כמה שאלות בנוגע למסכים בגודל 20 ומעלה.. - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות בנוגע למסכים בגודל 20 ומעלה..

aviv512

Recommended Posts

אני מעוניין במסך גדול לצורך משחקים וסרטים בעיקר, כמה שאלות קטנות:

1. מבחינת צריכת החשמל, המחשב פועל כמעט ברציפות במשך השבוע מה שכן גם המסך,זה משתלם?

2. יש הגבלה של רזולוצייה במסכים מסוג גודל כזה? כלומר תהיה השפעה רצינית במשחקים?

3. אילו עוד הגבלות מצויות במסכים כאלו שעדיף להזהר לפני שקונים?

4. על איזה גודל אתם ממליצים? לפי מה שהבנתי,גם מסך גדול מדי לא כל כך נח בעין..

תודה לכל העוזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מסכי LCD חסכנים בחשמל בייחוד בהשוואה ל CRT או פלזמה כך שלא צפויה לך בעיה.

2.ישנה הגבלה של רזולוציה טבעית כמו בכל מסך LCD. במסכי 20" היא עומדת במסכים הטובים(והיקרים) על 1600X1200

כאשר אלו באים בפורמט סטנדרטי של מסכי LCD רגילים קרי 5:4 ואילו מספר חברות החלו להציע מסכי LCD 20 "זולים" אשר

נותנים את הפורמט רוחב המוכר של הטלויזיה הרגילה 4:3 ומקצצים במספר הפיקסלים בכדי להוזיל. כמו שתמיד אומרים על דברים טובים משלמים.

3.עדיף להיזהר מכל החברות שמוכרות מסכי 20" בפורמט 4:3 וכמו כן לוודא תנאי אחריות (ממולץ החלפה מפיקסל מת אחד בשבועיים הראשונים)

ממשק דיגטלי (DVI) בנוסף לאנאלוגי.

4.כאשר נכנסים לתחום של מסכי 20 ומעלה לרוב אלו מיועדים לגרפיקאים שזקוקים לרזולוציה הנוספת ולרפרודוקצית צבעים יותר טובה.

כן נכנסים לתמונה סוגי פאנלים למינהם כגון TN+F, VA ו שעל כל אחד מהם תוכל ללמוד בסטיקי או בוויקיפדיה.

בכלליות TN+F נפוץ בגדלים עד 19" ומתאים בייחוד למשחקים וסרטים ומכיוון שהוא אינו יכול לשחזר את כל ה 16.7 מליון צבעים הוא נופל בגרפיקה.

VA נפוץ בגדלים מעל 19" כולל, יתרונות ה VA על פני ו TN+F הוא יחס ניגודיות מעולה ושחורים מצוינים. כמו כן זויות צפיה גדולות משל TN+F.

הפאנלים האחרונים של סאמסונג (PVA) ושל או-אופטרוניקס (MVA) מציגים זמני תגובה מצוינים ולמעשה נותנים ביצועים מצוינים במשחקים וסרטים

אך מחירם גבוה משל מסכים בעלי פאנל TN+F, הם מהווים גשר בין יתרונות ה כגון 16.7 מליון צבעים אמיתיים וזויות צפיה רחבות עם זמני תגובה

אשר מתאימים למשחקים וסרטים.

IPS מיועד יותר לשימוש גרפיקאים ומציע זוויות צפיה מושלמות כמעט מכל כיוון ורפרודוקצית צבעים שמצליחה להתקרב למסכי CRT

הוא נופל ביחס ניגודיות נמוך ושחור שהוא בעצם אפור מאוד כהה. לאחרונה יצאו LG ופילפס עם פאנל (S- (S=Super חדש אשר מנסה לשלב

מחיר נמוך למסך 20" יחד עם היתרונות של פאנל IPS וזמני תגובה סבירים אשר מתאמים למשחקים וסרטים. אחד מהדגמים של LG

בעלי הפאנל הנ"ל הינו ה L2000C אשר מוצע במחיר תחרותי למדי בשביל מסך 20" בעל רזולוציה טבעית של 1600X1200.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו עברתי לLCD ואני לא מרוצה מהתפקוד במשחקים...ועוד יש לי מסך עם 4MS ולמשל בNFSU כשנותנים פנייה חדה רואים שהמסך נחנק בכל הריענון של התמונה וזה לא קשור לכרטיס מסך ניסתי גם על הרזולוציה וההגדרות הכי נמוכות שלכרטיס לא תהיה בעיה ועדיין זה היה המסך...ואנשים פה אומרים שאפילו 8MS זה מספיק..אכן זמן התגובה זאת בעיה שטמונה בטכנולוגיה עצמה ולא משנה כמה ישפרו את זה זה עדיין לא יהיה כמו CRT עי ראיתי אצל חבר שיש לו 16MS אז המריחות יותר גדולות ואצלי הן פשוט יותר קטנות אבל בכל זאת קיימות ולי בכל אופן זה מפריע..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות , אין ספק המסכים הגדולים מאוד מפתים בכל אופן אני החלטתי ללכת על גודל 19, גודל נכבד מאוד לכל הדעות, תודה רבה לכם על שיתוף הפעולה..

דרך אגב זה המסך שאני מתכוון לרכוש בחודש הקרוב - http://www.newegg.com/Product/Product.asp?Item=N82E16824001230.

מסך איכותי מאוד. אני רק מקווה שלא יגיע עם פיקסלים שרופים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...