אורך החיים של מערכת המחשב פרופורציונית למשחקים-זמן/יעילות/כסף - משחקי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אורך החיים של מערכת המחשב פרופורציונית למשחקים-זמן/יעילות/כסף

rikus

Recommended Posts

בגלל הזמן החופשי שיש לי ועודף חשיבה, החלטתי לשאול אותכם המומחים-

מהי מערכת המחשב האידאלית כיום מבחינת מחיר שכוללת אורך חיים לטווח הארוך ביותר למשחקים.

אם אני לוקח מחשב ממוצע פלוס, נניח 3000 עם 6600GT הוא יחזיק עוד שנה שנתיים עד שמשחקים יפסיקו לסחוב ברמה סבירה למה שעכשיו?

אם ככה, האם זה אורך החיים של מחשב ממוצע שכזה ואויל עדיף ישר לקנות מחשב יקר אבל שמחזיק להרבה יותר זמן?

לדוגמא מחשב כמו 3800 X2 עם 7800GTX יחזיק נניח 3 שנים?

זרקו הערכות, מערכות וטווח זמן סביר לדעתכם.

:smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל תלוי בך, במה אתה מתספק.

אם אתה מסתפק בהגדרות גראפיות בניוניות, כרטיס כמו X1800GTO או 7600GT אמור להספיק לשנתים לפחות, אבל כל זמן מסויים, התועלת שלו תרד - וכך גם ההגדרות הגראפיות.

אם אתה צריך רק הגדרות גראפיות גבוהות, אתה צריך כרטיס HIGH END כמו 7900GTX א X1900XTX, ואורך חייו יהיה חצי שנה - שנה (עד הדור הבא של הכרטיסים).

הכל תלוי במה אתה מסתפק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסדר, אתה עונה לי על השאלה אבל בעקיפין, לכן אני אשאל אותה קצת אחרת-מהי המערכת שתחזיק הכי הרבה זמן עד שההגדרות יהפכו להיות מתחת לבינוניות?

ואם אתה יכול לחבר לזה גם מעבד וזכרון..או כל תוסף אחר שנראה לך שקשור בביצועים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אח שלי, אני חושב ששאלת את השאלה הכי חשובה שצריכה להשאל, אבל פספסת את העיקר!

אולי זה ישמע לך מטומטם אבל אני עובד בשיטה הזאת כבר שנים ומבסוט מכל רגע!!

כמו שאתה יודע יוצאים ערמות של משחקים כל שנה בכל הג'אנרים.

העיקרון שלי הוא מאוד מאוד פשוט.

אני קונה תמיד מחשב ברמה בינונית פלוס עם פוטנציאל (המחשב הנוכחי שלי בין 8 חודשים בערך).

אבל אני תמיד דואג להיות בdelay של שנה שנתיים בערך.

מה זה אומר?

אני לא רץ לשחק את כל המשחקים הכי חדשים, לרובם יש הגדרות סבירות וזה בסדר אבל תמיד יש את אלה עם ההגדרות החולניות שמעט מאוד יכולים לעמוד בהם

(ראה ערך MORROWIND OBLIVION).

אז מה הרווח שלי:

אני משחק במשחק עם חומרה שנחשבת היום סבירה, אבל לימים שיצא המשחק היא נחשבת פצצת עולם. מי שרצה אז לשחק בהגדרות גבוהות היה צריך לבזבז המון כסף.

אני יכול לשחק בלי שום בעיה על הגדרות גבוהות וליהנות מהמשחק הרבה יותר בעלויות נמוכות יותר (גם של החומרה וגם של המשחק) מאשר מי ששיחק שהמשחק יצא.

תמיד יוצאים פאצ'ים ועידכונים, מודים וכו' שמשפרים את המשחק, שמי שרץ לשחק אותו לא זכה לראות את רובם.

מה ההפסד שלי:

אני לא הראשון שגמר אותו.

תעשו את החישוב לבד!!

(הרי בינינו, משחקים בחוץ לא חסר, רובינו לא מכירים אפילו חמישית מהמשחקים שיש שיצאו לשוק בכל השנים האחרונות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא תמיד כמה כסף יש לך או יותר נכון כמה כסף אתה מוכן להשקיע במחשב ,וכן מתי לדעתך היה לך סכום שתוכל לקנות מחשב חדש שוב ,דבר שהוא אינדבדואלי לגמרה ,הבעיה במחשבים היא שהטכנולוגיה מתקדמת בצורה מהירה ביותר ,ואפילו אחד שיקנה את המחשב הטוב ביותר שקיים כיום ,לא יוכל להיות בראש הפרמידה זמן רב ,ומסיבה זו אכן כדי לקנות משהו באמצע וקצת כלפי מעלה ,מעבר לזה כנראה מדובר בבזבוז של כסף מיותר.

המפרטים שמפורסמים בפורם אכן עומדים במבחן זה ,כדי שתציץ בהם ואז תראה מהיא המערכת המומלמת כיום שעומדת פחות או יותר בסטנדרטים שצוינו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי הרבה מאוד על הרעיון הזה, וזה פשוט מעולה (טיפה לא קשור לנושא הדיון, אבל לא משנה).

אבל קצת קשה לעמוד בפיתויי.

אני מסכים איתך, אבל שוב תיקח בחשבון, שרב המשחקים שיוצאים, אין להם דרישות מוגזמות ורב המחשבים יכולים לעמוד בהם בקלות.

יש רק כמה חריגים שהם ממש כבדים שרק אותם צריך לשמור בצד ככה לימים יפים יותר.

(אם אני הייתי משחק בmorrowind כשהוא יצא, הייתי מקלקל את כל העולם ואחותו, אבל עם המחשב שיש לי (אמנם באיחור של שנתיים וחצי, למרות שגם מחשבים יותר ישנים משלי אוכלים אותו עכשיו בקלות) אני מפרפר אותו מבלי להרגיש בכלל. כמה אנשים פה ששיחקו את המשחק הזה כשהוא יצא יכולים להגיד את זה?? בודדים אם בכלל!)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא תמיד כמה כסף יש לך או יותר נכון כמה כסף אתה מוכן להשקיע במחשב ,וכן מתי לדעתך היה לך סכום שתוכל לקנות מחשב חדש שוב ,דבר שהוא אינדבדואלי לגמרה ,הבעיה במחשבים היא שהטכנולוגיה מתקדמת בצורה מהירה ביותר ,ואפילו אחד שיקנה את המחשב הטוב ביותר שקיים כיום ,לא יוכל להיות בראש הפרמידה זמן רב ,ומסיבה זו אכן כדי לקנות משהו באמצע וקצת כלפי מעלה ,מעבר לזה כנראה מדובר בבזבוז של כסף מיותר.

המפרטים שמפורסמים בפורם אכן עומדים במבחן זה ,כדי שתציץ בהם ואז תראה מהיא המערכת המומלמת כיום שעומדת פחות או יותר בסטנדרטים שצוינו.

אם כסף לא היה פקטור בשבילינו, אז לא היינו צריכים את האתר הזה בכלל לעניני חומרה, זה כולם יכולים להסכים איתי!

הרעיון הוא כמובן לקבל כמה שיותר בכמה שפחות. אף אחד לא מעוניין לשלם יותר כאשר הוא יכול לקבל את אותה תמורה בפחות.

לכן צריך לעשות חישוב, למי שמכיר את חוק 20\80.

(ולמי שלא מכיר: צריך 20% השקעה בכדי להגיע ל 80% תפוקה, ולהשקיע 80% בשביל להשיג את ה 20% הנותרים)

פשוט צריך למצוא את החוקיות בכדי להגיע לאן שנרצה להגיע,

לדומא: מעבד סלרון לעומת כפול כמובן יתן אחוז תפוקה ענק, אבל לעומת זאת 920 לעומת ה 950 לא יתן לנו במשחקים את השווי שלו ולכן מיותר......

כנ"ל לכל רכיב במחשב......

עריכה: (אופס..... סליחה על הכפילות ::) )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע מה הבעיה ,הבעיה היא שמה שנכון אתמול לא יהיה נכון היום ולא יהיה נכון מחר ,לכן כל הזמן צריך להיות עם היד על הדופק לגבי השינויים וזה קצת מתיש :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע מה הבעיה ,הבעיה היא שמה שנכון אתמול לא היה נכון היום ולא היה נכון מחר ,לכן כל הזמן צריך להיות עם היד על הדופק לגבי השינויים וזה קצת מתיש :cool2:

זה לא קצת זה מתיש במיוחד לאלה שלא עוסקים במחשבים כל הזמן

ולכן אתה רואה אנשים משיקיעים כסף ב"זבל"- 3800+ X2 על של FOXCCON

לגבי זה שקונה עם דיילי -זה הדבר הנכון ביותר לעשות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לזה שמשחק במשחקים בדיליי- אתה בחור חכם כנראה כי זה המהלך החכם ביותר שניתן לעשות במחשבים נכון לתקופה הזאת שיש מיליון חידושים :xyxthumbs:

ועצם העובדה שאתה יכול לעמוד בפיתוי ולחכות עם המשחקים פשוט גורמת לי להוריד בפנייך את הכובע :yelclap:

אם תסתכל במפרט שלי אז תראה שהוא מפרט של מחשב סביר מינוס מינוס, ובינתיים אני יכול להריץ כמה משחקים אם כי בצורה לא נעימה לעין ולמשחקיות ולדוגמא F.E.A.R., GHOST RECON: AW, ועוד כמה אז יש לי אותם אך אני לא משחק בהם אני פשוט מחכה לשחק בהם בכיף כאשר אקנה מחשב חדש (כנראה בעוד 3-4 חודשים ככה לאחר התמקמות הקונרו ושאר עתידיים)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...