הרגנו עד עכשיו כ-600 לבנונים - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הרגנו עד עכשיו כ-600 לבנונים

Guy King

Recommended Posts

בוא נחסוך את השתלשלות ההודעות הצפויה מראש

גם אם אזרחי לבנון מבקשים להתנקם בנו על ההרוגים הרבים שספגו, צריך להבהיר להם שהמשך דרך הטרור רק תזיק להם יותר

בסופו של דבר טרור משיג את מטרותיו רק בהימצא שני אלמנטים: יכולת ומוטיבציה. אם נחסל לחיזבאללה את היכולת הביצועית (וזה מה שאנחנו עושים בעצם), הסיכון שנגזר מהמוטיבציה יקטן בעשרות מונים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 366
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

"בוגד" :screwy:

jesus, אנשים, אתם מחליאים אותי :behead:

שאלה לכולם - מה הייתם מעדיפים - הרוג אחד שלנו, או שני הרוגים שלנו?

תקשיב, זה הולך בערך ככה.

חטפו לנו חיילים, זרקו עלינו טילים...לא נגיב? הגבנו!

האויבים שלנו מסתתרים בין אזחרים "חפים מפשע"(אז למה הם בעצם מסתירים אותם?)

שנהרגים "סתם" כי לצה"ל בא לתקוף?!

לא!

זה בגללם...ולא בגללינו, זאת לא אשמתנו שאנחנו מתעסקים עם בהמות ולא בני-אנוש

עם ערך לחיי אדם.

עובדה שהחזיבאללה מפגיז גם ישובים ערביים-מוסלמיים ואחר-כך מתנצל וקורא להם שאהידים, נו באמת!

מה הוא עושה צחוק?

בקיצור, תפסיק לחיות בסרט, אף אחד לא הכריח את החיזבאללה לחטוף חיילים ולהפגיז את ערי הצפון בטילים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה קצה כזה, עם מספרים מאוד קטנים ומדוייקים, זה כמובן תלוי מי האנשים ;)

אבל השאלה הזאת היא ניסיון לעיוות גס של המצב...

בהפיכת עיר לאבק דק אחרי התרעה של כמה ימים, כאשר ברור שמי שיישאר שם ימות, ללא כל ספק - אתה עושה כמה דברים חיוביים, על גבי הרג אזרחים שלילי.

דבר ראשון, אתה חוסך מוות ופציעה של אותם אנשים שנשלחו ללבנון כדי לשמור עליך (וכן, בכוונה הדגשתי את "עליך") - וזה, להבדילם מאותם אלה שנשארו בעיר, לרוב כדי לשמור על אוייביך - בידיעה שהם לא יופגזו קשות, כשיש שם "אזרחים".

לכן, כשאתה משווה בשיא הטבעיות בין מוות של חייל ישראלי שכזה, למוות של אחד מאנשי העיר, כפי שהזכרתי, יש בתוך ההשוואה הזאת כפיות טובה מכוערת ביותר - שאני חייב לציין, הסתרת יפה מאוד בטיעונים ה"מתייפייפים" שלך..

דבר שני, אתה מפגין רצינות של האיומים שלך - וכתוצאה מכך אנשים אכן יברחו ממקומות שהתרעת עליהם, כאילו אין מחר - והנה לפעמים הבאות חסכת שוב מוות של חיילים, הפעם בלי פגיעה בכל כך הרבה חפים מפשע... ואם כבר מזכירים את חפי הפשע האלה, אז:

דבר שלישי, בעצם זה שאתה מאיים ומבצע - אתה שולל את הלגיטימיות של הסתתרות מאחורי אזרחים - שהרי בזה כל מה שמשיגים הוא הרג של אותם האזרחים, בלי שום ייתרון אסטרטגי - והנה, לטווח הארוך, הרווחת חיים של חפים מפשע לבנונים (ואחרים).

בקיצור, החשיבה הצרה מאוד שלך ושל שכמותך - היא זאת שהביאה למצב בו יש בכלל את הדילמה על פגיעה מחפים מפשע במצב שכזה, והם לא בורחים בהמוניהם צפונה - כי הם יודעים שבכך הם מסכנים את עצמם במעט, ועושים חיים מאוד קשים לחיילי צה"ל, תוך פגיעה קשה בכוחות הלוחמים שם... אז למה, בעצם, לא לעשות את זה? ::)

אז זהו בדיוק, שצריך לבטל את הלגיטימיות של המצב הזה - ובכך לחסוך חיים של אלפים בעתיד, במקום לחסוך בחיים של 50 תמימים-למחצה בהווה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לשאלה שלי - שזה מוצג ככה ההבדל בין אחד לשניים מאוד משמעותי ומורגש, אבל שאני מוסיף "לבנוניים" זה משתנה, פתאום גם יחס של 200:1 נשמע כמו השאלה: "מה הייתם מעדיפים - הרוג אחד שלנו או אפס הרוגים שלנו" שאפס הרוגים שלנו=200 לבנונים. אם אין לאף אחד בעיה עם זה, אנחנו בבעיה קשה לדעתי. הפחד מסנוור את הערכים, האתנוצנטריות מונעת הסתכלות על התמונה הגדולה. למורות שנדמה שהיית מאוד רוצה לחנך את החיזבאללה וללמד אותם ערכים מהם, וגם אני, זה לא יילך. ובהם, כבר אמרתי, אין לי בעיה לטבוח. בנוגע לעיר - אתה לא מדייק. בוא נדבר על ביירות, גם ככה אף חייל לא יכנס לשם. או צור. אין לי ביקורת על חיילי צה"ל, הם עושים מה שאומרים להם לעשות ומגינים על המדינה, יש לי בעיות על המדיניות וההחלטות המבצעיות. בסעיף 2 לא הבנתי איך זה מונע פגיעה בחיילים - חילקת פליירים, כולם נסו מהכפר, כולל המחבלים. חזרת לכפר, והמחבלים חזרו קצת לפנייך ומתחבאים בין הריסות הבתים. מה הבעיה? בנוגע לדבר ראשון ושני שלך - שהרסת את הבית למאות אלפי אנשים, הרסת להם את החיים. הפכת אותם לעניים ולהומלסים למשך הרבה שנים כנראה. נזק כלכלי עצום. בנוגע לדבר שלישי - אנחנו לא נעשה את זה, וגם אם כן - החיזבאללה ימשיך להסתתר מאחורי אזרחים. למה? כי זה יציג אותנו מאוד רע בעולם, שאנחנו הורגים אזרחים, גם את החיזבאללה זה יציג מאוד רע, אבל מה יעשו כנגדו כבר? יפתחו נגדו במלחמה? יטילו סנקציות עליו?

הפיסקה האחרונה שלך מנסה להציג את הלבנונים כחיזבאללה כי זה נוח לנו, זה מצדיק את הפגיעה בהם. אתה מתעלם מזה ש-90% מהם כן הלכו צפונה, מאות אלפים - כחצי מיליון - הפכו לפליטים, וזה ממדינה של 3,500,000 מיליון תושבים, מקביל למיליון אצלנו בקיצור. מתוך ה-10% שנשארו בבית חלק משחקים אותה אמיצים מאוד ופטריוטים מאוד - בלי קשר לחיזבאללה, חלק מהם לא יכולים ללכת או לנסוע כ"כ הרבה בכ"כ מעט זמן, וחלק מהם תומכים נלהבים של החיזבאללה.

הבעיה שהחשיבה שלכם צרה, לא שלי. אתם חושבים על המצב הפרטי שלכם, אתם לא מעיזים לחשוב על יותר מכך. הסולידריות שלכם מוגבלת רק למי שגר בגבולות המדינה, וכל מי שמעבר לגדר הוא בחזקת אשם. אפשר להאשים את לבנון בזה, אפשר גם להאשים אותנו שהעלמנו עין מהתחמשות שלהם בגבול הצפון. נכון שזה יותר אחריותם, אבל ביקורת עצמית תאפשר לנו להסיק מסקנות לעתיד ולהשתפר. אם נגיד שגם עכשיו היינו 100% לא נסיק כלום לעתיד ולא נשתפר.

זה לא שאני כזה שמאלני, זה שרובכם ימנים קיצוניים מדי. גם אני חושב שכנראה אין לנו ברירה אלא לפגוע באזרחים, בגלל פשיטת היד המוסרית של החיזבאללה. אבל לדעתי, בניגוד לדעת רובכם, יש לצר על מות האזרחים הלבנוניים, יש להצטער על זה שמאות אלפי אנשים פליטים, בערך כמו שיש להצטער על זה שפגענו בבסיס של האום, אפילו שהוא הוקף ע"י חיזבאללה. זה שלא עשינו את זה בכוונה - איו ספק. זה שהחיזבאללה גרם לזה ושאף לזה - ברור. אבל זה לא אומר שלא צריך להצטער על זה, תהיו בני אדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי רעיון, אתה תצטער ואפילו אם תרצה גם תתנצל על הרג אזרחים לבנונים. רק תעשה את זה בשמך, לא בזמנו ולא בשם מדינת ... (כמו שרוב השמאלנים יפי הנפש עושים). ואם זה ממש מפריע לך, אתה מוזמן לעבור ללבנון, אני בטוח שיקבלו אותך ואת חבריך השמאלנים בידיים פתוחות.

תחי מדינת ישראל!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי רעיון, אתה תצטער ואפילו אם תרצה גם תתנצל על הרג אזרחים לבנונים. רק תעשה את זה בשמך, לא בזמנו ולא בשם מדינת ... (כמו שרוב השמאלנים יפי הנפש עושים). ואם זה ממש מפריע לך, אתה מוזמן לעבור ללבנון, אני בטוח שיקבלו אותך ואת חבריך השמאלנים בידיים פתוחות.

תחי מדינת ישראל!

אני לא עושה שום דבר בשמך ולא אמרתי שאני עושה, ודעותיה של מדינת קרובים יותר לשלי מלשלך האמת.

לבנון? אני דווקא יותר אוהב את לונדון האמת, אבל לא עכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע איפה אתה חי אבל בכל פעם מביעה צער על הרג אזרחים

כמובן שעכשיו המלחמה בלבנון מגמדת את העימות מול הפלסטינים, אז אתה לא מצפה להתנצלויות 24 שעות ביממה נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא עושה שום דבר בשמך ולא אמרתי שאני עושה, ודעותיה של מדינת קרובים יותר לשלי מלשלך האמת.

נכון, וזה בדיוק בגלל אנשים שכמותך...

לבנון? אני דווקא יותר אוהב את לונדון האמת, אבל לא עכשיו.

זה בסדר, אתה תסתדר שם מצויין. יש הרבה מאוד מוסלמים בלונדון (ע"ע הפיגועים שהתרחשו שם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Guy King,

אני מסכים איתך רק לגבי נושא הצער...

אני אכן חושב שצריך להצטער כשאנשים חפים מפשע מתים, באופן כללי - אבל חס וחלילה, שזה לא מה שירפה את ידינו ויביא להרג אלה שנשלחו להגן עליך! (כפיות טובה שוב, מישהו? ::) ). צריך להצטער על מיליוני הרעבים באפריקה, ועל הרבה מאוד עוולות בעולם. צריך להצטער עד מאוד על המצב שאליו הביא האיסלאם הקיצוני, שמחייב החלטות קשות כאלה, על הרג חפים מפשע... אבל להחליט להרוג את את שנשלחו להגן עליך, כי זה מחיר שצריך לשלם כדי להמנע מפגיעה באלה שמקשים על הלחימה ? ? ? הרי זה טירוף, הרי זאת נעיצת סכין בגב אותם אנשים יקרים שמגינים על ביתנו!

אתה באמת עד כדי כך אטום, שאינך יכול להבחין בין מי שעושה משהו למענך (ו"עושה משהו" = מסכן חייו, עדינות בניסוח) למישהו אחר? כפיות הטובה ספוגה עד כדי כך בנימיך, עד שאתה לא רואה את זה?

ולצורך העניין, אין לי שום הבדל בין חייל דרוזי שנהרג בהגנה על הבית שלי, לחייל יהודי. אני חושב שהמעט שאנחנו צריכים להבטיח לאותם חיילים שמסכנים את החיים שלהם למעננו, יהיה שהסכנה תהיה מינמלית... אבל אתה לא רואה את זה... ניסחת לעצמך תיאוריה מתמטית נפלאה, ולרגע לא חשבת לבדוק האם האקסיומות שלה אכן מתאימות למציאות... המציאות מלכלכת את התיאוריה שלך, היא ספציפית מדי ולא מאפשרת לראות את התמונה הכללית... ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TeaTime

לא אמרתי שמלחמה זה טוב ולא אמרתי שהלבנונים בטוח ינצחו את החיזבאללה אבל אני אומר שהם לא יכולים לבכות שזה לא אשמתם כל עוד הם לא ניסו אפילו להתעמת עם החזבאללה. ברור שמלחמה זה לא דבר טוב אבל הם צריכים לחשוב על העתיד שלהם ושל הילדים שלהם. מה עדיף מלחמה כל 6 שנים עם או מלחמה אחת שתסיים את החרא הזה אחת ולתמיד?

הם ידעו מה יש להם להפסיד, אחרי 6 שנים הכלכלה בלבנון צמחה והמצב הכלכלי שם השתפר פלאים לעומת התקופה לפני והם עדיין לא חשבו על העתיד שלהם ונתנו לחזבאללה לעשות מה שבא לו ולהצטייד בנשק. איזה מדינה נותנת לקבוצה של אנשים שהם לא הצבא של המדינה להצטייד בלמעלה מעשרת אלפים טילים? האשמה במלחמה הזאת נופלת על כל לבנוני!!! לא רק על החזבאללה אולי לא באותה מידה אבל בהחלט יש אשמה גם לכל לבנוני שנתן למצב להגיע לאן שהגיע.

Guy King

קרא מה שכתבתי ותבין שהאשמה היא גם של ה"חפים מפשע" האלו. אתה לא חף מפשע אם השכן שלך מחזיק 50 טילים במטבח שלו ואתה יודע על זה ולא עושה משהו בעניין.

ולסיום אני חוזר ואומר שום לבנוני הוא לא חף מפשע!!! הם נתנו לחזבאללה להגיע למצב שיש להם זר בתוך המדינה שיותר חזק מהצבא של המדינה ואני חוזר ואומר שאל תתחילו אפילו להגיד שהם לא מסוגלים כי אם אתם רוצים להגיד את זה אני מחכה להוכחה אחת שלבנון איי פעם נסתה בכלל להתעמת עם החזבאללה (ולא הצבא הסורי הוא לא החזבאללה)

וכן 200 הרוגים לבנונים עדיפים על הרוג ישראלי אחד ואפילו על פצוע ישראלי אחד!!! ואם אתה חושב אחרת אני באמת מרחם על המשפחה שלך כי כנראה שאם יבוא יום ומישהו יאיים עליהם ברצח אתה תעדיף שאחד מהמשפחה שלך ימות ולא תנסה לעצור את המאיים כדי שחס וחלילה לא יהרגו במקרה יותר אנשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התגובה הראשונה, האחרונה והיחידה שלי בנושא הזה, ואני חושב שהיא מסכמת את הרגשתי.

כבר עייפתי מלהיות אכפתי בגלל כל הרוג בכל מקום בעולם. כאשר נהרגים בעולם בכל שנה למעלה מ750,000 אנשים מתאונות דרכים, וקרוב ל 3 מליון מאיידס, למה שיהיה אכפת לי מ 600 הרוגים בצד הלבנוני? :-\

אני לא שמח על כך , וגם לא כועס או מתרעם מכך ... פשוט כבר לא אכפת לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"בוגד" :screwy:

jesus, אנשים, אתם מחליאים אותי :behead:

אתה מחליא אותי אם השאלה זה שני אנשים שמאלנים קיצונים כמוך לעומת מישהוא אחר מישראל(נגיד אפילו ערבי ישראלי)

אז אני מעדיף להרג של השנים זה יביא הרבה יותר תועלת לי אישית למדינה בכלל

איכס עליך חתיכת בוגד! :puke:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יאללה, עייפתי מכם.

אתם בדיוק מסוג האנשים שאם היו נולדים בלבנון היו משתייכים לארגון החיזבאללה, לכן הגישה שלכם לא תוביל לשום מקום אף פעם. יום אחד תבינו את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יאללה, עייפתי מכם.

אתם בדיוק מסוג האנשים שאם היו נולדים בלבנון היו משתייכים לארגון החיזבאללה, לכן הגישה שלכם לא תוביל לשום מקום אף פעם. יום אחד תבינו את זה.

יום אחד תבין שהימין הישראלי יותר הומני מהשמאל הערבי ותבין שהימין צדק אני רק מקווה שזה לא יהיה מאוחר מידי :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...