עמוק הבנייה - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עמוק הבנייה

IG

Recommended Posts

בזמן האחרון שומעים על הקמת מפעלי ייצור של ואינטל, ואני מעוניין לדעת אם עוד מישהו חושב שהם קצת הגזימו עם זה... אני עוד מבין את הצורך של להקים מפעל או שניים, אבל זה לא עוצר שם...

עם שיפור הטכנולוגיה של המעבדים היום, שמבוססים על ה80\84 אם אני לא טועה, יהייה אפשר למשוך עוד 6-8 שנים, ועם ריבוי ליבות, עוד 15 גג, עד שזה יהפוך למערכת מגוכחת של 80 ליבות וחום שימיס את המארז אחרי שעת עבודה...

למה לא משקיעים יותר בפיתוח טכנולוגיות חדשות במקום בניית מפעלים במליארדים, שיסגרו עוד כמה שנים?

אני זוכר שראיתי איזה מעבד בטכנולוגיה חדשה, שמגיע לאיזה 8 טרה HZ, עוד לפני 3 שנים (או אפילו יותר), שמבוסס על חדשה לגמרי. למה לא משקיעים בכיוונים כאלה במקום השקעה בטכנולוגיה הישנה? אני יודע ממקור ראשון שכל השידרוגים האלה בגודל הליטוגרפיה עולים מיליארדים לחברות, וזה באמת לא פרופוציאוני לשיפור בביצועים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע, אבל זה ממילא משהו שיצתרך להתרחש... עם לא עכשו, אז בעוד 15 שנה... אז למה לא להתחיל לפתח את הדברים האלה מעכשו?

הם מחכים לרגע שבו הם יגידו "זהו, אין לנו יותר מה לעשות..."?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד פעם, הבעיה היא חוסר צורך. כרגע צוואר הקבוק הולך לכיוון כרטיס המסך ואולי גם הזיכרון.

מי שרוצה להשתמש באינטרנט ואופיס צריך יותר מ433 או 805?

מי שרוצה לשחק צריך יותר מ6300 או 6600?

מי שצריך את יכולות הגראפיקה הכבדות האלה, באמת משתמש במחשבים שלא מבוססים =]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזמן האחרון שומעים על הקמת מפעלי ייצור של ואינטל, ואני מעוניין לדעת אם עוד מישהו חושב שהם קצת הגזימו עם זה... אני עוד מבין את הצורך של להקים מפעל או שניים, אבל זה לא עוצר שם...

עם שיפור הטכנולוגיה של המעבדים היום, שמבוססים על ה80\84 אם אני לא טועה, יהייה אפשר למשוך עוד 6-8 שנים, ועם ריבוי ליבות, עוד 15 גג, עד שזה יהפוך למערכת מגוכחת של 80 ליבות וחום שימיס את המארז אחרי שעת עבודה...

למה לא משקיעים יותר בפיתוח טכנולוגיות חדשות במקום בניית מפעלים במליארדים, שיסגרו עוד כמה שנים?

אני זוכר שראיתי איזה מעבד בטכנולוגיה חדשה, שמגיע לאיזה 8 טרה HZ, עוד לפני 3 שנים (או אפילו יותר), שמבוסס על חדשה לגמרי. למה לא משקיעים בכיוונים כאלה במקום השקעה בטכנולוגיה הישנה? אני יודע ממקור ראשון שכל השידרוגים האלה בגודל הליטוגרפיה עולים מיליארדים לחברות, וזה באמת לא פרופוציאוני לשיפור בביצועים...

אתה מוכן לתת לי לינק לזה

לפני 3 שנים??

8THZ?? זה וואחד בוחטה של הרצים :lol:

בטח זה היה שילוב של כמה (או יותר נכון כמה עשרות או מאות מעבדים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד פעם, הבעיה היא חוסר צורך. כרגע צוואר הקבוק הולך לכיוון כרטיס המסך ואולי גם הזיכרון.

מי שרוצה להשתמש באינטרנט ואופיס צריך יותר מ433 או 805?

מי שרוצה לשחק צריך יותר מ6300 או 6600?

מי שצריך את יכולות הגראפיקה הכבדות האלה, באמת משתמש במחשבים שלא מבוססים =]

נכון, אבל בעוד כמה שנים לא תזיק מערכת מבוססת על ליבה יחידה... וגם זה יפתח אפשרות לפיתוח טכנולוגיות חדשות של ...

אתה מוכן לתת לי לינק לזה

לפני 3 שנים??

8THZ?? זה וואחד בוחטה של הרצים :lol:

בטח זה היה שילוב של כמה (או יותר נכון כמה עשרות או מאות מעבדים)

לא.

אני זוכר שזה הייה מעבד יחיד, ענק יחסית למעבדים של היום (הליבה רק הייה בגודל 5X5 ס"מ אם אני לא טועה, והוא הייה גם עבה מאוד... והיא הייתה אפילו עגולה נראה לי... לא זוכר בדיוק...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, נעבד ב18THZ הוא אחד משניים:

1. לא יעיל בעליל (עזוב אותך מהגודל)

2. לא שימושי

אגב, לא הייתי רוצה לחזור לליבה יחידה, כל MT קטן חונק אותו (אגב, אם כבר - אין לך מושג כמה HT משפר את הבעיה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שוב מסכים איתך, אבל אם אני זוכר נכון (אין לי כוח לבדוק...) כבר בעוד 3 שנים מתכננים עם 8 ליבות... מה יהייה בעוד 7 שנים? 20 ליבות?

אני חושב שלא צריך יותר מ4 ליבות, ובטכנולוגיה הנוכחית מעבד 4 ליבות יגיע לקצה היכולת עוד 10 שנים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליבה בקוטר 5 ס"מ זה לא ענק? תסתכל על הליבה של המעבד שלך...

ואני ממש לא זוכר איפה ראיתי את זה, אני רק זוכר שראיתי משהו כזה לפני הרבה זמן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יהיה אף פעם מעבר חלק בין X86 לטכנולוגיה אחרת

בקו התפר של המעבר (ולא מעט זמן אחריו) תצטרך לתכנת כל תוכנה גם ב-X86 וגם בטכנולוגיה הקיימת

ל-90% מחברות התוכנה אין את הידע, הכלים, כוח האדם, התקציב או הרצון לפיתוח מקבילי כזה (להוציא חברות ענק כמו , ועוד, שבשבילן אפילו היום משתלם לתכנת בטכנולוגיות שונות את אותן התוכנות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובגלל שהמעבר יקח כל כך הרבה זמן, אני חושב שצריך מעכשו לפתח טכנולוגיית חדשה, ולהתחיל לבנות פקודות לתיכנות עבור המעבד החדש, כדי שכשנגיע לשיא ניצול היכולת של הX86 יהייה לאן להתקדם ולא נתקע במקום לכמה שנים עד שיתרחש המעבר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...