תכנון רכישה ואובר קלוקינג. זקוק לעזרה. - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תכנון רכישה ואובר קלוקינג. זקוק לעזרה.

סער_שי

Recommended Posts

פרסמתי בפורום לוחות-מעבדים-זכרונות בקשה להמלצה על לוח אם שיאפשר לי OC סולידי אבל אפקטיבי ל-E6400 ולא יהיה יקר מדי (כי אז כבר יהיה שווה לי פשוט לשדרג את המעבד).

העניינים קצת הסתבכו כשהתחלנו לדון במכפלות ו-FSB. פתאום הבנתי שגם הזיכרון יכול להגביל את ה-OC של המעבד. הנה הציטוט של ההודעה האחרונה (הסבר מצויין שיכול לסייע לרבים כאן בפורום):

ציטוט של: smalul ב אתמול בשעה 18:28:35

הזיכרון הבסיסי שמתאים למעבדי הקונרו הוא זיכרון שעובד ביחס 1:1 מול ה BUS. ה BUS במעבדי הקונרו הוא 266MHz, ולכן זיכרון כזה יהיה בתדר של 533MHz (התדר האמיתי של הזיכרון הוא 266MHz, והתדר האפקטיבי הוא 533MHz כי מדובר בזיכרון DDR) הזיכרון המקסימלי שיכול לעבוד בלוחות האלו הוא זיכרון שעובד ביחס 1:2 מול ה BUS, כלומר זיכרון בתדר של 1066MHz (תדר אמיתי - 533MHz, תדר אפקטיבי - 1066MHz). אני לא בטוח בכלל שקיימים זיכרונות כאלו.

עכשו, אם אתה שם זיכרון בתדר 667MHz עבור מעבד קונרו, היחס בין BUS ל תדר הזיכרון יהיה 266:333 או 4:5. זאת בהנחה שהזיכרון מוגדר לעבוד כזיכרון 667MHz. עכשו, אם תגדיר אותו כזיכרון 533MHz, היחס יהיה 1:1. למה שתרצה להגדיר זיכרון 667MHz כזיכרון 533MHz? בגלל שאם אתה רוצה לעשות OC, אתה עכשו יכול להעלות את תדר ה BUS עד ל 333MHz לפחות מבלי שהזיכרון יהיה מה שיגביל אותך, שהרי הזיכרון יכול לעבוד בתדר של 333MHz ב 100%. אני מקווה שעכשו זה יותר ברור.

בקשר לזיכרון ה בתדר 800MHz - היחס (או המחלק) יהיה 2:3 (266:400). שוב - אם תגדיר את הזיכרון כך שהוא יעבוד ביחס 1:1, אז תוכל להעלות את ה BUS עד ל 400MHz מבלי שהזיכרון יהיה זה שיפריע לך. מכיוון שרוב הלוחות לא יגיעו בכלל ל BUS של 400MHz, ואתה עדיין רוצה לנצל את הזיכרון עד המקסימום, אתה תצטרך להגדיר את המחלק ביחס שונה, כלומר לא 1:1 או 2:3 (שהוא היחס המקסימלי עבור 800MHz במהירות סטוק). זה בסה"כ עניין של ניסוי וטעייה עד שאתה את התדרים המקסימליים של כל רכיב, ומשם - זה עניין של חישוב מתמטי פשוט כמו שהדגמתי לך כאן (וגם קודם).

היחס הזה, אגב, סה"כ אומר בכמה MHz עולה תדר הזיכרון כאשר מעלים את תדר ה BUS. יחס של 2:3 אומר שעל כל הגדלה של 2MHz של ה BUS, תדר הזיכרון יגדל ב 3MHz.

וטיפ קטן - כדי לחשב את היחס הזה מהר, פשוט תכפיל את 2 התדרים ב 3 ותעגל את המספרים. למשל - 266:333 יהפוך ל 800:1000, וניתן לראות מייד שהיחס הוא 4:5.

הבנתי. תודה.

אז בעיקרון אני יכול למשל "לקוות" להגיע ל-BUS של 350 (ריאלי?) ולקבוע את היחס ל-1:1, ואז הזכרונות 677 יעבדו לי בתדר 700 (כנראה שגם VALUE יצליחו, לא?). ואז ה-E6400 שלי שהוא מכפלה 8 יעבוד לי ב-2.8GHZ. נשמע כמו שאיפה לגיטימית? אם אני רוצה להגיע ל-350 בקירור סטוק (גם של המעבד וגם של הלוח) - על איזה לוח כדאי לי לחשוב?

אז אני מניח שהשאלה יותר מתאימה לפורום הזה. אני מניח שה-6400 יכול להגיע ל-2.8 על סטוק. השאלה אם זה לא שאיפה גבוהה מדי (לא רוצה OC קיצוני שייצור לי בעיות יציבות או שיהיה סיכון לשרוף את המעבד). אז אני אשמח אם מישהו יסייע לי להרכיב שילוש שיאפשר לי OC סולידי ריאלי וטוב מבחינת יחס עלות\ביצועים.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...