כמה זמן לוקח לאור להגיע לירח - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה זמן לוקח לאור להגיע לירח

psycho59

Recommended Posts

• תגובות 52
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה לא בעיה לשנות את הפוקוס - תשים יש קרוב לעין. אחרי כמה זמן תנסה לעשות את זה ללא היד(המוח שלך מכיר את השריר ואיך מזיזים אותו).

צודק, עכשיו שמתי את הפלאפון קרוב לעין ובהתחלה לא הצלחתי להתפקס אבל פתאום זה הסתדר לבד (שחושבים על זה אז מרגישים איך זה קורה) אחר כך הורדתי את הפיקוס שהטלפון עוד כרוב אלי וראיתי הכל מטושטש ולא מובן ואחר כך שוב החזרתי את הפיקוס בכוחות עצמי, את האמת זה עושה כאב ראש של 2 שניות. ד"א שהקרבתי את העין ממש קרוב לפלאפון לא הצלחתי להתפקס, יש מצב שאנשים אחרים עם ראיה שונה יוכלו להתפקס בצורה יותר טובה?

איך התבעסתי שאי אפשר לעשות זום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק, עכשיו שמתי את הפלאפון קרוב לעין ובהתחלה לא הצלחתי להתפקס אבל פתאום זה הסתדר לבד (שחושבים על זה אז מרגישים איך זה קורה) אחר כך הורדתי את הפיקוס שהטלפון עוד כרוב אלי וראיתי הכל מטושטש ולא מובן ואחר כך שוב החזרתי את הפיקוס בכוחות עצמי, את האמת זה עושה כאב ראש של 2 שניות. ד"א שהקרבתי את העין ממש קרוב לפלאפון לא הצלחתי להתפקס, יש מצב שאנשים אחרים עם ראיה שונה יוכלו להתפקס בצורה יותר טובה?

איך התבעסתי שאי אפשר לעשות זום.

אם תחפש טוב, ליד העורף יש 2 כפתורים קטנים שמשמשים ל-ZOOM IN ו-ZOOM OUT, רק אל תשכח להפעיל את מייצב הקלבסה המובנית כי אחרת זה עושה כאב ראש לא נורמאלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזלת?

כל דבר בא מאיפושהו, והולך לאנשהו.

"בזלת", אתה אומר. מאיפה נוצרת הבזלת? לבה שהתקשתה. מאיפה באה הלבה? מעומקי כדור הארץ.

התפרצות הר געש היא פשוט הוצאת מאסה מבפנים החוצה. כדור הארץ מאבד מאסה ב "אגם" הלבה שמעליו יש שאת ההתפרצות, והמאסה הזו פשוט עוברת למקום שנגלה לעין שלך, זה הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עובדה מעניינת- בכל שנה הירח מתרחק מכדוה"א מרחק של 5 ס"מ, ולאט לאט בורח משדה הכבידה שלו. בעוד מספר רב מאוד של שנים, אם כדור הארץ יהיה קיים עדיין, לא יהיה לו ירח.

אתה סגור על ה5ס"מ? זה נשמע לי הרבה מידי.

במקומות אחרים קראתי שזה בין אינץ' לאינץ' וחצי (בין 2.5 ל 3.2 ס"מ)

לא שזה כזה קריטי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכולות להיות לזה השלכות די רציניות, לירח השפעה די חזקה על מזג האויר (דרך הגאות ותנועת האויר) אין לנו דרך לדעת איך זה ישפיע

^^^^^^^

זו בדיוק הנקודה

לגאות יש השפעה חזקה מאוד על מזג האוויר. אז לכו תדעו איך זה ישפיע, אפילו במליון השנים הקרובות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל דבר בא מאיפושהו, והולך לאנשהו.

"בזלת", אתה אומר. מאיפה נוצרת הבזלת? לבה שהתקשתה. מאיפה באה הלבה? מעומקי כדור הארץ.

התפרצות הר געש היא פשוט הוצאת מאסה מבפנים החוצה. כדור הארץ מאבד מאסה ב "אגם" הלבה שמעליו יש שאת ההתפרצות, והמאסה הזו פשוט עוברת למקום שנגלה לעין שלך, זה הכל.

אני התכוונתי שהוא גדל מבחינת נפח ולא מסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפילו אם הוא גדל מבחינת נפח (ואני לא בטוח אם זה נכון)

זה לא משנה

אומנם אני לא בקיא בכבידה יותר מדי (ירד במיקוד שנה שעברה...), אבל אני משער

שאפשר להתייחס לכדוה"א כמו שאפשר להתייחס לכדור טעון חשמלית

אם יש כדור טעון חשמלית ואתה נמצא מחוץ לכדור אתה פשוט מתייחס אליו כאילו

זה מטען נקודתי שכל המטען מרוכז במרכז הכדור, ואני משער שאפשר לעשות את אותו

הדבר כאן, עם כדוה"א

(בעיקר בגלל שהכוח החשמלי והכוח הכבידתי הם מאותה צורה) ולכן אני משער שזה לא משנה

מה נפח כדוה"א, אלא רק המסה.

מכיוון שהמסה לא גדלה, אז כוח המשיכה לא משתנה בכלל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נפח בכלל לא משנה.

למשל הפלנטה צדק

הנפח שלה הוא מעל פי 1000 מזה של כדור הארץ, וכח המשיכה שלו גדול פי 2.5 בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה שיש פה מבינים אז עוד שאלה מעניינת. לפי מה שהבנתי מקור כח הכבידה נובע מלב כדור הארץ, זה אומר שככל שאני יהיה במקום נמוך יותר כח הכבידה ישפיע עלי יותר? אפילו אם זה ממש לא מורגש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מה שפיקה מנסה להסביר לך שכשנפח של גוף גדל, תהליך זה נקרא התרחבות והוא כלל לא משפיע על כח הכבידה של הכוכב

אך כאשר ישנו שינוי במסה, אז כח הכבידה משחק תפקיד

לגבי השאלה שלך psycho59

למרות שאין לי ידע קודם רב בנושא, אז אני יכול לנסות להסביר עפ"י הידע שנתון בידי:

כמובן שתחוש משיכה עזה יותר מאשר על פני האדמה, אבל מן הסתם הגרביטצייה לא תשתנה

אם נגיד תהיה צמוד לגרעין כדה"א ממנו נובע המקור למשיכה בגלל כל הגלים האלקטרומנגטיים אותו הוא יוצר, נראה לי על ידי חיכוכו עם המגמה ועוד גורמים פנימיים של הכדור ושלו תרגיש כי קשה לך יותר להתנגד לאותה משיכה וכי תצטרך עזרה חיצונית כלשהי כדי להיפטר מאותה משיכה

על כן כאשר אנחנו על פני האדמה אנו מרגישים משיכה כלשהי אך לא עזה מאוד היות והמרחק בין גובה הים לגרעין הינו- כ-6000 ק"מ

כלומר שהגורם המסייע להתנגד לאותה משיכה כאן היא פני האדמה עליה אנו חיים

מקווה שזה מספיק מסביר, אבל אשמח אם מישהו יוסיף או ייתקן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...