אנרגיה גרעינית - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אנרגיה גרעינית

בייגל טוסט

Recommended Posts

לא מזמן שמעתי שחללית המחקר "ניו-הוריזונס" עושה את המסלול הארוך לפלוטו (כ5.7 מליארד ק"מ) תוך שימוש ב13 ק"ג :o אורניום כמקור דלק

בתור נוב מוחלט בנושא, המידע נשמע לי מדהים

ומסקרן אותי ללמוד מה הופך אנרגיה גרעינית ליעילה כל-כך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא מדהים. והאנרגיה הגרעינית לא עד כדי כך יעילה ומדהימה.

אתה שוכח משהו חשוב- בחלל אין חיכוך. מספיק שתיתן דחף פעם אחת, ואתה זז במהירות קבועה, ולא מאט. תמשיך לתת דחף- ואתה תאיץ בהדרגה

בהשתמש בעובדה זו, נבנו מנועים מדהימים באמת- מנועים יוניים, שמתבססים על פליטה של זרם יונים חלש, בשביל האצה בהדרגה. בתיאוריה, אחרי שנה של האצה, מנועים אלו אמורים להניע חללית בגודל ממוצע למהירות של בערך 3000 ק"מ בשניה, מאית מהירות האור, הרבה יותר ממה שהגענו אליו היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גרם אחד של אורניום יכול להסיע מכונית לצד השני של העולם,

אנרגיה מגרם אחד של אורניום תוכל להפעיל 23000 מקלטי במשך שעה.

היא לא נסעה על פלוטוניום?

מאיפה הבאת את זה??

גם גרם של אורניום מועשר לא מתפרק למספיק אנרגיה כדי להסיע מכונים לקצה השני של העולם... אני בספק אם תצתבר אנ' מספיקה כדי להתגבר על כוח החיכוך כדי להזיז את המכונית מהמקום... זה לא שהאורניום מתפרק עד כדי כך מהר, וגם אם כן, אז בפרוק של גרם לא תהייה מספיק אנרגיה בכול מקרה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבקשה.

אולי התכוונת לזה שגרם חומר שהופך לאנרגיה מספיקה כדי להניע אותו עד הצד השני של העולם... אז זה לא קשור לסוג החומר, וזה בלתי אפשרי לביצוע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבקשה.

אולי התכוונת לזה שגרם חומר שהופך לאנרגיה מספיקה כדי להניע אותו עד הצד השני של העולם... אז זה לא קשור לסוג החומר, וזה בלתי אפשרי לביצוע...

גרם של אנרגיה מחומר בנצילות מלאה יספיק להרבה יותר מזה :smile1: קאבום :alcoholic:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גרם של אנרגיה מחומר בנצילות מלאה יספיק להרבה יותר מזה :smile1: קאבום :alcoholic:

בסדר... קצת יותר מחצי סיבוב, אבל עדיין, התפרקות טבעית של אורניום לא תספיק כדי לעשות גם את זה...

ולגבי :alcoholic:, אני גם אחרי 14 שעות לימודים, גם אחרי 17 שעות של חוסר שינה (אם אפשר לקרוא ללילה שעבר "שינה"...), וליטר בירה. לילה טוב :hi:

בא נחשב זה די פשוט

E=MC^2=1*)3*10^8(^2=9*10^16J

יופי, עכשו חשב את ההספק שמכונית דורשת לק"מ וחלק את התוצאה שקיבלת פה בהספק. זה אמור לתת לך את המרחק שהאוטו יעבור... אם לא אז תראה שורה קודמת שלי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...