למה לווין תיקשורת חייב לעבור את קו המשווה? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה לווין תיקשורת חייב לעבור את קו המשווה?

moses_23

Recommended Posts

היום ניכנסנו להתווכחות עם חברים שלי והם לא הצליחו להסביר לי למה לווין תיקשורת חייב להיסתובב ולעבור את קו המשווה.

מישהו יכול להסביר לי למה?

ולמה לווינים אחרים לא חייבם לעבור את קו המשווה אלא להסתובב מעל מקום מסוים אחד?

מקווה שהובהרתי כמו שצריך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מההה? יש לך בעקרון שני מסלולים סינכרוני ואי סינכרוני.

סינכורני שהלוויין נמצא קבוע "מעל" נקודה מסויימת על כדו"א ונע עם סיבוב.

אי סינכורוני לוויין שמתסבוב סביב כדו"א במסלול מסויים.

לווייני תקשורת אך ורק נמצאים במסלול סינכורני כי אחרת אין טעם לזה, אם האנטנה שלך בארה"ב והלוויין יצא מהאזור אז מה הקטע בו? כל הקטע שלוייני תקשורת מעבירים אותות בצורה קבוע, כדי לעביר אות מצד אחד של כדו"א לצד השני יש צורך בלמעלה מ3 לוויינים תלוי לפי גובה מסלולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקומות בקרבת קו?המשווה הם אתרים טובים לנמלי חלל או למעליות חלל, מכיוון שהם נעים מהר יותר מכל נקודה על כדור הארץ עקב סיבובו של כדור הארץ. תוספת המהירות מקטינה את צריכת הדלק הנדרשת לשם שגור חללית. זו הסיבה שהאמריקנים מיקמו את אתר השיגור שלהם בפלורידה שהיא המדינה הדרומית ביותר בארצות הברית, וסוכנות החלל האירופאית משתמשת באתר השיגור ב"קורו" שבגויאנה הצרפתית הסמוכה לקו?המשווה.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%95_%D7%94%D7%9E%D7%A9%D7%95%D7%95%D7%94

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קוראים לזה סינכרוני אלא מסלול גיאוסטציוני

ומה הקשר לקו המשווה?

פשוט אמרו לי שהם חייבים לעבור מעל קו המשווה בעת הסיבוב שלהם...

ול- DOGMA

לא יותר קל להשאיר את הלווין מעל לארה"ב,שיסתובב מעל ארה"ב כל הזמן ולא יצא מתחום הגבול של ארה"ב, כי הרי הוא משדר מארה"ב לארה"ב (אני לא מדבר על שידורים לשאר העולם...כי שם זה הרי ברור שהוא חייב לעבור את קו המשווה ולהתחבר עם עוד לווינים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברגע שהלוויין נכנס למסלול גאיוסינכרוני הוא לא זז מהנקודה שלו, לוויני תקשורת נמצאים מעבר לנקודה אחת ויחידה ולא זזים, הם לא עוברים את קו המשווה או כל דבר אחר במסלולם. לא משנה לאן הוא משדר... אתה באמת חושב שלויין שמשדר אות מארה"ב ליפן למשל מקבל את האות בארה"ב ואז מחכה שיפן תעלה באופק? :s07: הוא פשוט מעביר את האות ללויין אחר שמעביר אותו ללויין אחר וככה עד שזה מגיע לתחנה.

כדי לשגר לווין למסלול סינכורני הכי קל לעשות זאת מעבר לקו המשווה כבידה נמוכה יותר מהירות סיבוב גבוהה יותר ומסלול קצר יותר בסופו של דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסבר אחרן, לוודא שהכל ברור-

תדמיין לווין תקשורת כאנטנה ענקית רק בלי עמוד.

היא לא זזה, והיא לא יכולה לזוז אם היא רוצה לכסות את האזור שלה כל הזמן.

כדי להעביר אות מהאזור שלה לאזור אחר היא מתקשרת עם אנטנות אחרות כדי להעביר אותו.

לויין שכן זז במסלול מסוים לא משמש כאנטנה לתקשורת.

הם משמשים כמכשירים לתצפיות,מדידות,מחקים ודברים כאלה לרוב.

ואין קשר לקוו המשווה והמסלול שלו, חוץ מהעובדה שמשם הוא שוגר, סביר להנייח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח שיש קשר בין קו המשווה למסלול שלו... המסלול של לווין תקשורת יהיה תמיד מעל קו המשווה... אם הוא לא יהיה תמיד על קו המשווה הוא פשוט לא יהיה בנק' קבועה בשמיים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק נקודות בקו המשווה עושות סיבוב סביב מרכז כדור הארץ (ולא סביב נקודה בציר שעובר דרכו)

לווין גם הוא חייב לעשות מעגלים (אליפסות למעשה) סביב מרכז כדור הארץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...