לראות CNN גורם לי לסמפט את החיזבאללה - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לראות CNN גורם לי לסמפט את החיזבאללה

Guy King

Recommended Posts

לא הכי קשור בדיוק לנושא של הת'רד הזה, אבל סתם משהו שקיבלתי במייל והצחיק אותי לקרוא

war.gif

(נראה לי פעם ראשונה שאני נכנס ומגיב בפורום אקטואליה... )

(ונראה לי גם, בסעיף 7, שאמור להיות כתוב "שאט" ולא "שאת"..)

גאוני, פשוט גאוני.

בתור שמאלני נורמלי, אני לא סובל יפי נפש שחושבים שמלחמה זה עסק נקי, ושצריך להיות מכובדים או דברים כאלה.

מלחמה היא מלחמה, היא לא נעימה, היא מלוכלכת, ואני כל יום מתפלל שפתאום יהיה שלום עולמי, אבל אני מכיר במציאות, זה לא יקרה.

אני בעיקר לא סובל יפי נפש שעובדים לפי עיקרון של "צריך להיות נאורים!" - אני לא יכול לבטא במילים כמה אני זה מרתיח אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ימים פופולריים

משתתפים בולטים בדיון

הדבר הזה מאוד ישן, תליתי את זה פעם במסדרון שעוד הייתי בתיכון :)

ובקשר לכתבות, לאנשים שונים תמיד יהיו גרסאות שונות לאותם אירועים, מה לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לסגור את הסניף של CNN בארץ. כמו שלא מרשים לרשתות ערביות (חלק מהן) לשדר מישראל, ככה צריך למנוע מהCNN לשדר מהארץ. גם ככה פרשנו מאיגוד העיתונאים בגלל גינוי של פעולות צה"ל, אז למה אנחנו צריכים לאפשר לרשת שמפרסמת כתבות כל כך מגמתית אנטי ישראליות לשדר מפה? למה לשתף איתם פעולה?

אני טיפש?

לא... אתה הרבה מעבר לזה... צריך לחשוב על ביטוי חדש בשבילך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה דוגמא לכתבה מעניינת על המצב:

"מערכה זאת היא ההזדמנות כמעט האחרונה של המערב השבע והמודאג להנחית מכה קשה אמיתית על תפישת הטרור ככלי אסטרטגי ועל ארגון מהרצחנים ומהמסוכנים שהכרנו ב-30 השנים האחרונות, כשלמעשה כל העולם האיסלאמי מצד אחד והמערב מצד שני יושבים על הטריבונות, צופים בנעשה ומייחלים שלא ייגמר בפנדלים ולא בנגיחה לחזה, אלא בניצחון מוחץ או לפחות באחד-אפס קטן. זה תלוי בנו, בתנאי שנשכיל לרסן כל תאווה ויצר לנקמה לשמה".

ומה יש לעשות לשם כך?

"ניהול המערכה דורש הבנה מהותית של היריב. אחד הכלים החשובים בהכרעתו של היריב הוא כלי שדומני שלא ניתן לו המקום הראוי: זוהי הלוחמה הפסיכולוגית - המקצוע השלישי העתיק ביותר, והקשור קשר הדוק לראשון. חסן נסראללה העלה אותו לדרגת אמנות ויצר בדעת הקהל בישראל ובעולם כמה תובנות יצוקות ובלתי ניתנות לערעור".

מהן?

"נסראללה אמין. נסראללה מקיים. נסראללה קר רוח ובעל ראייה אסטרטגית מרחיקת לכת. נסראללה המנהיג היחיד באזורנו שהתגרה בפיל וניצח".

וזה לא נכון?

"בנקל ניתן להוכיח עובדתית, שכל אחת מן התובנות הללו פשוט מופרכת לחלוטין, ואינה עומדת במבחן המציאות. אולם לא בזאת עסקינן, וכל זה כלל לא משנה. מה שמשנה הוא העובדה שהן התקבעו בתודעתנו וכמעט נצרבו גנטית".

מדוע זה קרה?

"הסיבה לכך פשוטה ביותר: נסראללה, תועמלן בחסד עליון, לא מצא מולו יריב ראוי כלשהו שהשכיל להפעיל שיטות לוחמה פסיכולוגית במטרה להילחם בו ולמצב עצמו בתודעה הקולקטיווית. השארנו את השטח החשוב הזה פרוץ לחלוטין ולמעשה סייענו לייצר מנסראללה דמות כמעט מיתית, שהתקבעה בתודעה הקולקטיווית בישראל ובעולם כולו כאילו מדובר כגאון טקטי ואסטרטגי. המיתוס הזה, הרווי מיסטיקה ופנאטיזם איסלאמי, חילחל לתודעה השיעית בלבנון ומחוצה לה ומיצב אותו אותו כמנהיג על. זה די מזכיר את המיתוס של הפיהרר בטרם הוביל את עמו להרפתקה הגדולה הסופית".

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/740299.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...