למישהו יש חיבור לתת לי ? לא משנה על איזה נושא - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למישהו יש חיבור לתת לי ? לא משנה על איזה נושא

[NOS]

Recommended Posts

למה ספק עם הוא אקר לשעבר אז בלי בעיה הוא יכול לכתוב את זה אני לא קראתי עד הסוף אבל תוסיף את המושג "אקר שחור" ן-"אקר לבן" כדי שלא יחשבו שאקרים הם אנשים רעים(למרות שיש כמה כאלה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשע קטן?

אנחנו רוצים לדבר על תופעה שמתרחשת בכל מקום, כל הזמן, לכל אחד.

זה קרה לי, זה קרה לו, זה יכול לקרות לכל אחד.

תופעת הגניבות. הגניבות מתרחשות בכל עיר ללא הבדל מעמד חברתי או כלכלי. הגנבים נכנסים לבית ונוהגים בו כשלהם מחפשים ומוצאים כסף ורכוש בסלון, בחדרי הילדים ובחדר ההורים.

על הפשעים האלה אתם לא תקראו בשום מקום כי לדווח על כך זה כמו לדווח על זריחת השמש בבוקר, או שקיעתה בערב. 68% מאזרחי חוו גניבה של רכוש רציני פריצה לבית, לעסק או גניבת מכונית.

בכל יום נרשמות בישראל 766 עבירות רכוש. כל 3 שעות מעשה רצח או ניסיון לרצח. כל שעתיים מעשה אונס או מעשה מגונה. כל רבע שעה סחר ושימוש בסמים. כל 2 דקות עבירת רכוש.

ואלה נתוני המשטרה הרשמיים. חשוב לזכור גם את המקרים הלא מדווחים:

בעלים של חנות מסתיר כסף שחור בתחתית המקרר. אחד העובדים גונב את הכסף. האם בעל החנות ידווח לרשויות על הגניבה?

ואסור להפחית בערכה ובחומרתה של גניבה כי ההבדל היחיד בין גניבה לשוד היא אתם. אם תנסו להתנגד לפורץ הגניבה הופכת לשוד.

מעיין ספיר, בת 15, נאנסה ונרצחה ע"י נער בן 16, עבריין רכוש וסמים מוכר מאוד למשטרה ברחובות. באותו יום אחה"צ, 4 שעות לפני, לכדו שוטרים את הנער כשניסה לגנוב מחנות. הם הקלו ראש ושיחררו אותו לדרכו. הזכות לפשוע שקיבל הנער הובילו לתוצאות המחרידות.

רצח שנגרם ע"י גנב קטן מעביר אותנו למדינת קליפורניה. בשנות ה-80 וה-90 גאתה הפשיעה במדינה.

קימבר דיוויס, נערה בת 18, יצאה למסעדה עם חברותיה, ביוני 92. שני גברים על אופנוע הופיעו בדהרה לידה אחד מהם שלח יד ותפס את תיקה. היא ניסתה להיאבק ולהחזיק את תיקה, והשני שלף לעברה אקדח מגנום, הצמיד לראשה ולחץ על ההדק. הרוצח והמסייע היו שניהם גנבים שנכנסו ויצאו מבתי הכלא. אחד מהם פתח באש על השוטרים שניסו לעצור אותו ונורה למוות. השני, שהיה רק הנהג ולמעשה לא רצח את קימברלי, קיבל את העונש המקסימלי רק 9 שנים בכלא. אחרי 4 שנים וחצי הוא כבר השתחרר.

שנה לאחר רצח קימברלי דיוויס, נמצאת גופתה של ילדה בת 12. הרוצח שלה היא עבריין שישב 4 תקופות בכלא בגלל עבירות רכוש. במשפטו אפילו הודה שאנס אותה.

אנחנו רוצים לקפוץ חזרה לישראל. באיזור הגלבוע מתפרנסים אנשים בעיקר מחקלאות וגידול צאן. בין 20 ל-30 אחוזים מהבהמות פרות, גדיים, איילים ודומיהם נגנבים ע"י פושעים, ברובם ערבים.

יורם לשם הגיש עשרות תלונות במשטרה אבל במשטרה לא עשו דבר. יום אחד תפס יורם בעזרת חבר שלושה גנבים על חם, דחף אותם למכונית ולקח אותם למשטרת ראש פינה. אחד מהם התלונן שיורם פגע בו כאשר דחף אותו למכונית. יורם ישב לילה במעצר הגנבים הלכו הבייתה. הוא מבין שאין תועלת המשטרה ושעליו לקחת את החוק לידיים.

מספר חודשים אחר כך, תפס יורם שני גנבים מנסים לגנוב לו עגל. הוא תופס אותם, מצמיד אותם לרצפה,

מתקשר לחבר ומבקש ממנו להכין צבע. הוא מפשיט אותם, שופך עליהם צבע, ושולח אותם הבייתה. רכז הביטחון נכנס לקיבוץ בית השיטה והתקשר למשטרה, אומר שראה חייזרים.

הגנבים לא התלוננו, המדינה הגישה תלונה נגדו. בית המשפט ראה בחומרה את זה שאזרח לוקח את החוק לידיו וגוזר על יורם 4 חודשים מעצר, על חברו גיל חודשיים, ובנוסף נאלץ יורם לשלם עשרת אלפים דולר כל אחד. הגנבים יושבים בבית, יורם מגן על רכושו ויושב בכלא.

הפרקליטות ערערה והמשפט עבר לבית המשפט העליון. שם נשלחים יורם וגיל לשנתיים בכלא.

בעידודם של אזרחים ישראלים הגישו שני הגנבים מג'נין תביעה אזרחת נגד יורם וגיל, בטענה שהצבע לא רק גרד ופגע להם בעור, אלא גם השפיל אותם קשות. בית משפט בישראל פסק שעל יורם וגיל לשלם עוד 100 אלף שקלים לגנבים. כאן נוצר מצב בו לגנבים יש יותר זכויות מהאזרח הישר.

אלא שבאמריקה מקרה שכזה לא היה קורה. בארצות הברית השופטים הם אנשים מן השורה חבר המושבעים. שום חבר מושבעים בעולם לא היה מרשיע את יורם לשם. עורך הדין היה מסתכל על המושבעים בעיניים ושואל אותם מה אתם הייתם עושים לגנב שתפסתם בתוך הבית שלכם?

בסקר שנערך 94 אחוזים מאזרחי לא מסכימים למצב שבו גנב ראוי לתשלום פיצויים כאשר נפגע בעת המעשה. חבר מושבעים לא היה נותן לגנב פיצויים לא משנה מה היה אומר החוק.

ישראל מהווה גן עדן לגנבים. בחיפה, דני פריד, חייל בן 20, מתעורר בשישי בבוקר למשמע רעשים בבית שלו. הוא מזהה בנאדם עם מסיכת סקי. הוא רץ כמו מטורף לחדר, הוציא את הנשק מהארון, טען ודרך את הנשק, כיוון לעבר הגנב ואיים לירות בו אם לא ישכב על הרצפה. הוא מסתובב להתקשר למשטרה, הגנב מנצל את הרגע ומנסה להתנפל עליו. דני יורה לו בירך בהגנה עצמית ממטר וחצי. הוא קיבל כתב תביעה מהפורץ ומקופת החולים על הנזק הגופני שגרם לו. הוא נאלץ לשלם לגנב 42 אלף שקל. למעשה אסור לאדם להגן על עצמו אם יעשה משהו יפסיד, אם לא יעשה משהו יפסיד.

בארצות הברית, בקליפורניה, נחקקה שיטה לפיה על עברת הרכוש השנייה של בנאדם הוא יקבל מאסר כפול, בסביבות ה-5 שנים. על השלישית, יקבל הוא מאסר עולם לא משנה מהי חומרתה. שיטה זו הפחיתה את הפשיעה בחמישים אחוזים.

כשהשיטה הוצעה בישראל, כלכלנים רבים טוענים שהשיטה לא תוכל לפעול, כי יקר להחזיק כל כך הרבה פושעים בכלא לתקופת זמן יותר ארוכה. אם אתם חושבים כמה יקר להשאיר אותם בכלא, תחשבו כמה יקר יהיה להשאיר אותם בחוץ. תשאלו את ההורים של מעיין ספיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

NoS הרגת אותי בקשר לשטיפה :xyxthumbs:

eli_asus כנראה שאתה האקר מסוג חדש.

fatalico אם אתה רשמת את זה ונראה לי שכן שאפו,

היתה כתבה לפני כמה זמן באמת על מגדל הבקר שצבע את 2 הגנבים שנכנסו לו

לשטח ושהוא ישב בכלא איזה שנה ומשהו על זה שהוא החזיק אותם וצבע אותם.

והראו את החוק בארהב, שמי שנכנס לשטח שלך שמה אתה יכול לירות בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוסיף את המושג "אקר שחור" ן-"אקר לבן" כדי שלא יחשבו שאקרים הם אנשים רעים(למרות שיש כמה כאלה).

חשבתי על זה אבל אין לי איפה לדחוף את זה :nixweiss:

אני בספק שאתה כתבת את זה :screwy:

אני ולא אחר !

fatalico, מה אתה בא לומר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

NoS הרגת אותי בקשר לשטיפה :xyxthumbs:

eli_asus כנראה שאתה האקר מסוג חדש.

fatalico אם אתה רשמת את זה ונראה לי שכן שאפו,

היתה כתבה לפני כמה זמן באמת על מגדל הבקר שצבע את 2 הגנבים שנכנסו לו

לשטח ושהוא ישב בכלא איזה שנה ומשהו על זה שהוא החזיק אותם וצבע אותם.

והראו את החוק בארהב, שמי שנכנס לשטח שלך שמה אתה יכול לירות בו.

אני כתבתי את זה לשיעור אזרחות ע"פ הסרט של חיים הכט.

link=topic=183823.msg1590460#msg1590460 date=1148759763]

אני לא בא לאמר שום דבר.

ביקש מאמר, קיבל מאמר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

link=topic=183823.msg1590460#msg1590460 date=1148759763]

חשבתי על זה אבל אין לי איפה לדחוף את זה :nixweiss:

אני ולא אחר !

תגיד, אתה לא מתבייש לשקר ככה!?

העתקת מפה: http://wiki-openu.openu.ac.il/wiki/index.php/%D7%9E%D7%94_%D7%96%D7%94_%D7%94%D7%90%D7%A7%D7%A8%3F

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...