לשיפוטכם ואישורכם:מפרט AMD למשחקים+מסך,ב 6K שבניתי על פי עצות מכאן ומעוד מקומות. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לשיפוטכם ואישורכם:מפרט AMD למשחקים+מסך,ב 6K שבניתי על פי עצות מכאן ומעוד מקומות.

A_MuMu

Recommended Posts

שלום,

המדובר במפרט כמעט מלא כי דברים כמו צורב ו CD אני לוקח מהמכונה הישנה. המארז שיש לי הוא מארז Full Server Tower ישן ולא ידוע אבל הוא בגובה של כמעט מטר שלם (מה שגורם לכל האנרמקסים בגובה 60 ב"מ להראות כמו בייבי :) ויש לו פוטנציאל אינסופי בערך.

הקיצור יש לי עוד איזה התלבטות קלה אבל זה פחות או יותר הסיפור הסופי:

AMD 2000+ Tray CPU   704.59

Thermaltake Volcano 7 CPU Cooler   108.12

Gigabyte GA-7VA VIA KT400 Motherboard 527.43

Samsung Original Memory 512MB 2700    890.43

Western Digital 80GB 7200 rpm 8MB Buffer ATA100 HDD   698.75

Leadtek Winfast Geforce 4 TI4200 MyVIVO 128MB Video Card   1,274

LG Flatron F900B NEW Flatron Monitor + Hub   1,851

סה"כ: 6054.32 ש"ח.

התקציב הוא בסביבות ה 6.5K

כרטיס קול אפשר אולי את ה- Fortisimo 3 אבל זה פחות בוער. יש לי Live במכונה הישנה וגם ה- m/b מגיע עם קול ואני לא רואה במחשב.

המארז ישן וכרגע יש לו שלושה מאווררים אבל אני מתכנן לעשות בו שינויים מרחיקי לכת (דלת, ארובה, מאווררים בצד, כבלים עגולים ומה לא) אז אולי העודף מהתקציב ינוצל לטובת שיפור חיי המארז.

(אני יודע שב-500 ש"ח אני יכול לקנות מארז עם מסילות ודלת וכל שאר הדברים אבל אני מעדיף לקחת את שלי שמלווה אותי כבר 3 מחשבים וליצור אותו מחדש. חדוות היצירה תקראו לזה...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא הייתי רץ אל לוח חדש שרק הגיע עם צ'יפסט לא מוכר מספיק.

יש מצב לבעיות (בדיוק כמו שהיו עם 7VRXP Rev.1...).

מה שכן המחיר של הגירסא הזו דיי טוב, ההבדלים שאני רואה בינה לבין ה-7VAXP הם: , Raid, דואל ביוס, ו-Firewire.

חוץ מזה הם נראים לי זהים (הא וגם הצורה המוזרה שבא מונח ה-southbridge).

נראה לי שהתבלבלת בהיטסינק שרשמת ושכחת את הפלוס..

הרכבתי אותו דבר רק עם Volcano7+ ויצא לי אותו מחיר..

מה עם ספק? איזה ספק יש לך עכשיו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-7VAXP הם: , Raid, דואל ביוס, ו-Firewire.

חוץ מזה הם נראים לי זהים (הא וגם הצורה המוזרה שבא מונח ה-southbridge).

נראה לי שהתבלבלת בהיטסינק שרשמת ושכחת את הפלוס..

הרכבתי אותו דבר רק עם Volcano7+ ויצא לי אותו מחיר..

מה עם ספק? איזה ספק יש לך עכשיו?

אז ככה, מסתבר שב- די משעמם לחברה, יש שלושה דגמים:

7VAXP

7VAX

7VA

ה AXP מלא דברים כמו firewire, n/w interface,raid שאני לא ממש צריך בטרוף.

ה AX גם יש דברים כאלו שאני פחות צריך.

וה A נראה זהה לשניים הקודמים (אני מניח שזה אותו הלוח בדיוק רק מינוס כמה פיצ'רים שאני פחות צריך).

לגבי הקירור - בחנות שראיתי ה- Volcano 7 עולה 108.12 והפלוס עולה 110.96. אז זה לא דרמטי ואם הפלוס יותר טוב אני אקנה אותו.

הספק אני לא סגור איזה 300 או 330 אני אחזור מהעבודה ואבדוק :)

חוץ מיזה השאר נראים בסדר? הזכרון מתאים לצרכים האלו (לא מתוכנן overclocking)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספק לamd עדיף 350 ומעלה ועדיף מאושר amd

אוקי, איך אני יודע מה מתאים? אני לא חושב ש- היו בכלל בעסק בימים של המארז הזה... הסתכלות מהירה מצאתי:

Enermax 350W (365VE) Power Supply 399.54

HEC 475DVD Power Supply 475W - TUV/UL/CE Certificated 461.40

אני יודע שאנרמקס טובים בדברים האלו אבל אין לי שמץ של מושג איך מוודאים שהוא מאושר , אגב, אם אני מתכנן על מאווררים נוספים מעבר לשלושה - נאמר 5,6 - אולי איזה דיודה של מתלהב :) אז צריך יותר כוח בספק? ואם כן כמה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנרמקס נחשבים "ספקי איכות", ולכן מחירם בהתאם.

אני הייתי לוקח את ה-HEC בגלל שהמחיר דומה, ויותר טוב לתמיכה עתידית (חוץ מזה אני בכלל לא משוגע על אנרמקס וחושב שהם הגזמה).

חוץ מזה שסקורפי אומר שהם מעולים.. :)

אתה יכול לבדוק אם הספק שלך מאושר באתר של .

כמובן שאנרמקס מאושרים, הם אחת החברות הגודולות ביותר בתחום.

בקשר ל-HEC אני לא בטוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכן.. מסתבר שהעיניים שלי גדולות מדי או שהשולחן מחשב שלי קטן מדי.. באתי הבייתה, פרקתי את המעטפת של המארז ומדדתי אותה על הבלטות. מסתבר שבניגוד לכל מחשבותי במשך שנים יש לי אמנם Full Tower אבל מה? הוא בגובה "עלוב" של 65~ ס"מ בלבד :o שנים של אמונה שלי בעליונות המארז שלי ירדו לטימיון.

כמובן שמפאת גילו המופלג אין לו דלת צד אלא מעטפת כמו האות ח במשקל טונה - טונה וחצי ואני לא מדבר על כניסות קדמיות בגלל שדברים כאלו לא היו בתכנון בכלל בימי הזוהר שלו..

הספק שלי הוא 300W ככל הנראה. seventeam ST300HR. אפילו בקושי מצא אתרים עליו..

בדקתי לגבי HEC. הם אכן מאושרים על ידי ולפי מה שהבנתי לא תהיה לי הרבה ברירה וספק חדש אני אצטרך בכל מקרה.

עכשיו יש עלי דילמה. האם להמשיך עם התכנונים מרחקי הלכת שלי ושל חבר מהעבודה לגבי המוד למארז? (תכננו לעשות דלת שקופה בצד עם 2 מאווררים וארובה וזו רק ההתחלה) או שאולי להודות למארז על שנים של עבודה נאמנה ולקנות משהו צעיר ורענן עם מגשים נשלפים לדיסקים במקום ברגים, דלת מובנית וכו..

למארז הנוכחי יש מקום לשני ספקים (או ספק ומאוורר),

4 מגשים 5.25"

ו-2 מגשים נתיקים 3.5" לשני דיסקים כל אחד. (פלופי לא יהיה במחשב החדש)

הבעיה זו העלות. ספק+מארז איכותי (וכמובן ששאני רוצה מארז איכותי - גבוה, בלונדיני, חסון ושרירי עם מקדימה בלי ברגים וכו..) יכול בקלות לגרד את ה 1000 ש"ח מלמטה (ראיתי enermax + PS350W ב- 763 ש"ח) (ואיך chietec? הם נראים בול כמו ה- enermax רק יותר בזול) מה שעלול להשפיע קשות על התקציב ונורא לא בא לי לשנות את התצורת חומרה בגלל המארז אחרי שעבדתי עליה כל כך קשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בעצם אפשר להשאר עם הספק הנוכחי? החברה מופיעה באתר של אבל לך תדע אם הדגם מתאים.

מה הסיכונים אם הספק שיש לי כרגע יתברר כלא מתאים? השאלה אם מדובר על ביצועים פחותים או שקיים חשש של נזק ממשי למערכת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...