שליטה ובקרה למחשב *מרחוק* - טמפרטורות, מאווררים, לחצנים - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שליטה ובקרה למחשב *מרחוק* - טמפרטורות, מאווררים, לחצנים

montigo

Recommended Posts

שלום לכולם.

אז ככה: אני הולך לרכוש מחשב חדש. המחשב יוצב בסלון, ואני עובד בחדר.

כל הכבלים כמו , DVI וכו' עוברים דרך חור בקיר (מרחק של כ-3 מטרים).

מה אני מעוניין להשיג?

1. חיווי על הטמפרטורות של המחשב ועל המאווררים על צג חיצוני שנמצא אצלי בחדר. ממש כמו הבקרים והצגים שנכנסים לסלוט 5.25, אבל להבדיל - משהו שאפשר להציב מחוץ למחשב במרחק כמה מטרים.

2. חיקוי הפאנל הקדמי של המחשב אצלי בחדר - קרי: לחצני Power, Reset, נורות Power, HD. האם יש פיתרון כזה מוכן, או שעלי לבנות בעצמי?

רעיונות? :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אתה יכול לקנות פאנל כזה, ופשוט להעביר את החיבורים שלו למחשב שבסלון. אני לא יודע אם זה יעבוד ממרחק של 3 מטר, אבל אני מאמין שכן. בכל מקרה, כדאי שתבדוק את זה, או שתחכה לתשובה של אנשים שניסו.

2. אני לא חושב שיש משהו כזה מוכן (לפחות אני לא מכיר משהו כזה). אבל זה מעגל ממש פשוט לבניה - פשוט תחבר עוד כפתור במקביל לכל מה שיש על הפאנל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פספסת את כל הרעיון - אני מעוניין להיפתר לחלוטין מהרעש של המחשב, קל וחומר כשיהיו לי 2 מחשבים :)

הדרך הכי ישירה ופשוטה לעשות את זה היא להוציא את המחשב מהחדר. אפקט כזה לא תקבל גם עם פתרונות ב-2000 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי כדאי לך לקנות קצת פתרונות ולשים את המחשב בתוך הארון או באיזשהו מקום אחר בחדר שלך וככה לא יהיו לך יותר מידי סיבוכים

ואם לא בלך לשמוע בעצתי אז תלך למישהו שמבין באלקטרוניקה ושיבנה לך משהו כזה או שלפחות יביא לך סירטוט של זה(אם אתה יודע להלחים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת כמו שאמרו, עדיף שתלך על פתרונות .

יש קירורים פסיביים, ואני מאמין שאם תקח מעבד "קריר יותר" תוכל להסתדר עם מס' מועט של מאווררים/לקנות מאווררים שקטים מאוד (תוכל לקבל המלצה גם).

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי כדאי לך לקנות קצת פתרונות ולשים את המחשב בתוך הארון או באיזשהו מקום אחר בחדר שלך וככה לא יהיו לך יותר מידי סיבוכים

ואם לא בלך לשמוע בעצתי אז תלך למישהו שמבין באלקטרוניקה ושיבנה לך משהו כזה או שלפחות יביא לך סירטוט של זה(אם אתה יודע להלחים)

:screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Been there, done that.

הוצאת המחשב מהחדר תתן דממה מוחלטת, מה ששום פיתרון אחר לא יוכל לתת (נגיד ותשלמו כמה אלפי שקלים על ציוד לקירור פאסיבי בלבד, עדיין ישארו לכם הרעשים של ההארדיסק, וגם לא תוכלו להריץ הרבה ציוד שפולט חום).

מה עוד שיש לי 2 מחשבים עם 5 הארדיסקים, אז ברור שלקרר את שניהם לרמה שקטה ביותר יעלה המון כסף, ועדיין יהיה HUM ורעשי SEEK מהדיסקים הקשיחים.

מה כ"כ מסובך בלהוציא את המחשב החוצה?

לקדוח בקיר? להעביר כבלים? (אוי לא...)

זה גם יעלה לי הרבה הרבה פחות וגם יתן תוצאה של דממה מוחלטת (ולא תוצאה "נחמדה" שרועשת רק קצת), כך גם לא צריך להתפשר על כוח עיבוד ועל , זה פחות מחמם את החדר ועושה פחות אבק.

אני מוזיקאי, ומנסיון של מוזיקאים אחרים אני יכול להגיד לכם שזה הפיתרון הכי מוצלח והכי Straightforward שאפשר למצוא. למה לנסות לפתור בעיה שמלכתחילה אפשר לסלק אותה?

לסיכום - בכל מקום שבו זה אפשרי מבחינה טכנית, הוצאת המחשב מחוץ לחדר הוא הפיתרון הטוב ביותר להשתקה. נקודה.

----------

עכשיו תוכלו לעזור לי? ;D

לרגע לא טענתי שלבנות פאנל שמתחבר במקביל ללחצני ה-Power/Reset זה מסובך, נהפוכו, עשיתי את זה בעבר וזה פיתרון קליל ויעיל. פשוט עניין אותי לדעת אם קיים פיתרון כזה מוכן.

אגב, איך אני יכול לחבר לדים חיצוניים בנוסף על הלדים המובנים במארז? גם חיבור במקביל?

לגבי חיישני הטמפרטורה, נראה לי שאסתפק בתוכנה סטייל Hardware Sensors Monitor או Mainboard Monitor לעת עתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק הרעיון.

אבל במקום לחתוך אני מעדיף לחבר במקביל.

כך, במקרה הצורך, אוכל גם להשתמש בכפתור ה-Reset/Power שעל המארז.

השאלה היותר מעניינת היא כיצד אפשר לחבר את הלדים במקביל והאם יהיו בעיות עם זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאני יודע בערך מה עושים.

צריך לקחת שני ריס ושני הפעלה ואז יש לך שני כבלים של ריסט ושני כבלים של הפעלה.

עכשיו אתה מחבר את שתי הכבלים לאותה יציאה במחשב ששולטת על ההפעלה וכך יש לך שני כפתורי הפעעלה ותעשה

אותו דבר גם על הריסט(התיאוריה הזאת לא בטוחה אבל כדי לבדוק את זה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק הרעיון.

אבל במקום לחתוך אני מעדיף לחבר במקביל.

כך, במקרה הצורך, אוכל גם להשתמש בכפתור ה-Reset/Power שעל המארז.

השאלה היותר מעניינת היא כיצד אפשר לחבר את הלדים במקביל והאם יהיו בעיות עם זה.

אתה מתכוון לחבר עוד לדים לחיבור של ה-HDD (שמראה פעילות HD) ?

אם כן, אז להוסיף לדים על אלה הקיימים יכול להיות קצת בעייתי לחיבור ישיר - לא כל לוח יכול לתת מספיק זרם כדי להחזיק שני לדים. הפתרון הכי פשוט הוא לחבר איזשהו טרנזיסטור או מגבר זרם לפני הלדים, ואז פשוט לחבר אותם במקביל. בכל מקרה, תציץ בת'רד הזה, יש שם כמה קישורים ורעיונות יעילים בנושא הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן, זה מה שאני מחפש.

תודה רבה! :xyxthumbs:

כרגע המחשבה שלי היא כזו (נא לסלוח לי, אין לי ידע רב באלקטרוניקה):

לקחת כבל MOLEX ולשלוף ממנו 5v+ והארקה.

לתקוע Optoisolator לפני ה-LED של ה-Power ושל ה-HD.

לחבר לכל אחד מה-Opto מתח של 5v+ והוא יתן לי 5v+ ממותג.

לכל Opto אני אחבר 2 לדים במקביל (אחד המקורי של המחשב ואחר מחוץ למחשב).

מה שזה אומר שאני מושך 3 כבלים החוצה מהמחשב שלי: הארקה, 5 וולט ממותג ל-HD, ו-5 וולט ממותג ל-POWER.

הגיוני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן :)

שים לב שעכשיו אתה יכול להחליף את הלדים הרגילים של המחשב בלדים קצת יותר חזקים, נגיד UB. רק שים לב מה המקסימום (מתח וזרם) שהמעגל שלך יכול להוציא. המידע הזה נמצא בדפי הנתונים של הרכיבים (או על גבי הקופסה, אם אתה קונה משהו מוכן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...