מה עדיף לקנות מבין המצלמות הנ"ל (מארה"ב)? - עמוד 3 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה עדיף לקנות מבין המצלמות הנ"ל (מארה"ב)?

D-M-X

Recommended Posts

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יש משהו שלצילום נושאים בתנועה (באור חלש) עדיף על מייצב - ISO גבוה. עם זאת, לצילום ווידאו מייצב זה יתרון לא קטן.

אם אני צריך לבחור 1600 שמיש בלי מייצב או 400 שמיש עם מייצב, אני בוחר באופציה הראשונה (ו"שמיש" אומר שמיש להגדלות 10x15 או באימייל/אינטרנט). בדומה לכך, אם אני צריך לבחור 400 איכותי בלי מייצב או 100 איכותי עם מייצב, אני שוב אבחר באופציה הראשונה. הסיבה פשוטה. עצירת תנועה בנושא חשובה לא פחות מעצירת רעידות היד. ISO גבוה עושה את שניהם, מייצב משפיע רק על רעידות היד. יש מבין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי הרבה מה להוסיף על מה שאורן ואחרים כבר אמרו פה ( אפשר להבין כבר באיזה צד אני בכל העסק הזה )

לי אישית יש S9000 כבר יותר מחצי שנה ביד, לקח לי זמן לשלוט בה ולהוציא ממנה תמונות טובות, אבל אני לא מצטער לשניה אחת על זה, למדתי המון מהשימוש במצלמה הזאת, העדשה הרחבה, הפוקוס המהיר, הISO הגבוה וטבעת הזום המכאנית עשו את שלהם (וזאת רשימה חלקית מאוד של היתרונות שלה), זאת מעולה, ואין לי שום בעיה להגדיר אותה שתוציא לי כמו קנון על הצילום הראשון ולא אחרי עריכה בפוטו - אבל אחרי שהבנתי מה היא מסוגלת לעשות, למה לי לעשות את זה? :P;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יוסי, בדיוק נזכרתי עכשיו בתמונות האלה שצילמת ב-ISO 800 בהופעת מחול. אם היית מצלם עם מצלמות אולטרה-זום אחרות (FZ30, S3) היית צריך לרדת ל-ISO 200 כדי לקבל רמת רעש דומה. ב-ISO כזה, אפילו עם חצובה (המייצב האולטימטיבי) המצולמים היו יוצאים מאוד מטושטשים בגלל התנועה שלהם על הבמה. זאת בדיוק הסיבה שבגללה אני מעדיף ISO גבוה שמיש על פני מייצב.

לפחות ל-FZ30 יש תכונות אחרות שהופכות אותה לאופצייה מעולה להרבה מצבים אחרים של צילום, אבל ב-S3 אני ממש לא מוצא שום דבר שמצדיק את המחיר שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

* שמח שמישהו זוכר ואולי מעריך בטיפה את העבודה שלי *

חחח אמממ זה אחד הסטים הכי טובים שלי עד היום, ורצוי לציין שהתמונות צולמו ללא חצובה (:

הISO השמיש, העדשה הרחבה וטבעת הזום הם בין הדברים הכי שימושיים שיש במצלמה הזאת, גם איכות הבניה שלה ונוחות התפעול הכללית שלה תורמים מאוד לחווית השימוש בה ( אני יכול להמשיך עד מחר P: )

אני איתך בכל זה, אני לא יודע אם אתה זוכר אבל כשנכנסתי לפורום הזה ההבנה שלי בצילום הסתכמה ב0, אז עוד שקלתי את הS2 שהייתה דיי חדשה ואתה זה שהנעת אותי מזה וגרמת לי להתחיל ללמוד באמת מה יכולה לתת לי וגרמת לי להתחיל ללמוד איך לצלם כמו שצריך ומה חשוב במצלמה, אני מודה לך עד היום על זה (:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...