שאלת אלקטרוניקה. - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלת אלקטרוניקה.

fuck off

Recommended Posts

יש לי מאוורר של TT שעושה רעש של טיל שממריא ליד החלון. אני רוצה לשים לו פוטנציומטר אבל אני לא יודע כמה צריכה להיות ההתנגדות שלו ובשביל זה אני פה כדי לשאול. המאוורר על 12V ו0.5 אמפר. כמה אני צריך שיהיה הפוטנציומטר?

ואני צריך שגם יהיה מצה שבו הוא בכלל יתכבה. שיפתח המעגל או שההתנגדות תהיה הרבה יותר גדולה.

חישבתי לפי R=V/I וקיבלתי 24. זה OHM ולא KOHM נכון? כי זה ניראה לי ממש ממש קצת..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן זה 24 אום,כיוון שאתה רוצה להוריד את המהירות של המאוורר כך אני מבין,אני מציע לשים נגד הגנה של 24 אום ובטור אליו את פוטנציומטר,כדי למנוע בטעות סיבוב לא בכיוון הנכון בזמן פעולה וכך להגדיל את הזרם ולשרוף את המאוורר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לשרטט? למה לא בדיוק הבנתי.. אם אני שם נגד של 24 אום אז אני מכבה ת' מאוורר..

חוץ מזה אני חיפשתי פוטנציומטר של 24 אום ולא מצאתי.. אולי יש לך מושג איזה בעל ההתנגדות הכי קרובה?

אני לא יכול לשרוף אותו.. גג אם ההתנגדות גדולה מידי אז הוא פשוט מתכבה.. לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי הבנתי את המערכת שלך, על המאוורר רשום שהוא פועל על 12 וולוט ו .0.5 אמפר לכן ההתנגדות הפנימית שלו היא 24 אום,אם כך אתה יכול לחבר אליו כמו שרצית את הפוטנציומטר יש פוטנציומטרים של עד 100 אום. הם צריכים לעשות את העבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שהבנתי בלתי אפשרי למצוא פוטנציומטרים שעומדים בהספקים כאלו. אני מציע לך לבנות מעגל מבוסס מייצב מתח LM317. הסברתי בקצרה עליו כמה ת'רדים למטה. רק תחליף את הנגד הקבוע בפוטנציומטר 10k פשוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט תעקוב אחרי הקוים. מצד שמאל למעלה נכנס ה-+12v מהמולקס. למטה נכנסת האדמה. (שחור). הרגל האמצעית של הפוטנציומטר מתחברת גם היא לאדמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני חושב ככה אבל זה ההסבר הכי טוב בקיבלתי. כי אני לא ממש מוצא איך לחבר לזה פוטנציומטר שגם יהיה מתאים..

הכי קרוב שמצאתי זה 50 אום מה שאומר שזה יסגור את המאוורר מתי שהוא יהיה מכוון לחצי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...