וינדוס לא מזהה כונן 250 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

וינדוס לא מזהה כונן 250

hagay21

Recommended Posts

שוב פעם ולאט...... ישנם שני כוננים על אחד 74 ועל ה 250 שמחולק לשתי מחיצות יש מידע המערכת על ה 74 נהרסה והותקנה מחדש לא עשיתי מחיצות אחרי אלא ממזמן הוינדוס החדש לא מזהה את המחיצות הישנות ודורש פירמוט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהנחה שהמחיצות היו NTFS -

קרה לי פעם משהו דומה - ניסיתי להתקין איזו תוכנה לעריכת מחיצות (אני כבר לא זוכר איך קראו לה, קראנו לה Partition Maniac אחרי זה) והיא פשוט העלימה לי 3 מחיצות NTFS, ובעצם קרה לי מה שקרה לך - המחיצות הופיעו אבל לא היה כתוב איזו מערכת קבצים יש עליהן והן היו בלתי נגישות.

הפיתרון היה מאד מסובך ויחסית מסוכן -

התברר שה"Partition table" (טבלה שנמצאת בראש המחיצה ןמגדירה את המבנה שלה) של כל אחת מהמחיצות האלה נמחקה או נדפקה.

המזל הוא שבNTFS המערכת שומרת עותק גיבוי של הטבלה הזו בסוף המחיצה.

הייתי צריך דרך כלי של מיקרוסופט שמגיע עם ה"Windows support tools" על הCD של XP לערוך ידנית את המחיצות (ברמת ביטים על ההארדיסק) למצוא באיזו כתובת מדוייקת מתחילה ונגמרת כל אחת מהטבלאות האלה, באיזו כתובת מדוייקת מתחיל ונגמר הגיבוי של כל אחת מהן ולהעתיק בלוקים מסויימים מאד מסוף כל מחיצה להתחלה שלה.

במקרה שלי, אחרי כמה שעות של פאניקה זה עבד כמו קסם, שלושת המחיצות חזרו בדיוק למצב שהן היו לפני שהן "נעלמו".

השתמשתי במסמך מה-Knoladge base של מיקרוסופט (לקח לי חצי יום להגיע אליו דרך גוגל כשזה קרה לפני 3 שנים, לך יש מזל) http://support.microsoft.com/?kbid=153973 שמסביר צעד צעד בדיוק מה צריך לעשות, כל סטיה מהמסמך הזה עלולה לגרום לאובדן של כל המחיצה.

יכול להיות שהיום יש תוכנה שיודעת לעשות את זה, (אלה לינקים שחיפוש מהיר בגוגל העלה, כולל הלינק מלמעלה )

אבל אם הבעיה שלך היא זו שהיתה לי (ולדעתי זו הבעיה), ואתה בוטח בעצמך לעשות את מה שאני עשיתי, לך עם המסמך של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המסמך מדבר על NTFS 5.X, הכלים שמוזכרים שם קיימים גם בXP.

זה לא מנה שהוא לא מדבר ספציפית על , לי זה עבד.

חוץ מזה, הראתי לך מה לחפש בשביל למצוא כלים שאמורים לדעת לתקן בעיות כאלה אוטומטית, לחלקם יש גרסאות shareware.

אם לא תבדוק, לא תדע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...