שאלה כלכלית: LiteOn x40/x48, Teac x40 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה כלכלית: LiteOn x40/x48, Teac x40

montigo

Recommended Posts

השאלה היא כלכלית גרידא, חיפשתי במספר חנויות את הצורבים ולהלן המחיר הכי זול שהצלחתי להשיג:

LiteOn x40x12x48 - במחיר 385 ש"ח

Teac x40x12x48 - במחיר 461 ש"ח

LiteOn x48x12x48 - במחיר 496 ש"ח

אני חושב שאני אלך על הזול ביותר...

האם שווה תוספת של 110 שקל בשביל x48 (בתכלס הוא ממש מעט יותר מהיר), או של 70 שקל בשביל להשיג צורב עם 8MB באפר ושנתיים אחריות (אגב, אורך החיים הממוצע של ה-LiteOn הוא 70,000 שעות, ושל ה-Teac הוא 100,000 שעות).

[נ.ב. בבקשה לא לנעול את הנושא, אני מודע להבדלים בין הצורבים וקראתי את הת'רדים הקודמים ואפילו Reviews במספר אתרים]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TEAC טובים יותר ואמינים יותר, בד"כ גם האודיו ריפ שלהם מהיר מכל המתחרים.

אני הייתי הולך על ה TEAC, להשקיע במהירות לא כדאי כי תכלס מדובר בחמש שניות הפרש לדיסק שלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש Lite-On ואני מאוד מרוצה ממנו, ולכן אני ממליץ גם לך ללכת עליו, במיוחד שהוא גם הכי זול.

שים לב שבאתרים כמו Cdfreaks, לכל התותחים הכבדים שם, אלו שמכירים המון המון צורבים וניסו המון יש או Lite-On או פלקסטור... זה אומר משהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TEAC טובים יותר ואמינים יותר, בד"כ גם האודיו ריפ שלהם מהיר מכל המתחרים.

אני הייתי הולך על ה TEAC, להשקיע במהירות לא כדאי כי תכלס מדובר בחמש שניות הפרש לדיסק שלם.

אולי יותר טובים ואמינים...

לגבי האודיו ריפ, כאן אני חייב להסתייג!

דווקא הכונן הספציפי הזה ממש גרוע ב-Digital Audio Extraction, קבל מתוך סקירה על הצורב

Slowest 40x writer we've tested when it comes to DAE

בכל השאר אבל, הוא טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(אגב, אורך החיים הממוצע של ה-LiteOn הוא 70,000 שעות, ושל ה-Teac הוא 100,000 שעות).

אהבתי את הקטע

לפי תחשיב של 24 שעות פעולה רצופות (אין יותר ביממה) LiteOn יחיה 8 שנים ו- Teac יחיה 11.4 שנים !!!

יש גבול לכל פעלול ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(אגב, אורך החיים הממוצע של ה-LiteOn הוא 70,000 שעות, ושל ה-Teac הוא 100,000 שעות).

אהבתי את הקטע

לפי תחשיב של 24 שעות פעולה רצופות (אין יותר ביממה) LiteOn יחיה 8 שנים ו- Teac יחיה 11.4 שנים !!!

יש גבול לכל פעלול ...

גם נקודה טובה.

אני לא יודע איך הם מחשבים את זה, אבל אני לא מאמין שאחד מהצורבים יחזיק לי מעמד 4 שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TEAC

והיו על זה מיליון ויכוחים כאן.

לליטאון יש בעיה בצריבה של דיסקים של 74 ואני לא סתם אומר, ראיתי גרף טעויות שכזה.. יש להם שם אפילו טעויות C2.

לא תמיד אבל כמעט תמיד רואים שכמות טעויות הC1 עולה משמעותית בשלב הסופי של הצריבה. ב80 דקות לא ראיתי את התופעה. מוזר.

מה48X אתה יכול לרדת לטעמי. למרות שכונן חדש יותר (שהוא גם מהיר יותר במקרה הזה) הוא גם כונן משופר מטעויות של הקרובים המבוגרים יותר שלו וזו נקודה חשובה לטובת הלייטאון X48.

לTEAC שתי נקודות שליליות:

1. Correct CFM Encoding. זה אומר שיש סוגים מסויימים של דיסקים (שמוגנים בהגנות חזקות מאוד) שהיה לו קצת קשיים לצרוב או שלא יצליח לצרוב בכלל. יצליח לצרוב אבל הדיסק לא יהיה קריא (אגב, לייטאון תומכים בCCE אבל מה במקומות שהTEAC זקוק לעזרה עם התוכנה, מה שנקרא amplify weak sectors, הלייטאון עושה בלי שום עזרה).

2. העתקות כאלה או אחרות שהם יחסית איטיות בהשוואה למתחרים אך עדיין מכובדות. לא על זה הכונן נופל..

הTEAC נחשב לצורב אשר צורב דיסקים באיכות מעולה, אם לא יותר טוב מהPLEXTOR. זו הסיבה שהTEAC פייבוריטי מבחינתי.

חוצמזה, אמינות, אחריות, והוא בכלל לא מפונק כשזה נוגע למדיות.

שווה את הקניה ואת הארבעים שקל האקסטרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה MTBF שהוא המדד לאמינות מוגדר בצורה מאוד מוזרה ולא ניתן לחלק אותו ב 365*24 ולהגיד שהכונן יחזיק מספר כזה של שנים.

ל כונני SCSI של יש MTBF של 1.2 מיליון שעות שזה 134 שנים, בולשיט כמובן...

ה 70,000 של ה לייט און מכובדים בהחלט, לרוב הכוננים של החברות ה"פחות איכותיות" יש MTBF של 25,000 שעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלי הם לא החזיקו 1/134 מזה.... נו טוב...

זה שעות של 240 דקות. אתם אומרים שיש רק 60 דקות בשעה? תקומו שלוש שעות קודם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TEAC

והיו על זה מיליון ויכוחים כאן.

לליטאון יש בעיה בצריבה של דיסקים של 74 ואני לא סתם אומר, ראיתי גרף טעויות שכזה.. יש להם שם אפילו טעויות C2.

לא תמיד אבל כמעט תמיד רואים שכמות טעויות הC1 עולה משמעותית בשלב הסופי של הצריבה. ב80 דקות לא ראיתי את התופעה. מוזר.

מה48X אתה יכול לרדת לטעמי. למרות שכונן חדש יותר (שהוא גם מהיר יותר במקרה הזה) הוא גם כונן משופר מטעויות של הקרובים המבוגרים יותר שלו וזו נקודה חשובה לטובת הלייטאון X48.

לTEAC שתי נקודות שליליות:

1. Correct CFM Encoding. זה אומר שיש סוגים מסויימים של דיסקים (שמוגנים בהגנות חזקות מאוד) שהיה לו קצת קשיים לצרוב או שלא יצליח לצרוב בכלל. יצליח לצרוב אבל הדיסק לא יהיה קריא (אגב, לייטאון תומכים בCCE אבל מה במקומות שהTEAC זקוק לעזרה עם התוכנה, מה שנקרא amplify weak sectors, הלייטאון עושה בלי שום עזרה).

2. העתקות כאלה או אחרות שהם יחסית איטיות בהשוואה למתחרים אך עדיין מכובדות. לא על זה הכונן נופל..

הTEAC נחשב לצורב אשר צורב דיסקים באיכות מעולה, אם לא יותר טוב מהPLEXTOR. זו הסיבה שהTEAC פייבוריטי מבחינתי.

חוצמזה, אמינות, אחריות, והוא בכלל לא מפונק כשזה נוגע למדיות.

שווה את הקניה ואת הארבעים שקל האקסטרה.

אתה צודק ברוב מה שאתה אומר...

אין לשכוח אבל, שה-LiteOn, במיוחד עם העידכון Firmware, הוא מהיר יותר מה-Teac בקריאה ובצריבה (במעט).

מצד שני, ה-Access Times של ה-Teac יותר טובים מאלה של ה-LiteOn.

ש לך לינקים לגבי העניין של 72 דקות?

אם אינני טועה, על ה-LiteOn אחריות של שנה בארץ, ועל ה-Teac אחריות שנתיים, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רבותי, לי יש צורב Lite-On ואני מוכן לעשות כמה צריבות של 74 דקות ולפרסם פה את התוצאות למען הסר ספק.

כבר צרבתי כמה דיסקים של 74 דקות, לא היה עליהם צל של Error.

Green all over the board. הצורב שלי הוא Lite-On 32123S.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה MTBF שהוא המדד לאמינות מוגדר בצורה מאוד מוזרה ולא ניתן לחלק אותו ב 365*24 ולהגיד שהכונן יחזיק מספר כזה של שנים.

ה 70,000 של ה לייט און מכובדים בהחלט, לרוב הכוננים של החברות ה"פחות איכותיות" יש MTBF של 25,000 שעות.

זה מזכיר את הצהרות יצרני המדפסות על כך וכך דפים בדקה.

אחרי שהמדפסת בבית עושה בקושי חצי (? אם לא פחות) מהמוצהר מתברר לך שמהירות הדפסה נמדדת החל מהדף השני והדף המודפס יש בו יותר לבן מדפוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רבותי, לי יש צורב Lite-On ואני מוכן לעשות כמה צריבות של 74 דקות ולפרסם פה את התוצאות למען הסר ספק.

כבר צרבתי כמה דיסקים של 74 דקות, לא היה עליהם צל של Error.

Green all over the board. הצורב שלי הוא Lite-On 32123S.

אני מדבר על הדגם X40.

בדקת עם WSES?

מונטיגו, לינק בדרך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...