מפרט למכונת משחקים כולל מסך 19 בלי OC. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט למכונת משחקים כולל מסך 19 בלי OC.

A_MuMu

Recommended Posts

שלום,

חרשתי את הפורום וקיבלתי כמה רעיונות. יש לי כרגע מכונה מבוססת p3 800/geforce 2 mx400 64/512Mb/IBM 45GB/SB live Value

וכמובן מסך סובארו עתיק mag 17" Trinitron.

לאחרונה הנערה החלה להשתעל בעליות.

אז ככה אחרי חרישה ארוכה בפורום כאן ובעוד אתרי חומרה הבנתי שלקנות פנטיום זו טיפשות. קשה להתנתק מההרגל הזה אבל אני אנסה. בקיצור יש לי רעיון למפרט ואני אשמח לתגובות:

CPU: XP2000

CPU fan?

M/B: 8K3A+

Mem: Generic 512Mb PC2700 333Mhz

Video Adapter: SUMA GEforce4 TI4200 128MB VIVO

H.Disk: WD 80GB

Monitor: 19" LG F900B

Sound: Hercules Fortisimmo 3

Floppy: NONE

עריכה: טוב, הרגע גיליתי שאם אני קונה את ה- אז כרטיס קול זה מיותר ובכלל נראה לי שהתלהבתי עם הלוח שהוא די מעל לצרכים שלי.

זהו פחות או יותר.

חלקים שאני לא ממש בטוח אם בחרתי נכון הם:

הלוח שאולי חזק מדי לצרכים שלי? raid אני לא צריך. כרטיס רשת גם לא חובה (יש לי) מצד שני אמינות זה חשוב מאוד, USB 2 זה חשוב ואולי IEEE? אגב מה בנוגע ל nforce 2? שמעתי על הצ'יפסט דברים טובים.

כרטיס המסך נבחר עקב המלצות באתר. אני משחק המון אבל לא נראה לי שיש טעם להוסיף ימבה כסף בשביל עוד 10 FPS שאני גם לא אראה בלאו הכי, מה גם שעם כל ההערכה שלי ל- ATI אז NVIDIA קיבלה אצלי יותר נקודות בגלל התמיכה ב- Drivers.

את המסך ראיתי אצל חבר והוא נראה סבבה.

כרטיס קול - עד כמה ההבדל בינו לבין ה S/B live Value? אני לא אראה סרטים במחשב, הוא בעיקר למשחקים.

חלק מהציוד (שלא מופיע ברשימה) יש לי כבר והוא יעבור מהמחשב הישן (צורב plextor, קורא AOPEN, מארז server tower,

מקלדת , עכבר , 4.1 cambridge).

אני עדיין מתלבט אם להרוג סופית את המחשב הישן או שאולי להפוך אותו לאיזה שרת אבל זה כבר תלוי בכמה חלקים הוא יתרום למחשב החדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להישאר עם ההיטסינק המקורי.. במיוחד בלי אוברקלוק.

אם אתה רוצה להיות יותר בטוח אז אפשר Thermaltake Volcano7 Plus.

לוח טוב יהיה ה-Gigabyte 7VRXP או 8K5A2.

זיכרון עדיף שלא יהיה Generic.. אולי Transcend או מקורי..

והארד דיסק רק תיהיה בטוח שזו גירסת ה-JB עם 8 מ"ב cache.

בקשר לכרטיס קול, אם הלייב שלך הוא 5.1 אני לא מאמין שתשים לב להבדל בין הכרטיסי קול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עדיין מתלבט אם להרוג סופית את המחשב הישן או שאולי להפוך אותו לאיזה שרת אבל זה כבר תלוי בכמה חלקים הוא יתרום למחשב החדש.

לזרוק להרוס, על מה אתה בדיוק מדבר?

המחשב הזה הוא בסדר, אולי רק צריך להוסיף זיכרון וכרטיס מסך, אפילו 2.

למה לזרוק? אפשר להשים אותו באיזה חדר בבית, מה לא תשתמש בו?

לא אומר לא לקנות מחשב, אבל לא לזרוק את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לזרוק להרוס, על מה אתה בדיוק מדבר?

המחשב הזה הוא בסדר, אולי רק צריך להוסיף זיכרון וכרטיס מסך, אפילו 2.

למה לזרוק? אפשר להשים אותו באיזה חדר בבית, מה לא תשתמש בו?

לא אומר לא לקנות מחשב, אבל לא לזרוק את זה.

שים לב :)

למחשב הנוכחי (הישן) יש:

כרטיס מסך Elsa Gladiac 2 MX400.

512 מגה .

פנטיום 3 800.

דיסק , 7200RPM 45MB.

לגבי עתידו, כמו שאמרתי אם אני אשחט ממנו חלקים לטובת המחשב החדש אז הוא יהיה קצת ערום לא? בכל מקרה לא נראה לי שאני אפתח lanshop בבית עם שני מחשבים.. אולי אני אפעיל אותו בתור שרת divx ל- .

יש גם את עניין המארז. אני ממש מאוהב במארז הנוכחי שלי (Full server tower) שיבוא למחשב החדש כי כשאני אקנה מארז חדש הוא יהיה מהטובים וזה לפחות 400 - 600 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לכרטיס קול, אם הלייב שלך הוא 5.1 אני לא מאמין שתשים לב להבדל בין הכרטיסי קול.

הלייב שלי פשוט. מדובר ב- sound blaster Live Value. יש לו תמיכה ל- 4.1 בלבד. אני משתמש כרגע ברמקולים 4.1 של Cambridge. השאלה היא האם במשחקים אני ארגיש בהבדל ממשי כל שהוא בין הכרטיס הפשוט הזה לבין ההרקולס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן ניתן למצוא את הלידטק במחיר טוב.

בקשר לכרטיס קול - אני לא מאמין שתשים לב להבדל..

אולי אם אתה רוצה תמיכה ב-EAX (לא בטוח אם ללייב הישן היה)..

אבל לדעתי זה סתם..

אם הייתי שוקל לשדרג גם את הרמקולים אז אולי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Biodome: המלצת לי על הלוח של GigaByte GA-7VRXP. כמו משתמש ממושמע הלכתי לחפש בפורום.

וכמובן שעכשיו אני יודע יותר ומבולבל הרבה יותר.

נתקלתי בלוח שנקרא GigaByte GA-7VAXP שיש לו רשימת פיצ'רים מפה ועד הירח. אתם בטח מכירים אבל בקצרה מדובר על firewire, AGPx8, אין סוף USB, תמיכה ב DDR400, כרטיס רשת, 6 ערוצים קול בקיצור אללה יוסתור ולהקתו.

מה עושים עכשיו?

הלוח AXP עולה משמעותית יותר. אני לא יודע אם זה שווה את כל הפיצ'רים שלו, אני לא יודע אם לקנות את כרטיס הקול אם יש לי כבר onboard שלא לדבר על מה שקורה כאן בפורום עם כל הויכוחים בין הלוחות של Gigabyte לבין אלו של .

מישהו יכול לעזור?! אני די קרוב לקונפיגורציה הסופית כי תודה לאל יש בינכם תמימות דעים בנוגע לזיכרון (סמסונג), מעבד (2000), כרטיס מסך (leadtek), דיסק (WD 80 + buffer) ואפילו עם עניין המסך נראה שהסתדרתי (LG F900B) אבל העניין עם לוח האם מטריף..

בקיצור הנה השאלה בצורה מסודרת:

אני בעיקר משחק (ולא מעט משחקים תובעניים),

אני לא הולך לעשות OC,

אני רוצה USB2,

יהיה נחמד שיהיה Firewire,

לא נראה לי ש AGPx8 זה הכרחי,

אני לא רואה סרטים במחשב אבל רוצה סאונד טוב במשחקים,

אני מפעיל 2 כרטיסי רשת (ADSL+XBOX),

חשובה לי האמינות והביצועים של הלוח כמו גם אפשרויות שדרוג זולות יחסית בעתיד

לא צריך raid מה גם שהבנתי ש- Onboard raid זה לא משהו.

זהו אני חושב... הצילו??

איזה יתאים לקונפיגורציה הנ"ל ולצרכים האלו? אם יש לו כרטיס קול כמה הדברים האלו טובים בכלל? (אני חושב שבכל מקרה אני אוריד את ההרקולס. הכי הרבה אני אקנה אותו מאוחר יותר.. למה להמשיך ולהיות מבולבל?!)

תעזרו לי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אמרתי 7VRXP לא 7AXP.

אחד עם צ'יפסט KT333 והשני עם צ'יפסט KT400.

זה שאני המלצתי עליו הוא בין הזולים ועדיין עמוסי פיטצ'רים (מחירו בסביבות ה-580 ש"ח).

Firewire מובנה אני מאמין שתמצא רק בלוח הזה של ג'יגהבייט שמצאת (לפחות במחיר נורמלי יחסית).

הלוחות האחרים הם AT7-MAX ונראה לי שיש גם על אחד. אבל מחירם בד"כ מעל ה-1000 ש"ח...

וברור שהם לא שווים את זה..

אתה יכול לקחת כרטיס קול אודיגי.. הם מגיעים עם Firewire מובנה.. והגירסא הפשוטה ביותר עולה בסביבות ה-430 ש"ח נראה לי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...