עמוק הבנייה - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עמוק הבנייה

IG

Recommended Posts

תאמת יש בזה משהו

אתה אומר שצריך להתחיל "להתאמן" כדי שמתי שנגיע לקצת היכולת של ה כבר יהיה למתכנתים ידע בטכנולוגיה חדשה ואז יהיה יותר קל (לא יודע אם קל אבל פחות מסובך) לפתח לטכנולוגיה החדשה כי זה כבר יהיה פחות חדש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובגלל שהמעבר יקח כל כך הרבה זמן, אני חושב שצריך מעכשו לפתח טכנולוגיית חדשה, ולהתחיל לבנות פקודות לתיכנות עבור המעבד החדש, כדי שכשנגיע לשיא ניצול היכולת של הX86 יהייה לאן להתקדם ולא נתקע במקום לכמה שנים עד שיתרחש המעבר...

נניח שאתה בעל חברה לפיתוח תוכנות

חברה שנקראת חברה בינונית, 50-100 מתכנתים

אתה מפתח תוכנה לניתוח קול / משחק / מה שתרצה

אתה היית משקיע פי 2 (בציוד ובכוח אדם) בשביל לעמוד באותו הקצב אבל לפתח תוכנה לפלטפורמה שעוד לא קיימת?

או שאתה היית מגדיל את זמן הפיתוח פי 2 שוב כדי לפתח תוכנה לפלטפורמה שעוד לא קיימת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה ל- ולפיתוח תוכנות?

הכי קל לפתח מערכת חדשה בלי שום תאימות אחורה ולהגיד לכולם "בעיה שלכם תתכנתו"

אבל הכי קל גם בשבילם לא לשים פס ולהמשיך לפתח ל-x86

בסופו של דבר מה שיכריע בין הטכנולוגיה החדשה ל- זה שימושים

כי מטומטם מי שקונה מעבד שהוא יכול בקושי להריץ עליו מערכת הפעלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין מה הבעיה עם ... זה בסה"כ סטנדט לממשק פקודות. אתה יכול ליצור מעבד 8THz שעומד בקריטריונים של אותן פקודות, אז זה לא כל כך קשור...

הבעיה היחידה עם ה- זה ה-Legacy, כלומר אולי בגלל תאימות לאחור, המעבד מסובך מכפי שהיה יכול להיות, ולכן ניתן לשפר אותו בפקטור קבוע, ובאופן חד פעמי, אם תוותר על Legacy. מצד שני, זה שיפור חד פעמי, ולא משמעותי באופן קיצוני (לדעתי). אז מה עשית בזה, חוץ מהרבה בלאגן? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מעריך שמה שיקרה הוא שנגיע לקצה היכולת של המעבד, ואז ישפרו את הBUS למקסימום, ואז את כל שאר הרכיבים מסביב למקסימום, ואז לשפר את הפבריקציה למקסימום, כך שבסופו של דבר יהיה קומבו לוח אם+מעבד+זיכרון+כרטיס מסך אולטימטיביים שימכרו במחיר זול. על הבסיס הזה (כלומר לכולם יהיה את אותו מחשב בדיוק) יתחילו למקסם את התוכנות. כל השלבים האלה כמובן יקחו הרבה מאד זמן, ויביאו לשיפור בכוח המחשוב, אבל בקצב הרבה יותר נמוך כאשר בו זמנית תפותח הטכנולוגיה שתחליף את הסיליקון (אני מהמר כרגע על מגנטיים ולא על אופטיים, אבל זה רק זמנים יגידו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מעריך שמה שיקרה הוא שנגיע לקצה היכולת של המעבד, ואז ישפרו את הBUS למקסימום, ואז את כל שאר הרכיבים מסביב למקסימום, ואז לשפר את הפבריקציה למקסימום, כך שבסופו של דבר יהיה קומבו לוח אם+מעבד+זיכרון+כרטיס מסך אולטימטיביים שימכרו במחיר זול. על הבסיס הזה (כלומר לכולם יהיה את אותו מחשב בדיוק) יתחילו למקסם את התוכנות. כל השלבים האלה כמובן יקחו הרבה מאד זמן, ויביאו לשיפור בכוח המחשוב, אבל בקצב הרבה יותר נמוך כאשר בו זמנית תפותח הטכנולוגיה שתחליף את הסיליקון (אני מהמר כרגע על מגנטיים ולא על אופטיים, אבל זה רק זמנים יגידו)

זה מסכם את כל הדיון

אי אפשר לנחש מה יהיה מחר

אולי מחר בוש יתקיף את עירק ואירן ותוכרז מחלמה עולם 3 והמשק ידרדר קשות

(כמובן שזה לא קשור לכלום עכשיו אבל סתם דוגמה קיצונית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מעריך שמה שיקרה הוא שנגיע לקצה היכולת של המעבד, ואז ישפרו את הBUS למקסימום, ואז את כל שאר הרכיבים מסביב למקסימום, ואז לשפר את הפבריקציה למקסימום, כך שבסופו של דבר יהיה קומבו לוח אם+מעבד+זיכרון+כרטיס מסך אולטימטיביים שימכרו במחיר זול. על הבסיס הזה (כלומר לכולם יהיה את אותו מחשב בדיוק) יתחילו למקסם את התוכנות. כל השלבים האלה כמובן יקחו הרבה מאד זמן, ויביאו לשיפור בכוח המחשוב, אבל בקצב הרבה יותר נמוך כאשר בו זמנית תפותח הטכנולוגיה שתחליף את הסיליקון (אני מהמר כרגע על מעבדים מגנטיים ולא על אופטיים, אבל זה רק זמנים יגידו)

שוב, תוך 15 שנה נגיע לשיא היכולת של הבסיס הקיים ואז ניתקע?!

הדיון הזה מתחיל לחזור על עצמו... אני רק רוצה לדעת אם יש פיתוחים או מחקרים שיחליפו את הX86 כשזה יגיע לגבול היכולת.

מה ל- ולפיתוח תוכנות?

הכי קל לפתח מערכת חדשה בלי שום תאימות אחורה ולהגיד לכולם "בעיה שלכם תתכנתו"

אבל הכי קל גם בשבילם לא לשים פס ולהמשיך לפתח ל-x86

בסופו של דבר מה שיכריע בין הטכנולוגיה החדשה ל- זה שימושים

כי מטומטם מי שקונה מעבד שהוא יכול בקושי להריץ עליו מערכת הפעלה

הבסיס של שימוש התוכנות בחומרה- דריברים והתאמת הביוס צריכים להעשות בשיתוף על חברות החומרה, לפה מה שאני יודע...

וזה לא לפתח מערכת ולהגיד "תתכתנתו", אלא לייצור את המערכת ואת סט הפקודות המתאים, ולהגיד "תלמדו", כדי שתוך שנתיים שלוש יוכלו להוציא תוכנות. או אולי לפתח תוכנות שיוצרות את התאימות לאחור...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IG,

האמת לא הצלחתי להבין את הכותרת ומה הקשר שלה לשאלות שלך.

לגבי המפעלים ש AMD בונה - זה כדי לספק ביקושים קיימים שהחברה לא עומדת בהם וכדי לענות על ביקוש עתידי צפוי. אין קשר בין זה לבין פיתוח טכנולוגיה עתידית בעוד 10 שנים.

לגבי X86 כמו שאמרו כאן לפני, אי אפשר לקום בבוקר עם טכנולוגיה חדשה ולמחוק 25 שנות PC עם כל התוכנה הזמינה. מעשה כזה יהיה התאבדות.

יש טכנולוגיות חליפיות ל X86, אנחנו פשוט מחוברים חזק ל PC שאומר X86. בעולם העיסקי המקצועי יש פתרונות אחרים מוצלחים לא פחות (בלשון המעטה)

דוגמא:

סדרת ה SPARC, ראה דוגמא למעבד שלא מריץ X86 אבל תומך ב Solaris ומריץ שרתים כבדים (ויקרים)

מעבד בעל 8 ליבות, 4 threads לליבה שנותן סה"כ אפשרות הרצה ל 32 נימים בו זמנית,מיוצר ב 90nm, צורך 72W ועובד בתדר של . . . 1.2Ghz.

נכון אין מבחני השוואה ברשת כי הוא לא יכול להריץ 3DMARK, משחקים ואופיס אבל יש לי הרגשה שהוא לא יפסיד בקרב.

http://www.sun.com/processors/UltraSPARC-T1/specs.xml

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול להשוות מעבד כזה לשום מעבד קונבנציונלי היום

לא קונרו ולא שמונרו

זה מיועד לדבר אחרים

מאותה סיבה שלא משווים בין מסוק אפצ'י לצוללת קרב

כל אחד נועד לעשות דברים אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, תוך 15 שנה נגיע לשיא היכולת של הבסיס הקיים ואז ניתקע?!

הדיון הזה מתחיל לחזור על עצמו... אני רק רוצה לדעת אם יש פיתוחים או מחקרים שיחליפו את הX86 כשזה יגיע לגבול היכולת.

הבסיס של שימוש התוכנות בחומרה- דריברים והתאמת הביוס צריכים להעשות בשיתוף על חברות החומרה, לפה מה שאני יודע...

וזה לא לפתח מערכת ולהגיד "תתכתנתו", אלא לייצור את המערכת ואת סט הפקודות המתאים, ולהגיד "תלמדו", כדי שתוך שנתיים שלוש יוכלו להוציא תוכנות. או אולי לפתח תוכנות שיוצרות את התאימות לאחור...

יש המון פיתוחים

אנשי אמרו לפני כמה חודשים שהם צופים את סוף המזעור של הסיליקון ב-32 ננו לא עוד הרבה זמן

האנליסטים של אמרו אז שלדעתם כבר כ-3-5 שנים אחרי סוף המזעור יהיה להם אב טיפוס פועל של מעבד אופטי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול להשוות מעבד כזה לשום מעבד קונבנציונלי היום

לא קונרו ולא שמונרו

זה מיועד לדבר אחרים

מאותה סיבה שלא משווים בין מסוק אפצ'י לצוללת קרב

כל אחד נועד לעשות דברים אחרים

לא מסכים עם הדוגמא שלך.

המעבד SPARC שנתתי כדוגמא לערוץ אחר של התפתחות מעבדים יכול להריץ כל תוכנה שנכתבה ל PC, כמובן אם תקמפל את המקור עם קומפילר ל SPARC ואחרי התאמות מתחייבות למערכת הפעלה שונה. אבל תוכנית JAVA תרוץ עליו בלי כל התאמה.

הוא יכול לבצע פעולות אריטמטיות, וניתן למדוד את רוחב הפס לזיכרון, MIPS וכדומה כמו לכל מעבד של אינטל/AMD

ומה שיותר חשוב הוא שבזמן ש אינטל ו רבים מי יוציא ראשון 4 ליבות ומתי יעברו ל 65 או 45 ננו, המעבד הזה ב 90nm מציג 8 ליבות כבר היום.

וזה עונה בדיוק על השאלה של IG, יש דרכים אחרות שאפשר ללכת בהם ולהשתפר ותמיד יש פריצות דרך.

הבעיה היא עם התאימות לאחור עם שבינתיים חייבת להימשך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש המון פיתוחים

אנשי אמרו לפני כמה חודשים שהם צופים את סוף המזעור של הסיליקון ב-32 ננו לא עוד הרבה זמן

האנליסטים של אמרו אז שלדעתם כבר כ-3-5 שנים אחרי סוף המזעור יהיה להם אב טיפוס פועל של מעבד אופטי

או, זה מה שקיוויתי לשמוע :)

יש תשובה של , או אולי תחזור לתמונה? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...