תאורת מקשים למקלדת - ניסיון ראשון - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תאורת מקשים למקלדת - ניסיון ראשון

wons

Recommended Posts

שלום לכולם,

לא מזמן ראיתי את הנושא לגבי הכנסת לדים לתוך המקשים ודי אהבתי את הרעיון , חשבתי גם על מספר תוספות אבל נתחיל בקטן.

החלטתי לפרסם את הפרוייקט כאן כי זה מבוצע על מיקלדת ישנה של מחשב 486DX2 אשר לא ממש ניתן לחבר למחשב חדש והמחשב שלה פורק במטרה לקחת את הרכיבים...

אם זה לא המקום בכל מיקרה אני מבקש להעביר.

טוב אז ניגש לענין:

יש ברשותי מחשב P4 כיום שאני משתמש בו ורכיבים שונים של מחשב 486DX2 כמו שאמרתי המיקלדות שלי שתיהן זהות בגדלים ומרחקי הכפתורים מה שיביא לי את האפשרות להכין את הפרוייקט קודם על משו ישן ואח"כ משו חדש כדי לא להרוס אותו .

אז הינה מספר מזמן הפירוק:

תמונות

מיקלדת מקדימה

p5210001cv4.gif

מיקלדת מאחורה

p5210002pe2.gif

הוצאתי כפתורים ומתברר שיש שם ברגים

p5210003nb2.gif

ערמת כפתורים

p5210004do5.gif

חלק מהמקשים ניתפסים אם חלקי ברזל שכאלה אז צריך להיזהר כשמוציאים

p5210008hc3.gif

הפאנל הקידמי ירד - תמונה מאחורה

p5210009cf4.gif

פאנל קידמי ירד תמונה מקדימה

p5210010qx7.gif

פאנל אחורי + החומרה והרצועות

p5210012wv3.gif

לוח הגומי ירד

p5210013hl3.gif

לוח פלסטיק - מעגל - ירד ויש שם עוד

p5210014kt9.gif

טיפה יותר קרוב

p5210015jn4.gif

הלוח של המקודד והחיבור שלו ללוח המקשים

p5210016fy0.gif

לוח תחתון מפורק

p5210017ba7.gif

שאר הדברים שהורדתי

p5210018cf8.gif

החזרתי את המקשים ללוח הקידמי בלי הברגים לצורך התאמת מיקומי הלדים ובדיקה איך אני יכול לייסם הכל

p5210019do8.gif

תוכניות:

התוכנית שלי היא לשייף את כל המקשים - את הראשים שלהם ולהדביק להם ראש עשוי מפלסטיק שקוף צבוע או משהו דומה.

הלדים יהיו הרגילים של החצי שקל , אני כבר לא יודע איך אתם קוראים להם כולם בצבע אחיד.

כמות המקשים היא 101 החלטתי בשביל לעגל להעיף את אסקיפ ובעיקרון יוצא 100 לדים .

10 שורות, 10 טורים (אני יודע שזה לא יוצא ככה ע"פ המיקלדת אלה יוצא ש6 שורות 21 טורים אבל החיוות יהיה כך שיצא 10 שורות 10 טורים ;D ).

הרעיון הוא כזה:

untitled1bd1.gif

כאשר כל שורה וכל טור יפתחו\יסגרו ע"פ פורט LPT מה שאומר שאני אוכל לעשות כל אשר יעלה על הדימיון ע"י המחשב.

בעיות:

טוב אז לבנתיים ניתקלתי במספר די רב של בעיות:

- ע"י איזה דבק להדביק את הראשי הכפתורים החדשים? שלא יפגע מכל דבר

-מאיזה חומר להכין את הכיסוי

-בפורט LPT ע"פ זיכרוני אני אוכל להשתמש רק ב 7-8 הדקים וזה אומר שאני אוכל להדליק רק 4 שורות על 4 שורות ז"א 16 לדים שממש לא קרוב ל כל ה 100 למישו יש רעיון להרחבה?

עריכה היתה גם דרך להכפיל את מספר את היציאות מישהו זוכר איך?

SNOW :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב להגיד שגם אני רציתי לעשות משהוא כזה למקלדת שלי,

אבל לא ידעתי מה אלו החוטים של הפלוס ומינוס של החשמל שמקבלת המקלדת

ואין לימולטימטר וכאלה מחשירים כדי לבדוק...

לא הית צריך לפרק ממש את כל המקלדת רק את החלק העליון

ואת הלדים אתה צריך משהוא כמו 14לדים

תראה בתמונה שצירפתי למה

(מה שמסומן בנקודה חומה זה לד, ומה שמסומן במשבצת שחורה זה מקום שבו צריך להיות לדים, ניתן להוסיף עוד 2 לדים כמו שמסומן בנקודה הכתומה)

חוץ מזה, צריך להוסיף מפסק לכיבוי והדלקה של הלדים ולסדר את כל החוטים של במקלדת בצורה הטובה ביותר

כמובן שלא כדי לך לעבוד על המקלדת הזאת ולקנות אחת שעליה תעשה את הניסוים כי אחרת אם תצליח בפרויקט יהיה לך מאוד חבל שאתה לא תיהיה יכול לחבר אותה למחשב שלך ולהשתמש איתה

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב להגיד שגם אני רציתי לעשות משהוא כזה למקלדת שלי,

אבל לא ידעתי מה אלו החוטים של הפלוס ומינוס של החשמל שמקבלת המקלדת

ואין לימולטימטר וכאלה מחשירים כדי לבדוק...

לא הית צריך לפרק ממש את כל המקלדת רק את החלק העליון

ואת הלדים אתה צריך משהוא כמו 14לדים

תראה בתמונה שצירפתי למה

(מה שמסומן בנקודה חומה זה לד, ומה שמסומן במשבצת שחורה זה מקום שבו צריך להיות לדים, ניתן להוסיף עוד 2 לדים כמו שמסומן בנקודה הכתומה)

חוץ מזה, צריך להוסיף מפסק לכיבוי והדלקה של הלדים ולסדר את כל החוטים של במקלדת בצורה הטובה ביותר

כמובן שלא כדי לך לעבוד על המקלדת הזאת ולקנות אחת שעליה תעשה את הניסוים כי אחרת אם תצליח בפרויקט יהיה לך מאוד חבל שאתה לא תיהיה יכול לחבר אותה למחשב שלך ולהשתמש איתה

אאםםם נתחיל בחלק הראשון

יש לי את כל המכשירים האלה , אני בתחום האלקטרוניקה מכיתה ד' בערך...

יש לי את רוב המחשירים שאתה יכול רק לעלות על דעתך בתחומי החשמל (לדוגמא הולט מטר) והRF מאולטרים וקנויים ...

בקיצור אני לא ממש ניובי

החלק השני

קראתה ביכלל את מה שרשמתי ? זה מיקלדת ישנה ועל החדשה אני אעשה רק כשאני יהיה בטוח בהכל לגבי התקנה וכו'

חוטים גם הסברתי איך אני הולך לסדר

ושוב פעם אני מסביר אני רוצה שאפשר יהיה לכתוב על המיקלדת אם הלדיםוזה אומר שאני רוצה להכניס לכל מקש לד חלש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול בקלות לחבר את המקלדת הישנה שלך למחשב ה P4 שלך, באמצעות מתאם כזה:

14096524b.gif

חפש בזאפ מתאם PS2-AT. אז בעצם, אתה יכול לבצע את המודינג על המקלדת הזאת, ואז חבר אותה למחשב החדש.

*עריכה*

חוץ מזה, אתה יכול להוריד את החיבור הישן של ה AT ולחבר לשם תקע של PS2. בשביל לדעת איזה פין הולך לאיפה, תסתכל פה:

http://www.technick.net/public/code/cp_dpage.php?aiocp_dp=pinconser_mouse_ps2

http://www.technick.net/public/code/cp_dpage.php?aiocp_dp=pinconkey_pc_5

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאחר בדיקת מספר מיקלדות

לא מצאתי מספיק רווח מקום להכניס

לדים אפילו בקטנים ביותר

אולי במיקלדות שהמיכסה התחתון אינו צמוד לגמרי

לפילם של המגעים שהוא אמנם שקוף

אבל בכל המיקלדות נוגע ממש בפילם

ובין הכפתורים זו בעיה של חיווט מסובך

הארת המקשים אני עשיתי על ידי

מעגל מודפס שעליו מולחמים 20 לדים גדולים לבנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להזמין מLS לדים "שטוחים" (הפיצפונים האלה, כמו שיש במולקסים המוארים), או לד 3 MM רגיל, אבל מלבני..

הם לא יקרים, הם חזקים, והם יעשו טוב את העבודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

14096524b.gif

חפש בזאפ מתאם PS2-AT. אז בעצם, אתה יכול לבצע את המודינג על המקלדת הזאת, ואז חבר אותה למחשב החדש.

*עריכה*

חוץ מזה, אתה יכול להוריד את החיבור הישן של ה AT ולחבר לשם תקע של PS2. בשביל לדעת איזה פין הולך לאיפה, תסתכל פה:

כן אני מכיר את זה אבל לא ממש בא לי להשקיע הפרוייקט הרבה כסף והתקציב שלי אליו כניראה כמחיר המקלדת עצמה (החדשה 20 שח) שאר יצאו על ספריי לשינוי הצבע לכחול מאוד כהה - בתאורה של היום ניראה די דומה לשחור אם ברק בחושך אם תאורה חלשה דווקא ניראה כחול עמוד נורא בכל מיקרה עולה 15 שקל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאחר בדיקת מספר מיקלדות

לא מצאתי מספיק רווח מקום להכניס

לדים אפילו בקטנים ביותר

אולי במיקלדות שהמיכסה התחתון אינו צמוד לגמרי

לפילם של המגעים שהוא אמנם שקוף

אבל בכל המיקלדות נוגע ממש בפילם

ובין הכפתורים זו בעיה של חיווט מסובך

הארת המקשים אני עשיתי על ידי

מעגל מודפס שעליו מולחמים 20 לדים גדולים לבנים

טוב אז בעיקרון באמת המיקלדת לא אמורה לתת לך הרבה מקום למודים שלך היא אמורה להיות מותאימת ומינימאלית.

בכל מיקרה אם אתה רואה כשפתחתה אותה יש שורות של פלסטיק, אני מתכנן להעביר שם חוט חשמל גלוי, ולהחלים אליו את הלדים , הלדים יכנסו לכליפסים של התופסנים של הכפתורים - אם פתחתה את המיקלדת אני משאר אתה מבין על מה אני מדבר.

בכל מיקרה ההכנה אמורה להיות מאוד מסובכת אבל שווה את המעמץ ביגלל ההרגשה הסופית שבאמת הצלחתה :yelclap:

SNOW :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

14096524b.gif

*עריכה*

זאת טעות.

היתה לי מקלדת ישנה מאוד, עם היציאה הגדולה עם הפינים הגדולים, ובלוח שלי היתה כניסה PS2. אז השתמשתי במתאם שבתמונה, זה בסדר.

אבל אז עברתי למחשב טיפה חדש יותר, אבל עדיין 3, ולמרות המתאם הלוח סירב לזהות את המקלדת, ונאלצתי לקנות מקלדת עם יציאת PS2.

ככה שאין מה לדבר על 4, הלוח שם כבר בטוח לא יקלוט את המקלדת המאוד ישנה הזאת שדורשת מתאם, למרות השימוש במתאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו שהסתכלתי על ה pin out's של שני סוגי המקלדות, והם דומים מאוד כולל מתח העבודה. יכול להיות שהמקלדת הישנה שלך הפסיקה לעבוד?

אני כרגע משתמש במחשב 1800 (בן 3 שנים בערך) שמזהה מקלדת מהסוג הישן טוב מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתקלתי בבעיה קטנה - חסרים לי לדים ז"א חסרים לי 150 לדים או 26.5 שקלים ו 5 שקל למשלוח ז"א סה"כ 30 שקל אני חורג מהתקציב שהכנתי לעצמי(שהיה 20-25 שקל כמחיר המיקלדת עצמה...)

אשמח אם יש לכם הצעות לייצרנים אשר עוסקים גם בכמויות קטנות כמו זאת באזור ב"ש -אשקלון - ת"א \ אם מישהו מוכן לתרום לדים בעלי גודל סוג וצבע אחיד

תודה SNOW :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה אחלה פרוקיט בכול מקרה חפש בחניות אלקוטרניקה בעירך

ממה שידוע לי לד אולטרה ברייט עולה 3.5 שקל ולד רגיל 1.5 שקל אז איך הגעתה ל30 שקל ל150 לדים ?

לד רגיל עולה 0.5 שקל

וUB או עולה 1.5... לפחות בחנויות האלקטרוניקה בעיר שלי :nixweiss:

ובכמויות גולות יצא לך בערך מחיר שכזה 25.5 ל 150 לדים רגילים - המחירים הם משוארים...

היום אפשר לקנות מקלדת מוארת ב150 ש''ח.......שתראה גם הרבה יותר טוב, חוץ מזה שלדים לא עולים חצי שקל

תלוי איפה...

אני מכיר אישית חנות אלקטרוניקה שמוכרת לדים רגילים ב חצי שקל

ואני משאר שהיצרן מוכר אותם בפחות

לגבי שמקלדת ב150 מוארת יותר יפה אני בספק... אם קראתה מה אני רוצה לעשות...

SNWO :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...