נהיגה זה סתם שטויות - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נהיגה זה סתם שטויות

Old Cat

Recommended Posts

ממש אין לי חשק לקרוא את כל הדיון,אבל אני מניח שזה היה דיי מיועד אליי.

אז כן מתייחסים יותר לרמזורים ולא אני לא חושב שזה בסדר.

יוצא לי לראות המון אנשים שגונבים תמרורים חופשי אבל פחות שגונבים רמזור אדום,מה לעשות?

ממש לא חשוב מי כתב, חשוב מה כתבו. זה מיועד כנושא לדיון, לא כלפי אדם זה או אחר.

אני כבר לא זוכר מי כתב אבל זוכר שכך כתבו.

למה מתיחסים יותר לרמזורים מאשר לתמרורים אחרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לחתול זקן - לגבי הלינק שצירפת - אני מסכים עם כל מילה. אבל החינוך הבעייתי אינו רק בנוגע לנהיגה, אלא בכלל... החינוך לשמירה על ה"כבוד" של עצמך במקום כיבוד הזולת, הוא דפוק. וזה המצב. אני לא ממש יודע מה אפשר לעשות בנושא, אבל צריך לנסות... :-\

מסכים, ולא רק. מדובר במערכת, וכרגיל אצלנו יצעקו "אכיפה !!! " ולא יעשו כלום.

יש קשר בין נהיגה פראית לבין אלימות בכלל. יש קשר בין סלחנות לגבי אלימות לשמה כלפי ערבי במחסום קלקיליה לבין צורת ההתנהגות של אותו חייל צעיר בתור בסופר ואח"כ קשר לאופן נהיגתו. יש קשר בין אמירות בסגנון "מגיע לנו" לבין הדחפות לצומת. יש קשר בין העמדת ההצלחה האישית הכספית כענין בלבדי להערכה והפיכת הקפיטליזם לדת ולערך עליון לבין אבדן כבוד לזולת ולאחר בחברה. יש לזה קשר גם עם המושג "פרייר" וראייתו כעלבון כבד מאד אישית. יש לכך קשר לגישה השלילית שהתפתחה או פותחה כאן לדברים כמו תרומה לחברה ולא מימוש עצמי, שיתוף וסיוע גם על חשבונך ולא כל אחד לנפשו עם הדארוויניזם הכלכלי הנוכחי. יש לכך קשר לאבדן הכבוד וההערכה להשכלה בכלל ולחינוך ולמחנך בפרט (זוכרים איך דוד לוי בועידת הליכוד הביע דעה מאד מוגדרת על האיניליגנטים האלו מהאוניברסיטה וכולם מחאו כפיים?).

כל אלו כבר הוכחו בעבר, וגם אצלנו ניתן ללמוד על כך מהתבוננות בתהליכים חברתיים אם בוחנים לא נמנקודת מבט של ישראלי מעורב רגשית ואישית אלא מנקודת מבט של אנתרופולוג מעולם אחר.

בארה"ב, ציינו כאן לפני, יש התיחסות אחרת לאדם ומאידך גם התיחסות אחרת לחוק ולחובת הציות לחוק. שם מבינים כי התבטאויות בסגנון "יועץ משפטי שיהיה בראש שלנו" או "צריך לבטל את בג"צ ולהעיף את השופטים" הן מתכון לאובדן חוק בכלל, לאנדרלמוסיה ולאנארכיה. יש לכך השפעה על כל תחומי חיינו, גם על המתרחש בכביש.

צועקים שאין לימוד נהיגה ראוי, ויחד עם זה מחפשים דרך להוזיל את העלות ולצמצם את השיעורים ומחפשים רק את מורה הנהיגה הזול ביותר. במשרד התחבורה מזמן שכחו מה פירוש הוראת נהיגה, הפוליטיקה הפנימית חשובה שם הרבה יותר מאשר ביוצע התפקיד והמשרה לשמה מקבלים שכר.

אכיפה או הענשה לשמה לא עוזרת, לא עזרה ולא תעזור. גם מי שקיבל 3 שנים יערער ויזכה בעירעור כי מדובר בעונש חריג במיוחד שמעיד על מזג שיפוטי נקמני ולא על מערכת ענישה מסודרת . היה עדיף אם מערכת השפיטה היתה מבצעת מהלך הדרגתי ומחושב של החמרת הענישה ולא התפרצויות רוויזיוניסטיות-מהפכניות כאלו שסופן להתבטל ולהשכח.

בלא מערכה משולבת בכל התחומים, ענישה הרתעה חינוך והוראה, אין סיכוי לשיפור. לו לערפאת בזמנו היה שכל היה נותן לכל צעיר ישראלי במתנה אופנוע ומממן מעבר הטסט. לכל השאר היינו דואגים בעצמנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק בכל מילה...

חוץ מזה שלערפאת היה שכל - הרעיון שלו היה לשמר את הסיכסוך מספיק זמן, עד שיהיה לפלסטינים מספיק כוח "מבפנים" (מי שמגדיר עצמו פלסטיני ישראלי) ולגבות בכוח את זכות השיבה. היות ולא יהיה שלום, יהיה סכסוך שכזה שימשוך את מי שמגדיר עצמו כפלסטיני במדינת לעזור לאחיו המסכנים... זה רעיון מצויין וצריך לתת לו קרדיט על זה.

הוא היה זבל, חלאת המין האנושי, אבל טיפש אני לא חושב שהוא היה... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...