"Borders" - הגירסה הירושלמית - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"Borders" - הגירסה הירושלמית

R0ck

Recommended Posts

רעיון נחמד, אבל היה עדיף לדעתי לצלם בצמצם הכי פתוח כדי להמנע מאפקט הכוכב. די מפתיע שהצלחת לגרום למצלמה לסגור צמצם בתנאים כאלה. זה היה מצב Landscape או משהו?

וכמובן לשאלה המתבקשת - מאיפה לעזאזל השגת את המצלמה הזו? גם אני רוצה! :jump:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קטנה ורועשת... (רק לצורך הבהרה, התמונה עברה הפחתת רעשים לפני העריכה הכללית) היא נבדקה רק בלילה. כך שיותר מזה, לבינתיים, אין על מה להרחיב... :-\

לטענת החבר, דיוויד - "אני מבסוט זה, בליאד".

סופ"ש נוסף עומד לעבור בצפון והוא עתיד להצטרף, אז אני מקווה שייצא לי לבדוק אותה מעט יותר לעומק.

צר לי לשמוע שנתקלת בקשיים עם הקוניקה. :( אכפת לך לספר, בבקשה, מה קרה לקוניקה שלך? למה לא דרשת חדשה במקום?... עברו רק יומיים מרגע הרכישה וכבר נתקלת בבעיה. :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קטנה ורועשת... (רק לצורך הבהרה, התמונה עברה הפחתת רעשים לפני העריכה הכללית) היא נבדקה רק בלילה. כך שיותר מזה, לבינתיים, אין על מה להרחיב... :-\

אם התנאים מאפשרים, כדאי לקבע אותה ידנית על ה-ISO הכי נמוך. זה גורם למהירויות תריס איטיות, אבל מכיוון שמייצב התנועה שלה אפקטיבי למדי זאת פשרה טובה בהרבה מקרים. בסוף ההודעה הזאת יש לינק לתמונה בגודל מלא שצולמה עם ה-R3 ב-200mm ב-1/17 (שילוב שאני אפילו לה הייתי מנסה). כמובן שבמהירות כל כך נמוכה יכולה להיות בעיה אם הנושא זז, אבל בכל זאת התוצאה מפתיעה לטובה.

לטענת החבר, דיוויד - "אני מבסוט זה, בליאד".

סופ"ש נוסף עומד לעבור בצפון והוא עתיד להצטרף, אז אני מקווה שייצא לי לבדוק אותה מעט יותר לעומק.

יהיה מעניין לראות תוצאות. רק שים לב שכמו הרבה קומפקטיות אחרות יש לה נטייה ל-blown highlights בסצנות קונטרסטיות. 0.3- או 0.6- די מתבקשים במצבים כאלה.

צר לי לשמוע שנתקלת בקשיים עם הקוניקה. :( אכפת לך לספר, בבקשה, מה קרה לקוניקה שלך? למה לא דרשת חדשה במקום?... עברו רק יומיים מרגע הרכישה וכבר נתקלת בבעיה. :nixweiss:

ברשותך, מינולטה. קוניקה הייתה יצרנית סרטי צילום ומצלמות דרג ב' (להוציא הברקה חד-פעמית עם ה-Hexar). המיזוג שלה עם מינולטה לא משנה את העובדה שהמצלמה הזו היא מינולטה לכל דבר. קוניקה רק סיפקה משאבים פיננסיים, משאבים שהתייבשו בשנה האחרונה.

על הבעיה שלי עם המצלמה תוכל לקרוא בת'רד "מינולטה 7D וכיול פוקוס". לא דרשתי החלפה בגלל שלהערכתי יש סיכוי טוב יותר שהמצלמה תהיה מכויילת באופן מושלם לאחר טיפול במעבדה מאשר ישר מהמפעל. מה שלא הערכתי זה שהסיפור ייקח כל כך הרבה זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החשיפה הארוכה היא דבר נוסף שבעייתי במצלמות דיגיטליות. ככל שהיא יותר ארוכה החיישן מתחמם וגורם לרעש רב ופיקסלים חמים. יש מצלמות כמו ה-SD10 של סיגמה שבהן כל חשיפה שיותר ארוכה מחצי שניה נראית דרעק.

דווקא האולימפוס C5060 שלי מפתיעה לטובה והצלחתי להוציא ממנה תמונות שמישות אפילו ב-15 שניות חשיפה, כנראה בגלל מערכת ה-NR שלה, שמצלמת תמונה נוספת "על ריק" ומפחיתה פיקסלים מתים מהתמונה המקורית. אני יודע שב-D50 יש פיצ'ר כזה גם כן. מה לגבי ה-R3?

ולגבי קוניקה :pissed:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החשיפה הארוכה היא דבר נוסף שבעייתי במצלמות דיגיטליות. ככל שהיא יותר ארוכה החיישן מתחמם וגורם לרעש רב ופיקסלים חמים. יש מצלמות כמו ה-SD10 של סיגמה שבהן כל חשיפה שיותר ארוכה מחצי שניה נראית דרעק.

אכן, יישום חיישן ה Foveon בסיגמות פשוט נפילה, אם היו משקיעים בו עוד קצת סביר מאוד להניח שהוא היה החיישן האולטימטיבי.

אפרופו אולימפוס - אני חם, שרוף על סידרת ה C-7xx שלהם... פשוט מצלמות מעולות! מעולות!!! לא ייאמן עד כמה.

ולגבי קוניקה :pissed:

טוב טוב, אני אשתדל לשנות את הרגליי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...