נהיגה זה סתם שטויות - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נהיגה זה סתם שטויות

Old Cat

Recommended Posts

הדיון בעניני חברת החשמל הסב תשומת ליבי לענין אחר: הנהיגה ותאונות הדרכים.

איזו כותרת באיזה סמרטוט לעטיפת דגים היתה על מות צעיר בגלל חברת החשמל, כאשר הסתבר שהוא פשוט היה בריון תעבורתי על הכביש. במקרים רבים אחרים אני שומע שהכביש אשם, הרמזור אשם, הגם אשם, המזגן באוטו שלא עבד אשם, ועוד הסברים.

על הכביש מתו מאז קום המדינה יותר מאשר בכל המלחמות, הפיגועים, אירועי הטרור וכד' כולם גם יחד. דנים בכך ועוסקים בכך הרבה פחות ובוודאי בלא להט היצרים ומיצי הזיקפה המלווים דיונים על ערבים ועל ישראלים שלא אוהבים כשמתעללים בערבים רק לשם הנאת ההתעללות.

מה שהפתיע אותי מעט, ואולי בגלל התמימות שלי, זה ההערות בסגנון "לרמזורים מייחסים יותר תשומת לב מאשר לתמרורים" (למה? רמזור הוא סוג של תמרור ! ) וגם "לא הייתי רוצה להגיע לצומת שכנהג חדש איני יודע כיצד לנהוג בו" (למה? לא עשית טסט? לא עברת תיאוריה? ככה מלמדים נהיגה היום? )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אכן, המצב על הכביש היום פשוט נוראי

אני אישית מכיר מישהי שכמעט ונכנסה לצומת באדום בטסט שלה,

הטסטר בלם אותה, והיא עברה את הטסט!

איך לעזאזל דברים כאלה קורים?

ואני מכיר עוד כמה שזה שהם עברו טסט ביושר קצת מוטלת בספק...

שלא לדבר על אלה שנוהגים למרות שאין להם רישיון, נוהגים בלי מלווה,

נוהגים אחרי ששתו אלכוהול או סתם כשהם מאוד מאוד עייפים...

לאנשים הרבה יותר נוח להאשים את האוטו, את הכביש, את הרמזור, את המזגן שלא עבד,

את גדר הבטיחות, את הצמיגים, או את הנמלים באפריקה

אבל זה לא חדש, מי בדיוק לוקח אחריות על מעשיו איפשהו במדינה הזאת?

לרמזור צריך להתייחס בדיוק כמו לתמרור, בדיוק כמו שצריך להתייחס לתקנות הנהיגה

כשמגיעים לצומת שאינו מרומזר/מתומרר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מזכיר את הערבים, אז הבדואים בנגב... ::)

אבל בצורה יותר עניינית ורצינית - יש לשפר משמעותית את הענישה והאכיפה בכבישים.

לאח שלי יש חבר, שעצרו אותו כבר מספר רב של פעמים על עבירות תנועה (ואחי היה נוכח) והוא חייך לשוטר חיוך תמים ואמר שזה לא קורה לו בדר"כ וכו'... וויתרו לו בכל אחת ואחת מן הפעמים.

בתור התחלה, שוטרים צריכים לתעד התקלויות שכאלה במחשבים שלהם, וכשמישהו משקר לשוטר בפנים "זה אף פעם לא קורה לי" והוא רואה 10 התקלויות בשנה האחרונה, זה מחשיד, וכנראה לא יוותרו לו. צריך גישה יותר פרטנית.

כמו כן, לדעתי צריך להרחיב את מגוון העבירות שעליהן מחרימים רכבים - זה גורם הרתעתי מאוד חשוב. נתקלתי לא פעם (באופן אישי) באנשים עשירים שאומרים שעל הזין שלהם הדו"חות שהם מקבלים. החרמת רכבים היא יותר פרופורציונית למצב הכלכלי של האדם (כי למישהו עם סובארו לאונה שנת 83 כנראה יתבאס באותה מידה של מישהו עם מכונית חדשה על החרמת הרכב, בניגוד לדו"ח של 750 שקל שיפגע הרבה יותר באותו אדם עם סובארו, באופן סטטיסטי כמובן).

(אגב, באותו הקשר, שיטת הניקוד החדשה מהווה שיפור מה).

בקיצור, יש המון המון המון דברים שאפשר לשפר באכיפה - ואין מה לדבר על העונשים שגוזרת מערכת המשפט. אבל זה לא קשור ספציפית לתאונות הדרכים. אני חושב שיש מה לשפר שם באופן כללי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים, אם הענישה הייתה חמורה יותר זה היה הרבה יותר מרתיע

הענישה במדינה הזאת פשוט בדיחה. כמו שאמרת, זה נוגע להרבה יותר מאשר

רק לתאונות דרכים, אבל גם בנושא הזה זה פשוט בדיחה

ולא הזכרתי ערבים... אלא אם כן התכוונת לכך שאמרתי שיש כאלה שנוהגים בלי רישיון,

אז לא חשבתי על ערבים דווקא, אלא על אנשים שאני מכיר. כלומר ילדים (יהודים) בני 16-18

שחושבים שהם יכולים לנהוג בלי רישיון ברחבי ירושלים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת, העובדה שהזכרתי ערבים היתה מעין קריצה לדיון אחר שהיה עם Old Cat... בצחוק... (למרות שיש בזה משהו בהחלט. בימים שהייתי באיזור ב"ש יצא לי לראות אותם נוהגים, וזה מפחיד).

בקיצור, לא קשור אליך INFER ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה קטן מכיוון שזה רק מספר עונשים קטן

וזה עוד היה צריך להגיע עד לבית המשפט העליון בשביל שיחמירו בעונשם...

הייתי יותר שמח אם כבר בערכאות נמוכות יותר זה היה מתקבל כסטנדרט,

אבל אולי אם זה קורה בעליון, זה יירד בקרוב ויהפוך לנורמה...

והאמת, זה עדיין קטן לדעתי כי העונש צריך להיות לדעתי יותר חמור

נהיגה מסוכנת שעלולה בקלות לגרום למותם של אנשים צריכה להיענש

הרבה יותר בחומרה מאשר 2.5 שנות מאסר, שלא נדבר שעוד היה שם אחד

שנסע בכלל ללא רישיון בר תוקף! לדעתי לאדם כזה מגיע הרבה יותר מ2.5 שנים

מאסר, מה גם שהוא בטח ישתחרר תוך פחות מזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים איתך, אבל צריך להודות על המגמה ;)

תחשוב - אנשים היו מקבלים על דברים כאלה עבודות שירות! ביזיון!

אז נכון, בגלל שאני רגיל ל"ממש ממש גרוע", אני מתלהב מ"לא כל כך טוב". אבל עדיין, זה שיפור :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש היום 80,000 נהגים שנוהגים בלי רישיון או בשלילה.

מקווה שהחוק החדש של אחרמת מכוניות ישנה משהוא.

מה שמפריע לי שרוב האנשים היום:

1. שכחו מה זה לאותת, שום מכונית כמעט לא מאותת.

2.תמיד כמעט בכל רמזור תראה מכונית שעוברת באדום.

3.קטנועים שנוהגים כמו חורנים ... (למה אם אני מאותת ימינה לפני פניה יש איזה אידיוט עם קטנוע שמנסה לעקוף אותי מימין גם?!?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משהו שכתבתי פעם, לפני כמה שנים, במקום אחר:

http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?id=206&msgid=2149477

וכמה מכם שמחזיקים ברשיון נהיגה עברו תירגול בירידת חירום לשוליים לא סלולים ועליה מהם, כחלק מלימודי הנהיגה?

וכמה היו מוכנים להוסיף עוד 5 שיעורים מעבר למעבר הטסט רק כדי ללמוד ולתרגל דברים כאלו?

אני זוכר שכאשר בתי הבכורה למדה נהיגה המורה שלה אמר שרק פסיכי כמוני מסוגל לדרוש - ולהיות מוכן לשלם - על דבר כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"לא הייתי רוצה להגיע לצומת שכנהג חדש איני יודע כיצד לנהוג בו" (למה? לא עשית טסט? לא עברת תיאוריה? ככה מלמדים נהיגה היום? )

הכל תלוי אצל מי למדת

מזכיר לי שביום שעברתי טסט הייתה הפסקת חשמל בת"א וגם הרמזורים לא עבדו.

נהג צריך לדעת להתמודד עם זה ואל להאשים את חברת החשמל(למרות שהם חלאות אבל זה כבר משהו אחר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[ltr]4 years in prison for driving offenses?! a bit too much if you ask me. a few months is good for repetitive driving offenses. a year or 2 max for someone who evaded from the police.

you're forgetting something very basic. they got 4 years in prison without actually hurting anyone. I'd give them a year and a half just for evading the police and 10 years without license. but 4 years in prison?!?!?!?![/ltr]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...