זכות השיבה ולא התעקשות על ריבונות בלעדית באזורים שקדושים גם ליהדות. כשהם יראו שאכפת להם מחיי אדם, ולו רק אלו שלהם ושל בני עמם, יותר מאשר אדמה וכבוד. כשהם יהיו מוכנים להתמודד בעצמם עם הגורמים הקיצוניים בחברה שלהם. כשהם יבינו שאלימות היא פתרון רע (או לא פתרון בכלל) ולא רק, במקרה הטוב ביותר, מזיקה למאבק הלאומי בגלל שהיא יוצרת דימוי שלילי (הנימוק של אבו מאזן "המתון" נגד פיגועי התאבדות). כשהם יקחו אחריות על מעשיהם. אז אפשר לסגת לגבולות שיוסכמו במו"מ.

כל נסיגה מוקדמת יותר רק תרחיק את השלב בו הפלשתינאים יאלצו להתבגר. ניהלת פעם מו"מ עם ילד? כל ויתור שלך הוא מוחלט, כל ויתור שלו הוא על הנייר בלבד ולא תוכל לממש אותו בלי עוד ויתור מצידך, וחוזר חלילה. "רק עוד משחק אחד ודי" הוא אף פעם לא רק עוד משחק אחד ודי. תסכים לזה ואחרי המשחק הבא הוא שוב ידרוש "רק עוד משחק אחד ודי". נשמע לך מוכר?

אם אני לא טועה הצבעת לליכוד

נכון.

העמדה הרשמית של הליכוד היא שלא מדברים עם טרוריסטים, מצד שני הם גם נגד פעולות חד צדדיות.

נגד נסיגות חד צדדיות. אנחנו לא ממש שואלים את הפלשתינאים לפני שאנחנו מרחיבים התנחלות או "מסכלים" בכיר בג'יהאד.

המצב הקיים? זה מה שאתה רוצה שישאר פה?

עד שאפשר יהיה להגיע למצב טוב יותר. אתה מניח שהמצב הקיים הוא סטאטי לנצח, וזו טעות.

אתה מזכיר לי את אלו שענו למתנגדי אוסלו, "אתם רוצים לחזור לתקופת האינתיפאדה?" אז כן, יחסית לאינתיפאדת אל אקצה, האינתיפאדה הראשונה היתה גן עדן. איך חוזרים לזה? לא כל שינוי הוא לטובה. העובדה שהמצב הקיים אינו טוב לא אומרת שחייבים ליזום שינוי. זה רע להיות תקוע על שבר של רפסודה בים סוער, ללא כל חוף באופק. אבל זו לא סיבה לעזוב את אותו שבר רפסודה, כי "אי אפשר להישאר במצב הזה לנצח".

פרופסור לייבוביץ ...

אני זוכר את הראיון האחרון של לייבוביץ', בתקופת ההמתנה שלפני שיחרור כויית ב- 1991: הוא הצהיר שסדאם לא ישגר סקאדים לישראל. נביא מופלא, אין ספק. ואיך הוא הגיע למסקנה הזו? פשוט מאוד. לייבוביץ' טען שסדאם מעולם לא תקף ביוזמתו אלא רק התגונן, ומאחר שישראל לא תתקוף אותו, לא תהיה לו סיבה להשיב אש. כנראה שהפרופסור הדגול לא שמע על מלחמת איראן עיראק. כנראה שהוא חשב שכויית הקטנטנה הכריזה מלחמה על עיראק. מה עושים עם מי שמתעלם במעובדות כדי להצדיק את התיזה שלו?

אגב, לפי הציטוט שלך, גם לייבוביץ' היה מצביע לליברמן. או אולי ערבים מפסיקים להיות ערבים ברגע שהם מקבלים אזרחות ישראלית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאיפה של כולם בסופו של דבר היא לחיים נורמליים

פשוט הדרך שבה הם מנסים להשיג את זה היא לא נכונה

ואת זה צריך לגרום להם להבין.

הם ימשיכו עם הטרור-הם יקבלו עונש

הם יפסיקו עם הטרור-הם יוכלו לחיות חיים נורמליים(וזה הפרס) .

ההתכנסות עוד רחוקה, כשנדע יותר אודותיה ומה התוכניות אחריה אני אוכל להגיד לך במאת האחוזים אם אני בעד או נגד

אני בעד הרעיון הכללי, השאלה היא איך יישמו אותו.

אם אנחנו נסוגים באופן חד צדדי, אנחנו קובעים את התנאים, אנחנו לא צריכים הסכמה של הצד השני-פשוט קובעים עובדות בשטח

אנחנו קובעים מאיזה שטח אנחנו נסוגים (וכמובן שזה לא כולל את זכות השיבה)

אני לא מקבל את הגישה של מבוגר וילד

אני לא חושב שעוד 10 שנים או 20 שנים הם פתאום "יתבגרו"

ילד שגר עם ההורים שלו יתבגר רק כשיצא מהבית (אני ממשיך בקו שהתחלת עם המטאפורות המטופשות :) )

אתה טוען שהטרור יתגבר ואני חושב שלא

במשך 10 חודשים אחרי ההתנתקות לא היה לנו הרוגים מפעולות טרור שמקורן בעזה

ואם תדע להגיב בחריפות, אם נגרום להם להבין שזה לא שווה את זה אז אולי גם לא יהיה טרור.

המצב הוא סטאטי כל עוד לא נעשה משהו בנידון

אם נחכה שהצד השני ישתנה (וקשה לי להאמין שאתה באמת מאמין בזה) נחכה לעד.

אם האופציות שלך הן להמשיך לצוף על הרפסודה עד שתתייבש ותמות או לנסות לשחות לחוף גם אם לא בטוח שתגיע אני מעדיף את האופציה השניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

...

אני זוכר את הראיון האחרון של לייבוביץ', בתקופת ההמתנה שלפני שיחרור כויית ב- 1991: הוא הצהיר שסדאם לא ישגר סקאדים לישראל. נביא מופלא, אין ספק. ואיך הוא הגיע למסקנה הזו? פשוט מאוד. לייבוביץ' טען שסדאם מעולם לא תקף ביוזמתו אלא רק התגונן, ומאחר שישראל לא תתקוף אותו, לא תהיה לו סיבה להשיב אש. כנראה שהפרופסור הדגול לא שמע על מלחמת איראן עיראק. כנראה שהוא חשב שכויית הקטנטנה הכריזה מלחמה על עיראק. מה עושים עם מי שמתעלם במעובדות כדי להצדיק את התיזה שלו?

אגב, לפי הציטוט שלך, גם לייבוביץ' היה מצביע לליברמן. או אולי ערבים מפסיקים להיות ערבים ברגע שהם מקבלים אזרחות ישראלית?

זה ברור שבן אדם יכול לטעות (ד"א, צה"ל העריך שהסיכוי שסדאם יישגר סקאדים הוא אפסי, עד שהסקאד הראשון נחת...), ובמקרה של לייבוביץ היו לו התבטאויות קיצוניות לפעמים, אבל בלי קשר לדעות שלו, במקרה הזה נראה שהוא ביקש למנוע בדיוק את התהליך שהתחולל במדינה מאז 67.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאיפה של כולם בסופו של דבר היא לחיים נורמליים

פשוט הדרך שבה הם מנסים להשיג את זה היא לא נכונה

ואת זה צריך לגרום להם להבין.

הם ימשיכו עם הטרור-הם יקבלו עונש

הם יפסיקו עם הטרור-הם יוכלו לחיות חיים נורמליים(וזה הפרס) .

כאמור- מצביע ליברמן בהכחשה ;D

ההתכנסות עוד רחוקה, כשנדע יותר אודותיה ומה התוכניות אחריה אני אוכל להגיד לך במאת האחוזים אם אני בעד או נגד

אני בעד הרעיון הכללי, השאלה היא איך יישמו אותו.

הפינוי הקודם הייה כישלון טוטאלי. עד כמה אתה חושב שה"התכנסות" תהייה שונה? ותזכור שאולמרט דיבר על פינוי הרהב יותר גדול הפעם...

אם אנחנו נסוגים באופן חד צדדי, אנחנו קובעים את התנאים, אנחנו לא צריכים הסכמה של הצד השני-פשוט קובעים עובדות בשטח

אנחנו קובעים מאיזה שטח אנחנו נסוגים (וכמובן שזה לא כולל את זכות השיבה)

כשהצד השני יורה עליך טילים, ואתה מציב חיילים על גבול השטח שאתה מפנה (בין המפונים והערבים) כדי למנוע חדירת מחבלים תוך כדי, מבחינת הצד השני זה מהלך חד צדדי- של כיבוש השטח ע"י לחימה, לא פינוי מרצון, וזה לא משנה מה אתה תגיד- המסקנה של ה"ילד" מכול הסיפור זה שהוא ניצח ושישתלם לו להמשיך בלחימה כדי להשיג את כל מה שהוא רוצה.

אני לא מקבל את הגישה של מבוגר וילד

אני לא חושב שעוד 10 שנים או 20 שנים הם פתאום "יתבגרו"

ילד שגר עם ההורים שלו יתבגר רק כשיצא מהבית (אני ממשיך בקו שהתחלת עם המטאפורות המטופשות :) )

אתה טוען שהטרור יתגבר ואני חושב שלא

במשך 10 חודשים אחרי ההתנתקות לא היה לנו הרוגים מפעולות טרור שמקורן בעזה

*שיעול* קסאמים *שיעול* הרבה *שיעול* פצועים *שיעול* ::)

זה לא שהם "פיתאום" יתבגרו... התבגרות זה תהליך, שיקח זמן של דור אחד לפחות (לפי הערכה שלי).

זה כמו "הסיגריה האחרונה" של מישהו שמנסה להיגמל מעישון... אתה לא יכול לתת להם פרס כל כך גדול כמו ה"התכנסות", כשהלקח היחיד שהם יכולים ללמוד ממנו זה שהטרור משתלם. אם אתה מחליט "לחנך" את הילד, אתה צריך להתחיל בזה מייד, בלי "עוד אחד ודי".

ואם תדע להגיב בחריפות, אם נגרום להם להבין שזה לא שווה את זה אז אולי גם לא יהיה טרור.

4000 הרוגים- 4 שנים

יותר בחריפות מזה? תצביע לישראל ביתיינו ואני מבטיח לך שליברמן כבר יחשוב על משהו. לא העבודה ולא "קדימה" יעשו פעולות יותר חריפות ממה שהייה באינטיפאדה אחרי ירי של "רק" כמה קסאמים על שדרות.

המצב הוא סטאטי כל עוד לא נעשה משהו בנידון

אם נחכה שהצד השני ישתנה (וקשה לי להאמין שאתה באמת מאמין בזה) נחכה לעד.

אם האופציות שלך הן להמשיך לצוף על הרפסודה עד שתתייבש ותמות או לנסות לשחות לחוף גם אם לא בטוח שתגיע אני מעדיף את האופציה השניה.

אתה צודק, רק שע"י פינוי לא נגיע לשום מקום. ופעולות חריפות יותר לא תראה מאולמרט. לא הגיע הזמן לבחור רוה"מ שונה, שלא עומד באותה תבנית של ביבי- ברק- אולמרט? (שרון הייה אכזבה מהדהדת... ממנו לא ציפיתי להיכנע ללחץ ולעשות מהלך כמו ההתנתקות רק כדי להישאר רוה"מ ולא להישפט)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, תחליט אם יש לך דעה עצמאית או שאתה בקטע של לחזור על הדברים של איסתרא

(בהקשר של כל ההודעה שלך)

כי ממש אין לי כח לכתוב כל דבר פעמיים

הפינוי הקודם הייה כישלון טוטאלי. עד כמה אתה חושב שה"התכנסות" תהייה שונה? ותזכור שאולמרט דיבר על פינוי הרהב יותר גדול הפעם...

הכל בעיני המתבונן

עשרה חודשים בלי פיגועים זה הישג

אם תקח בחשבון שמתישהו זה יהיה חייב לקרות וכמה שנדחה את זה, זה יהיה יותר קשה לביצוע אז...

כשהצד השני יורה עליך טילים, ואתה מציב חיילים על גבול השטח שאתה מפנה (בין המפונים והערבים) כדי למנוע חדירת מחבלים תוך כדי, מבחינת הצד השני זה מהלך חד צדדי- של כיבוש השטח ע"י לחימה, לא פינוי מרצון, וזה לא משנה מה אתה תגיד- המסקנה של ה"ילד" מכול הסיפור זה שהוא ניצח ושישתלם לו להמשיך בלחימה כדי להשיג את כל מה שהוא רוצה.

שוב, אני לא מאמין שתהליך של משא ומתן יתן תוצאות טובות יותר והמצב הקיים הוא בטח לא טוב

אם נצליח להתמודד עם הפיגועים כמו עם עזה וצה"ל יטפל בקסאמים (וצה"ל יכול לטפל בקסאמים) זה יהיה שיפור

*שיעול* קסאמים *שיעול* הרבה *שיעול* פצועים *שיעול* ::)

זה לא שהם "פיתאום" יתבגרו... התבגרות זה תהליך, שיקח זמן של דור אחד לפחות (לפי הערכה שלי).

זה כמו "הסיגריה האחרונה" של מישהו שמנסה להיגמל מעישון... אתה לא יכול לתת להם פרס כל כך גדול כמו ה"התכנסות", כשהלקח היחיד שהם יכולים ללמוד ממנו זה שהטרור משתלם. אם אתה מחליט "לחנך" את הילד, אתה צריך להתחיל בזה מייד, בלי "עוד אחד ודי".

בקסאמים צה"ל יכול לטפל

ובכלל, אתה לוקח צד קל

אין לך שום פתרון אבל יש לך טענות על כל פתרון אחר

ואם לא נצא לא יהיו קסאמים?

אתה ואיסתרא נכנסתם חזק מדי לקטע של הילד

זאת רק מטאפורה וכדאי שתפנימו את זה

במצב של אחרי ההתכנסות הטרור יהיה הרבה יותר קשה לביצוע

ושוב, על כל פעולה שתהיה יהיה מחיר כבד שתשלם הממשלה בצד השני

בדרך שלי תהליך ההתבגרות שלהם יהיה הרבה יותר מהיר

4000 הרוגים- 4 שנים

יותר בחריפות מזה?

אתה? בתור אחד שחזר ואמר מספר פעמים על גבי הפורום שלא מפעילים מספיק כח? קצת צבוע מבחינתך, לא?

תצביע לישראל ביתיינו ואני מבטיח לך שליברמן כבר יחשוב על משהו. לא העבודה ולא "קדימה" יעשו פעולות יותר חריפות ממה שהייה באינטיפאדה אחרי ירי של "רק" כמה קסאמים על שדרות.

אהה, אתה מבטיח שהוא יחשוב על משהו?

כי אם אתה מבטיח אז אני חושב ששכנעת אותי ;)

דווקא נראה כי העבודה וקדימה כן מתכוונים לפעול בצורה אינטנסיבית יותר מעכשיו והלאה

נצטרך לחכות ולראות

בכלל, יש לך יותר מדי בטחון בבן אדם שלא עשה יותר מדי בחיים שלו חוץ מלהתחבר לעבריינים (ולהגן עליהם בשעת הצורך)

אתה צודק, רק שע"י פינוי לא נגיע לשום מקום. ופעולות חריפות יותר לא תראה מאולמרט. לא הגיע הזמן לבחור רוה"מ שונה, שלא עומד באותה תבנית של ביבי- ברק- אולמרט? (שרון הייה אכזבה מהדהדת... ממנו לא ציפיתי להיכנע ללחץ ולעשות מהלך כמו ההתנתקות רק כדי להישאר רוה"מ ולא להישפט)

מאיפה ההכרזה שפעולות חריפות יותר לא נראה מאולמרט?

על מה זה מבוסס?

עריכה:ועכשיו, אחרי 20 שעות בערך בלי שינה אני זז לישון אז צפה לתגובה רק בערב/לילה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, תחליט אם יש לך דעה עצמאית או שאתה בקטע של לחזור על הדברים של איסתרא

(בהקשר של כל ההודעה שלך)

כי ממש אין לי כח לכתוב כל דבר פעמיים

את רוב הדברים כתבתי גם מקודם בלי איסתרא...

הכל בעיני המתבונן

עשרה חודשים בלי פיגועים זה הישג

אם תקח בחשבון שמתישהו זה יהיה חייב לקרות וכמה שנדחה את זה, זה יהיה יותר קשה לביצוע אז...

והקסאמים מה זה?

וכמה פיגועים (חוץ מפיגועי ירי...) היו לפני ההתנתקות?

ומה עם המבצע הענק שבו שוו את שליט? כמה כאלה היו מתאפשרים- בשטח - לפני ההתנתקות?

ומה עם השתלטות החמאס בעזה? נראה לך שהייתה להם כזו תמיכה אם הם לא היו מגרשים את צה"ל מהרצועה?

העובדה היא שהטרור רק התחזק בעזה מאז ההתנתקות, וזה שלא יוצאים מתאבדים דרך הגדר לא אומר שהם לא פועלים בדרכים אחרות.

שוב, אני לא מאמין שתהליך של משא ומתן יתן תוצאות טובות יותר והמצב הקיים הוא בטח לא טוב

אם נצליח להתמודד עם הפיגועים כמו עם עזה וצה"ל יטפל בקסאמים (וצה"ל יכול לטפל בקסאמים) זה יהיה שיפור

לא הבנתי את הקשר של התשובה הזו... גם אני לא מאמין במו"מ- לפחות לא כרגע... אבל זה לא סיבה לתת להם את יו"ש במתנה!

קודם שיטפלו בקסאמים ובמחבלים- אחרי זה שיפנו את השטח.

בקסאמים צה"ל יכול לטפל

ובכלל, אתה לוקח צד קל

אין לך שום פתרון אבל יש לך טענות על כל פתרון אחר

ואם לא נצא לא יהיו קסאמים?

הפיתרון שאיסתרא הציע נשמע לי סבבה. קודם טיפול בטרור- אחרי זה גזרים.

קסאמים יהיו- מה שלא יהייה זה זריקת מרץ לטרור.

אתה ואיסתרא נכנסתם חזק מדי לקטע של הילד

זאת רק מטאפורה וכדאי שתפנימו את זה

נכון... המציאות מראה שיש לנו עסק עם ילד מטומטם במיוחד... יש שיגידו ערבי...

במצב של אחרי ההתכנסות הטרור יהיה הרבה יותר קשה לביצוע

ושוב, על כל פעולה שתהיה יהיה מחיר כבד שתשלם הממשלה בצד השני

בדרך שלי תהליך ההתבגרות שלהם יהיה הרבה יותר מהיר

איפה כבר שמעתי את זה?

אחרי ההתכנסות יהייה להם שקט מצה"ל וממחסומים להתארגן, לצרף חברים חדשים ולעשות מה בראש שלהם כדי לתכנן פיגועים- שיחזירו להם את כל . אתה מתכוון לצאת משם רק כדי להיכנס לשם אחרי חודש- חודשיים? ואחרי זה לצאת שוב עד הסיבוב הבא?

אתה? בתור אחד שחזר ואמר מספר פעמים על גבי הפורום שלא מפעילים מספיק כח? קצת צבוע מבחינתך, לא?

זה הייה בציניות... אני עדיין לא חושב שמפעילים מספיק כוח. לפי דעתי את הפעולה שעושים עכשו (200 הרוגים בשבוע?) הייה צריך לעשות כבר מזמן, ולהתחיל לגבות 10 בתים על כל קסאם כבר לפני שנה.

אני לא מודד את היעילות של צה"ל לפי מספר ההרוגים, אלא לפי התוצאות של הפעולות שלהם. בינתים קסאמים ממשיכים ליפול.

דווקא נראה כי העבודה וקדימה כן מתכוונים לפעול בצורה אינטנסיבית יותר מעכשיו והלאה

נצטרך לחכות ולראות

בכלל, יש לך יותר מדי בטחון בבן אדם שלא עשה יותר מדי בחיים שלו חוץ מלהתחבר לעבריינים (ולהגן עליהם בשעת הצורך)

כשאולמרט מדבר על פינוי ישובים ישראלים בזמן מלחמה, זה ממש לא נראה כאילו הוא יודע מה הוא עושה.

המצב מאז הבחירות השתנה קצת. אם אולמרט יכריז שבתנאים כאלה- כל עוד יורים עלינו, הוא לא מפנה סנטימטר, אז אולי אני אשן טוב יותר בלילה.

לגבי ליברמן: אני לא יודע על איזה עבריינים אתה מדבר, ובינתיים את רוב הדברים שהוא הבטיח הוא גם קיים. זה שהוא לא מפזר הבטחות כמו פוליטיקאי רגיל זה רק מעלה את הערך של המילה שלו.

מאיפה ההכרזה שפעולות חריפות יותר לא נראה מאולמרט?

על מה זה מבוסס?

על זה שכשהוא ניבחר הוא לא עשה שום דבר נגד הקסאמים עד שזה לא הגיע למצב של מילחמה, והוא גם לא התכוון לעשות שום דבר!

ברגע שהמלחמה הזו תסתיים, הפלסטינאים ימשיכו לירות על שדרות, ואולמרט ימשיך להתעלם, בדיוק כמו שעזה חבר שלו- שרון.

ואני מקווה שאני טועה, לטובת כולנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...