שינה VS. תזונה, מה קריטי יותר? - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שינה VS. תזונה, מה קריטי יותר?

shibby15

Recommended Posts

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

טוב אז קודם כל בלי מחלה היה איזה שדרו רדיו ששבר תשיא פעם בשידור רציף(זה היה מיזמן)

והוא קיבל מיזה מחלת נפש חמורה

לפי מה שחושבים היום שינה חשובה מאוד לבריאות הנפשית

ויש אבדל בכמות השינה שהגוף עצמו צריך לבין הכמות שהנפש צריכה

יש גם כל מיני כדורים שיכולים לעזור בחלק מהבעיות של מחסור בשינה ואני חושב שמישתמשים בהם בסירות מובחרות מסוימות בעולם

בכל מיקרה הנושא עדין במחקרים ככה שזה עדין לא קרוב למעמד של מדויק

גם תזונה היא לא מדויק היום אבל היא הרבה יותר קרובה לזה מימחקר על שינה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כדורים שדופקים חצי גוף, אבל מאפשרים לבנאדם לא לשון 3-4 ימים... ויש יחידות מיוחדות משתמשים בהם (אני יודע שבצבא הרוסי משתמשים בהם בספצנאז...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני פעם אחת ניסיתי את זה בשבוע לימודים רגיל ביום הרביעי נשברתי בשעות הצהריים . היו לי day dreams, כאבי ראש והייתי עצבני מאוד... זה לא היה כיף ... אולי אני ינסה שוב בחופש.

יש גם איזה סרט כזה על יחידה שמשתמשת בכדורים האלה למניעת שינה ומתחילות להיות להם הזיות מטורפות או משהו...

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני פעם אחת ניסיתי את זה בשבוע לימודים רגיל ביום הרביעי נשברתי בשעות הצהריים . היו לי day dreams, כאבי ראש והייתי עצבני מאוד... זה לא היה כיף ... אולי אני ינסה שוב בחופש.

יש גם איזה סרט כזה על יחידה שמשתמשת בכדורים האלה למניעת שינה ומתחילות להיות להם הזיות מטורפות או משהו...

:xyxthumbs:

בהצלחה :xyxthumbs:

רק כשהחבר'ה עם החלוקים הלבנים יבאו לך כדורים, תזכור את סאחבק ותשים כמה בצד ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהצלחה :xyxthumbs:

רק כשהחבר'ה עם החלוקים הלבנים יבאו לך כדורים, תזכור את סאחבק ותשים כמה בצד ;)

החבר'ה עם החלוקים כבר מביאים לי כדורים ממזמן :silly: אני צוחק. or am I...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מערכת עיבוד האנפורמציה של דולפינים מפותחת בכמה סידרי גודל מזו של האדם. בגלל זה הם נחשבים ליצור הכי חכם על כדור הארץ.

לא יודע, נראה לי שבני אדם נחשבים ליצור הכי חכם על פני כדור הארץ, ואחרי זה הדולפינים בטח בתחרות צמודה עם השימפנזים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בני האדם הסתגלו לתנאים שונים מאשר הדולפינים. אנחנו צריכים להתמודד מול מיגוון רחב יותר של סביבות, תנאי שטח ואוייבים, לכן אנחנו צריכים לדעת להשתמש במגוון רחב של כלים...

דולפינים צריכים מהירות כדי להשיג את האוכל שלהם ולברוח מטורפים (לא שיש להם הרבה...), והם צריכים מערכת שתעזור להם לנווט בצורה יעילה (לא לסמוך על היתקלות מיקרית עם המזון או הרחה שלו מטווח רחוק כמו הכרישים...), לכן הם פיתחו את מערכת הסונאר. ניתוח האותות של הסונאר דורשת כוח עיבוד הרבה יותר חזק ממה שיש לבנאדם.

ושימפאנזים דומים לנו מבחינה פיסית, לא קוגניטיבית, והם כמונו היו צריכים להסתגל לתנאי אקלים וטורפים, רק שהם בחרו לברוח למקומות עם פחות טורפים ותנאי אקלים נוחים יותר, מה גם שהמבנה החברתי שלהם עוזר להם להתמודד. הם הרבה יותר מלוכדים מבני אדם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחת ההשערות היא שבזמן השינה המידע שאספנו במהלך היום עובר מהזיכרון לטווח קצר לזיכרון לטווח ארוך (גזע המוח אם אני לא טועה...), וזה שומר על איזון בין הכימיקלים השונים במוח...

האדם שהחזיק הכי הרבה זמן בלי שינה לא ישן חצי שנה, ועד שהוא מת הוא השתגע (פסיכוזה, סכיזופרניה ומה לא...), וזה הייה בגלל איזה מחלה גנטית...

מערכת עיבוד האנפורמציה של דולפינים מפותחת בכמה סידרי גודל מזו של האדם. בגלל זה הם נחשבים ליצור הכי חכם על כדור הארץ.

אז רגע זהו לא צריך יותר לדאוג בגלל האירנים? צריך לדאוג בגלל דולפין!!! חח

ועכשיו בלי צחוק בקריאה של הת'רד הזה אני מצליח להבין מה לעזאזל קרה לי ולחצי מהמחלקה שלי בתקופה שלפניי ואחריי ההתנתקות אם ככה..

3 שבועות של חוסר שינה (לילה ישן לילה לא ובלילה שישן אז ישנים 3 שעות ולא יותר). תבינו לבד למה זה גרם......

תוסיפו על זה שלא היה כוח לאכול כי עד שהגענו לאוכל הוא היה מלא בכל מיני יצורים מוזרים עליו.. שמירות 2 - 2 למוות!!!

(לצעירים 2 - 2 זה שעתיים שומרים שעתיים לא)

ואם אתם שואלים אז לא... זה לא בגלל ההתנתקות עצמה זה בגלל חוסר סד"כ.... כן צה"ל שלנו פשוט גאונים......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושימפאנזים דומים לנו מבחינה פיסית, לא קוגניטיבית

אני לא חושב שזה נכון, תהליך החשיבה שלהם כנראה לא רחוק משלנו, למורות שהם נתמכים באינטליגנציה הרבה יותר נמוכה בכדי להגיע להשגים כלשהם.

היה למשל ניסוי בפסיכולוגיה, שנועד להוכיח את תורת הגשטלט, תיאוריה זו אומרת, שהלמידה אינה תהליך הדרגתי של רכישת מיומנות, אלא תהליך פתאומי של שינוי בתפיסה ובהבנה של היחסים בין הגירויים. כמו שלמשל אתה חושב הרבה זמן על בעיה כלשהי ופתאום מצליח לפתור אותה (מתמטית או לוגית למשל). אז בניסוי הוכיחו איך שימפנזה יכולה פתאום להגיע למסקנה ע"י שינוי שיטת החשיבה.

ציטוט ממאמר כלשהו שמצאתי בגוגל:

הניסוי של קוהלר:

"שם שימפנזה בכלוב גדול עם מקל קצר. מחוץ לכלוב היה מקל יותר ארוך, מחוץ להישג ידה של השימפנזה. לקח בננה ושם אותה גם כן במרחק מהישג ידה.

קוהלר התבונן בשימפנזה, שהייתה חסרת מנוחה ולא יכלה להגיעה לבננה. היא הסתובבה בכלוב אנה ואנה ולפתע הוא כילה את הפתרון: הוא לקח את המקל הארוך ע"י המקל הקצר שהיה בתאו. עם המקל הארוך הוא היה יכול להגיע לבננה.

מסקנתו מהניסוי: השימפנזה למד ע"י חשיבה על האפשרויות השונות לפתרון הבעיה, עד לרגע שבו הוא "תפס את זה" בבת אחת, וניגש מיד ליישום הפתרון.

השימפנזה חוותה, למעשה, תוב?נ?ה = פתרון בעיה באמצעות ארגון מחדש של הגירויים. קוהלר הסיק מכך שהלמידה מתרחשת בעזרת תיווך קוגניטיבי השינוי שחל בידע ובהבנה של המצב, אשר עשוי להתבטא הן בהתנהגות הגלויה (ואז פועלים בעזרת הבנת המצב) והן בהתנהגות הסמויה (למידה מבלי להפעיל אותה).

הניסוי השני של קוהלר (כדי להוכיח את הראשון):

שוב לקח שימפנזה בכלוב ותלה בננה גבוה, מחוץ להישג ידו של השימפנזה (סולטן) הפעם הוא הכניס לכלוב שולחן וסולם. השימפנזה ניסתה להגיע לבננה באמצעות ידיה, אך כשהבחינה שאינה יכולה, היא מיד הבינה שכדי להגיע לבננה יש להשתמש בכלים החדשים: שמה סולם על השולחן והורידה את הבננה. הפעם הבננה פעלה ב"העברה" = מעבירים ידע קודם לצורך הבנת דברים חדשים (יכולה להיות גם העברה שלילית).

סיכום: קוהלר, בעקבות מחקריו, הגיע למסקנה שבעלי החיים אינם פועלים אוטומטית בתגובה לגירויים בלבד, אלא גם בתהליכים פנימיים המנחים את התנהגותם."

ואני לא יודע אם דולפין היה מצליח לעשות דבר דומה, אם למשל היה עליו לקחת מקל בפה או לחבוט במשהו עם הראש כדי להפעיל מנגון פשוט יחסית כלשהו שייתן לו משהו שהוא רוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעם היה כתבה על ילד יפני ששיחק 72 שעות רצופות במחשב ומת מתשישות,

איזה מאגניב!!!

חחח, גם היה בטלביזיה על איזה מחלה כזאת שגורמת לך לישון ולישון ולישון ולישון, וואו זה מדהים היה שם אחד שישן חודשיים וחצי והים זה כבר איזה שנה בטח!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Aviko, אתה מודע לעובדה שהודעות כאן לא נחשבות למונה הודעות?

כי אם כן, אז יש סיבה שאתה טורח להגיב ליותר מדי ת'רדים עם תגובות

הרבה יותר מדי מפגרות וחסרות ערך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...