לדים - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לדים

Moty_p

Recommended Posts

בעיה, שראיתי את המדריך כאן באתר

http://hwzone.co.il/guides/caseled

חשבתי שאני הולך ליצור את התאורה עצמה יעני את ה LED עצמו אבל לא,

בסופו של דבר משתמשים בלדים מוכנים שהם סה"כ מנורות \ נורות

העיניין שרציתי לשאול הוא:

ישנם חלקים שצריך לקנות את המנורות \ נורות עצמם

ואת החלק האלקטרוני הזה שאין לי מוסג מה שמו

מאיפה לקנות?

וגם ראיתי שאפשר לשלוט על הצבעים של הLED איזה יפה מה איך?

איזה נורה זאת הלד הזה?

כי על זה לא מוסבר כלום במדריך ועל זה אני הכי רציתי שיהיה הסבר

מצפה לתגובות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בא נתחיל ככה לד זה לא נורה אבל זה דומה, שניהם מפיצים אור. לד זאת דיוטה אשר פולטת אור ולא נכנס למה זה בדיוק עכשיו.הלד בא מוכן כולמר אתה לא נדרש להרכיב כלום. צבע הלד נקבע ע"פ החומר ממנו מורכבת הדיוטה, כלומר לכל לד יש רק צבע אחד ולא ניתן לשנות את צבעו. החיבור של הלד פשוט למדי ויש על כך כמה מדריכים ואשכולות העוסקים בנושא זה. אם ברצונך לרכוש לד, פנה לחנות האלקטרוניקה הקרובה לביתך או דרך האינטרנט http://www.pandas.co.il/product_info.php?cPath=946_375&products_id=5154

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה אבל הבעיה שלי היא שלד זה לא 12V זה 3V ואני לא מכיר את החלק האלקטרוני הקטן הזה כפי שמצוין במדריך ואין לי מוסג מה שמו

יש לד של 12V?

כעת יש לי 9 לדים שכל לד הוא 3V ולמען האמת כל ה - 9 ביחד לא עושים אור מי יודע מה וכגם כמובן אני לא יכול לחבר אותם לספק הכוח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלד בא מוכן כולמר אתה לא נדרש להרכיב כלום. צבע הלד נקבע ע"פ החומר ממנו מורכבת הדיוטה, כלומר לכל לד יש רק צבע אחד ולא ניתן לשנות את צבעו.

ומה עם הלדים שיש בפלאפונים והארה אחורית פשוטים וכאלה שמחליפים צבעים? זה הרי לד אחד שמחליף צבע כל פעם לא כמה לדים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כאלה לדים אבל גם הם מורכבים מכמה לדים.

ולרוב בפלאפון זה כמה לדים.

תודה על התגובה אבל הבעיה שלי היא שלד זה לא 12V זה 3V ואני לא מכיר את החלק האלקטרוני הקטן הזה כפי שמצוין במדריך ואין לי מוסג מה שמו

יש לד של 12V?

כעת יש לי 9 לדים שכל לד הוא 3V ולמען האמת כל ה - 9 ביחד לא עושים אור מי יודע מה וכגם כמובן אני לא יכול לחבר אותם לספק הכוח

אתה צריך לחבר נגד מתאים.

וה9 שיש לך בטח לדיפ פשוטיים. יש לדים אולטרא ברייט שהם עושים הרבה יותר אור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר האלקטרוני שאתה מתכוון אליו זה "נגד".

הוא מוריד את הזרם בשביל שהלד לא יישרף בכך שהוא לוקח לעצמו זרם.

מומלץ לחבר את הלדים במקביל, לעוד שאלות פנה אלי בפרטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה בפרטי? אני מעדיף לשלוח בשירשור הנוכחי כי אני יקבל תגובות יותר מהר

מזה הנגד הזה עכשיו איזה נגד זה כי יש מלא סוגים כאלה והאם אפשר לקנות אותם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה עם הלדים שיש בפלאפונים והארה אחורית פשוטים וכאלה שמחליפים צבעים? זה הרי לד אחד שמחליף צבע כל פעם לא כמה לדים...

זה כמה לדים קטנים. לד לא מחליף צבע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה בפרטי? אני מעדיף לשלוח בשירשור הנוכחי כי אני יקבל תגובות יותר מהר

מזה הנגד הזה עכשיו איזה נגד זה כי יש מלא סוגים כאלה והאם אפשר לקנות אותם?

מחשבים אתלפי נוסחאת הנגד

I=זרם

V=מתח

R= התנגדות

נוסחא לא זוכר אבל בהמון מקרים (99%), אם תחבר ל12 וולט זה יהיה 460 ohm ואם תחבר ל5 וולט זה יהיה 150 ohM עם מעל 10 לדים יחוברו למעגל תקח נגד בהספק גבוה יותר של ווא וואט וחצי וכולי...

מקווה שעזרתי,

אבי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יחידת מידה למדידת התנגדות, לקוח מחוק אום על פי שמו של הבנאדם שהמציא את החוק.

נ.ב במארזים של איבורי יש שני לדים נפרדים אז לא לדבר שטויות

פשוט יש שם חתיכת מפלטיק שהלדים נכנסים בה וזה נראה כיאלו זה לד אחד אדום וירוק :bash::nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיה, שראיתי את המדריך כאן באתר

http://hwzone.co.il/guides/caseled

חשבתי שאני הולך ליצור את התאורה עצמה יעני את ה LED עצמו אבל לא,

בסופו של דבר משתמשים בלדים מוכנים שהם סה"כ מנורות \ נורות

העיניין שרציתי לשאול הוא:

ישנם חלקים שצריך לקנות את המנורות \ נורות עצמם

ואת החלק האלקטרוני הזה שאין לי מוסג מה שמו

מאיפה לקנות?

וגם ראיתי שאפשר לשלוט על הצבעים של הLED איזה יפה מה איך?

איזה נורה זאת הלד הזה?

כי על זה לא מוסבר כלום במדריך ועל זה אני הכי רציתי שיהיה הסבר

מצפה לתגובות...

נתחיל בזה שאתה צריך לקרוא שוב את המדריך, כי כן מוסבר שם מה זה הרכיב האלקטרוני (נגד), ומה זה לד (בצורה הכי מפורטת שאפשר!)

דבר שני, צריך להבדיל בין לדים רגילים ולדים UB (סופר חזקים). כדי להאיר את המארז צריך לדים UB, ולא לדים רגילים כמו שמשתמשים בפלאפונים או בכפתור הPOWER של המארז... הלדים הסופר חזרים שקופים ומפיקים אור בצבע מסויים, תלוי בחומר שממנו הם עשוים, ואילו הלדים הרגילים באים בצבע מסויים (הפלסטיק שמצפה את הלד בלע צבע מסויים שקובע את האור שהלד יפיץ).

אם הלדים שיש לך צבעוניים (בלי שאתה מחבר אותם לחשמל...) אז זה לדים רגילים ואין לי הרבה ידע לגבי התפעול שלהם.

לד UB בד"כ דורש זרם של כ- 0.02 אמפר, וזרם של 3.5 וולט וההתנגדות שלהם זניחה. בד"כ בטריות וספקים נותנים זרם הרה יותר גבוה, שיכול לשרוף את הלד, לכן חובה להפעיל לד רק עם נגד בחיבור טורי (יש הסבר במדריך!)

נגדים אפשר לקנות באותם מקומות שבהם מוכרים לדים, והם עולים לא יותר מחצי שקל לאחד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...