יעוץ בקשר למפרט ב-4200 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יעוץ בקשר למפרט ב-4200

AmosC

Recommended Posts

שלום

הייתי שמח לקבל חוות דעת על המפרט הבא:

מעבד - Pentium D930

לוח אם - Intel-rdio sprint 945 (לא הצלחתי למצוא באינטרנט שום דבר על לוח של אינטל בעל שם כזה או דומה - מישהו מבין למה הכוונה?)

זיכרון - DDR2 512MB 667 (כנראה של קינגסטון; 50$ תוספת לעוד 512).

דיסק - 80GB SATA2 8MB 7200

כרטיס מסך - PCI-EX ATI X600PRO 256MB DVI (נראה לי שהייתי מעדיף 6600 רגיל על זה)

צורב DVD - LG

מארז - Compucase 6A19

מקלדת מולטימדיה ועכבר אופטי של מיקרוסופט

כונן 1.44

אחריות 3 שנים

סה"כ 4240 ש"ח

תוספת לכרטיס מודם-פקס (לקבלת פקסים, אם לא אעביר את הישן) בערך 60 ש"ח

המחשב צריך לשמש כמחשב ביתי - בעיקר אינטרנט, משחקים של הילדים (כרגע לא כבדים מדי - ייתכן ובעוד שנה-שנתיים יהיה צורך לשדרג את כרטיס המסך) ושמיעת מוסיקה. חשוב לי שיהיה שקט ושיוכל עבוד כמה שנים (עומד בדרישות הצפויות של Vista).

למפרט הזה יתווספו מסך (כנראה 960BF Samsung) רמקולים (ATP3) שאותם אקנה במקומות אחרים כנראה.

המון תודה.

עריכה: ייתכן שהכוונה בלוח היא ללוח שלפעמים מכונה באתרים ישראלים Rio Vista - זהו דף המוצר שלו לדעתי. מקריאה כאן באתר התרשמתי שבדרך כלל לוחות של לא כל-כך מומלצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח לוח של ג'יגה בייט עדיף מלוח של שחסומות בו הרבה אפשרויות.

כרטיס מסך בינוני אולי כדאי שתחשוב על אחד אחר כבר עכשיו תלוי במסגרת התקציב כמובן.

מעבד מעולה חזק מאוד.

אם מספיקים לך 80GB תבורך.

זהו סה"כ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח לוח של ג'יגה בייט עדיף מלוח של אינטל שחסומות בו הרבה אפשרויות.

כמו שחשבתי, תודה.

דרך אגב, מסתבר שנפלה טעות והדיסק הוא אכן של 160GB.

מה לגבי המעבד? אמנם קבלתי הצעה כוללת ואני לא יודע מה עלות המעבד בתוכה, אבל לפי מה שראיתי באתרים שונים ההבדל במחיר בין ה-930 ל-805 מתקרב ל-600 ש"ח, והשאלה היא אם זה שווה את זה (מבחינת היחס עלות-תועלת). עקרונית הייתי שמח להוציא קצת פחות (עד 4K) ומן הסתם להגדיל את כמות הזיכרון ולשפר מעט את כרטיס המסך. מחיר המעבד הזה מתקרב כבר לכפולי הליבה של , כך שלא ברור לי אם כדאי להשקיע בו (למרות שאני מניח שהוא עולה בביצועים על ה-805 - יש לו יותר cache ומהירות גבוהה יותר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה ה930 חזק משמעותית בסטוק מהD805 אתה יכול לרדת לD805 בתנאי שיתבצע חביב תחסוך את ה500 שקל האלו כמובן שתצטרך להוסיף קירור נורמלי.

אם לא תבצע תפסיד ביצועים ה939 חזק בהרבה מה805 בסטוק.

תעשה מה שאתה חושב אם אתה חושב שיתבצע תרד ל805 ותשפר כרטיס מסך וכו' או לא תישאר ללא ספק עם ה930.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.

מה זה (וכמה זה יגזול מאותם 500 ש"ח) "קירור נורמלי"?

והאם גם ללא OC הלוחות של GB עדיפים על אלו של אינטל?

עד כמה מסוכן/מסובך לעשות OC? האם זה לא מבטל את האחריות על הלוח והמעבד? אולי בכלל עדיף לעשות OC גם ל-930?

הלוח של בהצעה השתנה כעת ללוח sorrento הכולל כרטיס מסך - לדעתי כבר עדיף כרטיס מסך OB ולהוסיף כרטיס חזק ברגע שיהיה בו צורך, מאשר לקנות מראש כרטיס מאוד בינוני כמו ה-X600, אבל יתכן שאני טועה.

ועוד שאלה אחת קטנה - איך ה-930 לעומת ה-820, שעובד כמוהו במהירות 800 אבל יש לו פחות cache, אם אני לא טועה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...