Physics Processing Unit / PPU - מישהו מוכן לפרט מה זה? - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Physics Processing Unit / PPU - מישהו מוכן לפרט מה זה?

GbeTech

Recommended Posts

שלום!

ראיתי באיזה מקום שממליצים לשחק במשחק Ghost Recon החדש עם PPU... חיטטתי קצת, וגיליתי שזה תוסף למחשב (?) במאפשר ל Graphics Processing Unit להתרכז רק בגרפיקה, ול CPU בתזוזות וב . האם זה נכון?

אפשר פירוט קצת על PPU? (לא איזה כתבה מקצועית, כולה כמה שורות)

1. כמה זה עולה בד"כ?

2. האם יש דרגות מסויימות לזה?

3. האם שווה לקנות? ואיפה מוצאים כזה?

תודה! ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע זה לא משתלם במיוחד (אלא אם אתה עשיר).

זה עולה סדר גודל של 2000 שקלים, עבור כרטיס מהדור הראשון שיצא עכשיו...

נותן תוספת מסויימת של פרטים פיסיקליים במשחק (למשל, פיצוצים יותר "עשירים" בחלקיקים וכדומה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום!

ראיתי באיזה מקום שממליצים לשחק במשחק Ghost Recon החדש עם PPU... חיטטתי קצת, וגיליתי שזה תוסף למחשב (?) במאפשר ל Graphics Processing Unit להתרכז רק בגרפיקה, ול CPU בתזוזות וב AI. האם זה נכון?

אפשר פירוט קצת על PPU? (לא איזה כתבה מקצועית, כולה כמה שורות)

1. כמה זה עולה בד"כ?

2. האם יש דרגות מסויימות לזה?

3. האם שווה לקנות? ואיפה מוצאים כזה?

תודה! ;D

זה מעבד שמקל על המעבד המרכזי של המערכת, כמו שכרטיס המסך בזמנו הקל על המעבד המרכזי וכמו שמעבד הקול מקל על המעבד המרכזי.

יש מוצר כזה בארץ:

http://www.noacomp.co.il/product.asp?productid=5220

אבל ברור שבמחיר כזה זה ממש לא לענין, עוד לא נתקלתי בסקירה שהראתה שיש צורך אמיתי במעבד כזה כיום.

כעת כאשר כפולי ליבות (ומאוחר יותר מרובעי ליבות) עומדים להיות המוצר המרכזי בשוק אפשר להטיל על הליבות השונות מטלות אחרות מבלי לגרום להאטה בביצועי היישום.

כאשר למשל דמות במשחק מחשב נפגעת ונופלת במדרגות מישהו צריך להיות אחראי על הצורה בה הדמות נופלת, כאשר דמות בועטת בקופסא, מישהו צריך להיות אחראי על האופן בה היא תעוף באוויר, תיפול על הרצפה ותעצר, באופן כללי תנועה פיזית ואינטראקציה מכנית בין עצמים היא מה שמעבד פיזי אמור לתרום למאמץ הכללי.

דף המוצר

http://www.bfgtech.com/physx/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה כרטיסי המסך עשו עד עכשיו?!

מה הם לא היו אחראים על התנועות שמתרחשות במישחקים כולל האפקטים?

למישהוא יש הגדרה מה כרטיס מסך עושה בכלל?

כרטיס מסך יודע רק לעשות פרזנטציות הזזות וכו - בשביל לדעת מה לעשות הוא מקבל הוראות מהמעבד שלא צריך לשבור את הראש איך זה יראה. הPPU אמור לעשות את העבודה השחורה של לחשב מה קורה כשאוביקט פוגע באוביקט אחר ואת כל הוקטורים של תזוזה וכו. הPPU והGPU מותאמים שניהם לעשות דברים מסוימים בגלל זה הם עושים את זה יותר מהר ויותר ביעילות. הם לא צרכים חלק גדול מהפונקציונאליות של כלליים וככה הם מגיעים לביצועים פי כמה יותר טובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרעיון של ה PPU יילך וייכנס לשוק בזה אין ספק ( אולי דרך מעבדי CPU מרובי ליבות אבל הכוונה שיש בזה צורך ובגלל זה AGEIA הביאה לזה פתרון ) . לפי הדמויים של החברה ניתן לראות ביצועים מטורפים בעיבוד פיזקאלי שלא יתאפשר ללא המעבד שלה.. אבל שוב נאמר כאן ובצדק - לא כרגע. זה עדיין דור ראשון וזה עולה המוווון כרגע ! 1900 שקל זה המון כסף בשביל לקבל ביצועים פיזקאלים טובים.. חכו עוד חצי שנה שנה בטוח ייצא לזה דבר מקביל מאחת החברות המובילות כמו ATI וכו' שבטח ייקנו/יגנבו את הרעיון ויוזילו אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצוות של HW כתב על זה כבר משהו ונתן אפילו לינק לאתר שלהם

באתר שלהם אתה יכול להוריד תוכנה כלשהי שיכולה לעשות את החישובים הפיזיקליים דרך המעבד שלך אם אין לך כרטיס פיזיקלי

ממה שאני ניסיתי על המעבד שלי (יש לי מעבד 4 3.0 גיגה פרסקוט מיושן לחלוטין כבר בן 3 שנים) אני לא חושב שיש צורך במעבד הזה

סתם תופס לך חריץ PCI וסתם מפיץ לך חום מיותר בחלל המארז

בזבוז כסף משאבים ואפילו חשמל מהספק

בזבוז מוחלט

אם קיבלת במתנה תשקול למכור אותו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, עכשיו הבנתי בדיוק מה זה עושה.

אבל... פאק!! 2000 ש"ח?? הייתי בטח שזה יעלה בין ה 150-500, גם זה בהגזמה... לא נראה לי שווה את זה בכלל! לדעתי צריך למצוא פתרון אחר כמו ש LiorP23 אמר או משהו כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...