קניתי VP930B ויש בעיות...! - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניתי VP930B ויש בעיות...!

dudu26

Recommended Posts

ה- OSD לא עובד לי...!

אני לוחץ על מקש 1 וכלום לא קורה. התוכנות הותקנו כמו שצריך.

הוא עבד אתמול!

האם יכול להיות לזה קשר עם תוכנה כלשהי?

הלפפפ!

זה מסך ה-LCD הראשון שלי. הפעלתי כמה סרטי DIVX באיכות גבוהה מאוד יחסית והפיקסול בתמונה ממש היסטרי.

הופתעתי לרעה. אני לא מאמין שזה רק המסך הספציפי הזה אבל בהחלט - הבדל אדיר בין זה לבין CRT.

ובעיה שלישית שככל הנראה איאלץ לספוג: ה- "X" הידוע (מסתבר) המוצג כעננים בהירים בקצוות המסך, בתמונות שחורות.

מקור רלוונטי:

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1032685

"The X effect". ממש בולט לעין.

מלבד אלו הכל בסדר...

אודה לעזרתכם לגבי ה-OSD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי בקשר ל OSD, פשוט תמחק את התוכנה PerfectSuite של VS מהמחשב וה OSD יחזור.

למרות שתוכנה מצוינת בשביל כיוון וכו.

הפיקסול שאתה רואה בסרטים זה בגלל הסרטים, מכיוון שה LCD הרבה יותר מדויק וחד מ CRT

אתה רואה את כל הריבועים,הפיקסול והבעיות של דחיסת וידאו כגון XVID או DIVX.

אני מציע שתנסה אמיתי.

אני לא רואה את אפקט האיקס המדובר בשימושים רגילים, אם מחפשים אותו ניתן לשים אליו לב

ע"י כיוון של הגמא כמו שהוצא באתר שנתת אפשר להיפטר מהאפקט כמעט לחלוטין על חשבון בהירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על העזרה.

למרות ההסרה זה לא עבד, התקנתי את הגירסה העדכנית מאתר היצרן ופתאום ה-OSD חזר (במקביל לתוכנה הפעילה ברקע) - מוזר.

לגבי הפיקסול - צריך להתרגל לזה... אני אנסה לצפות ב- אמיתי.

לגבי הגמא ובאופן כללי:

מה העדפות ה-SETUP שלך?

בהירות 40

ניגודיות 50

כפי שהמליצו באותו אתר?

ויתר ההעדפות? תוכל לשתף?

ובכלל, אתה משתמש בתוכנות כמו Display mate?

ומה עם ה- ClearType של מייקרוסופט?

להצגת טקסט חלקה יותר?

עוד אחת קטנה: האם יש צורך ממשי בהחלפת כרטיס מסך (יש לי 4 mx, nvidia) לכרטיס חדשני, יציאה דיגיטלית וכו'?

או שכדאי להמתין לדור החדש?

תודה על העזרה ובעיקר ההרגעה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על העזרה.

למרות ההסרה זה לא עבד, התקנתי את הגירסה העדכנית מאתר היצרן ופתאום ה-OSD חזר (במקביל לתוכנה הפעילה ברקע) - מוזר.

לגבי הפיקסול - צריך להתרגל לזה... אני אנסה לצפות ב- אמיתי.

לגבי הגמא ובאופן כללי:

מה העדפות ה-SETUP שלך?

בהירות 40

ניגודיות 50

כפי שהמליצו באותו אתר?

ויתר ההעדפות? תוכל לשתף?

ובכלל, אתה משתמש בתוכנות כמו Display mate?

ומה עם ה- ClearType של מייקרוסופט?

להצגת טקסט חלקה יותר?

עוד אחת קטנה: האם יש צורך ממשי בהחלפת כרטיס מסך (יש לי 4 mx, nvidia) לכרטיס חדשני, יציאה דיגיטלית וכו'?

או שכדאי להמתין לדור החדש?

תודה על העזרה ובעיקר ההרגעה...

לשאלתך, אצלי אחרי התקנת Perfect Suite בוטל ה OSD במסך אך זה לא מפריע לי מכיוון שבחיבור דיגיטלי

אין צורך בשליטה על שום פרמטר במסך. מכיוון שאני משתמש ב sRGB אין אפשרות לשנות בהירות או ניגודיות שקבועות על

90 לבהירות ו 70 לניגודיות. אחרי משחק קטן עם הגמא בדריברים של הכרטיס מסך לערך 0.8~ מתקבלות תוצאות מצוינות.

אני לא משתמש ב Display mate וגם לא ב ClearType שלדעי הורס את הפוקוס והדיוק של טקסט על מסך LCD

שטוב בהרבה מ CRT. מבחינה הגיונית אנשים רוצים לשחזר את הדברים הרעים של CRT על מסך LCD וחבל.

בהחלט כדאי להחליף לכרטיס מסך בעל יציאה דיגיטלית כגון Radeon 9550 או 6200 במינימום

וזאת כדאי להנות מיתרונות ברורים של חיבור דיגיטלי.

עריכה: נראה שה OSD כן פועל כרגיל, בכל מקרה זה לא משנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית נתקלתי בהבדל גדול בין ה9550 שלי ל4MX גם בחיבור האנלוגי. ב4MX זה נראה ממש חרא. אולי גם בגלל שהכרטיס היה של Inno3D (שאז הייתה ידועה ברמה הנמוכה שלה).

החלפתי את הכרטיס בדיוק שקניתי את הLCD - 710T. מזל, אחרת הייתי חושב שמסך דפוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשאלתך, אצלי אחרי התקנת Perfect Suite בוטל ה OSD במסך אך זה לא מפריע לי מכיוון שבחיבור דיגיטלי

אין צורך בשליטה על שום פרמטר במסך.

עריכה: נראה שה OSD כן פועל כרגיל, בכל מקרה זה לא משנה.

למה לא צריך? ואם בן אדם רוצה לשנות את עוצמת התאורה של המסך בגלל שהערב ירד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא מוזמן לשנות דרך Perfect Suite, בכל מקרה אם אתה על sRGB אתה מחפש את רפרודוקצית הצבעים

הנכונה ביותר ולכן לא תשנה את הבהירות כאשר הערב יורד או לא משנה מה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשהתקנתי את perfect suit שבא עם ה-Vp930 הוא דפק לי את המחשב לגמרי. היה נתקע אחרי BOOT כשווינדוס עולה. בכלל הדרייבר שלו (ולמה הוא שם בכלל דרייבר!?) דפוק לגמרי. גם לא הצלחתי להוריד אותו כמו שצריך, ובסוף נאלצתי להתקין מחדש את הווינדוס.

בקיצור - מי צריך את זה? למה זה טוב? הרי בחיבור DVI אין שום צורך בכל מני כיווני תדרים ושטויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שהבנתי ישנם בעיות תאימות עם Perfect Suite למזלי אצלי על המחשב היא עובדת בלי בעיה.

ניתן כמובן לכוון את כל הכיוונים גם במסך עצמו ויש כאלו שיעדיפו זאת. עדיין כיוון עם הסרגל בווינדוס

ושימוש בעכבר הוא אלטרנטיבה נחמדה ללחיצות ארוכות על הכפתורים במסך. בכל זאת צריך להודות

ל ViewSonic שבחרו לשים כפתורים בניגוד לסאמסונג שנפתרו מהם לגמרי ובעצם מנעו

ממשתמשי לינוקס(ומערכות הפעלה נוספות) שימוש במסכים שלהם, מכיוון שתוכנת הכיול שלהם

פועלת רק על .

הסיבה שתוכנה צריכה דריבר זה בגלל שהיא משתמשת בערוץ נתונים מיוחד שקיים בין המסך למחשב.

כדי להיתלבש על הערוץ היא זקוקה לדריבר. כנראה שישנם התנגשיות ואי תאימויות עם דריברים של .

לפי מה שקראתי יש הברה בעיות עם סידרת 7XXX של נבידיה למשל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

NVIDIA 7900 זה בדיוק מה שלי יש... תסלח לי אבל הדרייבר הזה מתוכנת גרוע מאוד אם הוא לא מסוגל להתמודד עם הפתעה כזו פשוטה.

בכל מקרה יש לי חיבור DVI, אז אין הרבה כיוונים שיש לי לטפל בהם. בהירות וקונטרסט מכוונים פעם אחת וזהו (או משתמשים ב-SRGB).

אני פשוט לא מבין איזה ערך מוסף נותן ה-perfect suit.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובהמשך לשאלות - שמתי לב שיש מעין פסים אנכיים דקים לאורך המסך, בעיקר ברקעים בהירים כמו לבן, אפור, תכלת.

אני שם לב אליהם ב- Adjust - Image adjust

תחת: Resolution למשל, ו- Image adjust.

אני מצליח לראות את ה- Vertical Bands. אמנם דקים מאוד אך עדיין ברורים ברקע בהיר.

האם גם זה אחת מבעיות ה- 4mx...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...