נא דעתכם על מפרט למחשב סלוני ב-4500 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נא דעתכם על מפרט למחשב סלוני ב-4500

Quellious

Recommended Posts

המטרה - מחשב יפה שישתלב בסלון, ומיועד בעיקר לצפיה בסרטים ומשחקים - אין צורך בכרטיס טלויזיה.

הוא גם צריך להיות די שקט, אבל לא חייב דממה מוחלטת.

הנה מפרט שבניתי (החלקים משתי חנויות שונות).

(עודכן - ספק הוחלף מ-TT לאנרמקס)

Case: Thermaltake VC4000SNS Mozart Silver HTPC 577

Power Supply: Enermax EG365AX-VE 350W 303

Processor: AMD Athlon64 3500 (Box) Socket AM2 650

Motherboard: Asus M2N-E 723

Memory: 2 x Samsung Original 512 MB 667 MHz 696

Hard Drive: Western Digital SATA2 250 GB WD2500KS 500

Graphics Card: GIGABYTE NX76T256D-RH 7600GT 256MB 842

Optical Storage: DVDRW BLACK 4167B/H10A OEM 224

Total 4515

הערות:

המארז - היחיד שעבר את ה (WAF (Wife Acceptence Factor

המעבד - בעיקר כי יש לו צריכת חשמל נמוכה (35W), בהנחה שרוב הזמן הוא יהיה IDLE והמאוורר יסתובב לאט ובשקט.

לוח אם - עם high definition audio וקירור פסיבי

כרטיס מסך - 7600GT עם פסיבי - רק לא ברור לי למה הוא כל כך זול (ב-ZAP כל המחירים שלו, חוץ מחנות ספציפית זו, הם מעל 1000 שקל).

מה אתם אומרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

integral - יש לי אנרמקס noisetaker 420 במחשב הנוכחי שלי, אז מקסימום אם אני לא אהיה מרוצה מהספק החדש אני אחליף ביניהם...

razoli - אני בכוונה לוקח מעבד AM2 זול יחסית כי הוא מספיק טוב בשבילי. עם עוד חצי שנה-שנה אני ארגיש צורך לשדרג, נעשה את זה...

לגבי הלוח - אני בכוונה לקחתי לוח כזה כי חיפשתי לוח עם (HDA (high definition audio ועם קירור פסיבי, של יצרן אמין. הייתי לוקח את הm57sli של גיגבייט אבל אין לי שום צורך ב- במכונה הזו (זה פשוט לא פרקטי עם המארז הזה), אז למה לשלם 100 שקל יותר.

דרך אגב, מישהו מכיר את הקירור שבא עם המעבד? אם הוא רועש מדי או לא מספיק אפקטיבי, שווה לי להשקיע בקירור שקט ואיכותי.

עריכה: עכשיו קראתי מאמר על מישהו שעשה למעבד הזה מ2.2 ל-2.75 !! אולי באמת שווה לי להשקיע בקירור טוב :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במחשב עדיף לך להעיף לגמרי את הקירור ולהביא פסיבי.

אגב,

"

לקנות את הספק של TT זה לא חכם, בלי שום קשר למה שיש לך במחבים אחרים. איזה מן הגיון זה? 'אני קונה משהו סוג ב' כי יש לי גם משהו סוג א'?

"

מחזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

integral, לא הייתי קורא לספק של TT סוג ב', לפחות לי עד היום לא היה נסיון רע איתם (שני ספקים שהרכבתי לאשתי ולבן-דוד שלי), ולא נשכח שהם יותר זולים. אבל אני אחשוב על זה.

zzz - אתה אולי צודק, אבל פסיבי למעבד זה לא ממש זול. חוץ מזה גם ככה הדירה שלנו לא ממש שקטה :) אז אני מאמין שגם אם בזמן IDLE יהיה איזשהו זמזום חרישי, זה לא ממש יפריע (ואם כן, תמיד אפשר להחליף)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי, כל הגישה שלך לא נכונה. אם אתה כבר קונה מחשב, תקנה אחד שיהיה טוב לך עכשיו, ולא במחשבה על איך שתשדרג אותו אחר כך.

PQI TURBO 667MHZ 1024MB DUAL CHANNEL 620 ¤ 1

WD 160GB 7200RPM 8MB SATAII 420 ¤ 1

NEC ND-4551 LABELFLASH WHITE/BLACK 295 ¤ 1

THERMALTAKE MOZART 760 ¤ 1

TOPOWER TOP-450P5 450W 310 ¤ 1

AMD SEMPRON 3000+ (35W) AM2 ENERGY EFFICIENT 535 ¤ 1

ASUS M2N-E AM2 690 ¤ 1

CONNECT3D Radeon® X1800 GTO 256MB GDDRIII Dual DVI-I + 535 ¤ 1

סה"כ - 4825 ש"ח

אם אתה קונה את הכרטיס מסך מחנות שונה או יורד ל7600GS, יהיה לך כסף לקירור ולא תיהיה חריגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

integral, לא הייתי קורא לספק של TT סוג ב', לפחות לי עד היום לא היה נסיון רע איתם (שני ספקים שהרכבתי לאשתי ולבן-דוד שלי), ולא נשכח שהם יותר זולים. אבל אני אחשוב על זה.

כן, צריך לשקול את זה. אולי סוג ג' מתאים יותר?

שום סיבה לקנות TT כשיש FSP 400 וואט בעוד כמה שקלים.

עריכה:

ובפחות כסף, יש לך FSP 350 W שבמוצהר נותן אותם אמפרג'ים על ה 12V אבל בפועל יעמוד בהם ביעילות נורמלית מה שה TT למיניהם לא ממש מצליחים לעשות:

http://www.noacomp.co.il/product.asp?productid=4014

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

integral, יודע מה, אתה צודק - אני אקח אנרמקס במקום הTT. אין לי מושג אם FSP מספיק שקטים וחוץ מזה, יש אותם רק בנועה ואני מעדיף לקנות ממקומות שקל לי להגיע אליהם במקרה של תקלות.

Zzzz - זה בדיוק מה שאני עושה, קונה מחשב שיהיה לי טוב עכשיו. לי כרגע יותר חשוב שהמחשב יסחוב משחקים בצורה טובה מאשר שיהיה דומם לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...