AM2 לא אמור להתחרות בקונרו - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

AM2 לא אמור להתחרות בקונרו

lmlm

Recommended Posts

So AM2 isn't going to keep Conroe from retaking the x86 performance crown when it's launched, but then again it's not supposed to. AM2's effects won't be felt until much later in the mid-range, when both Intel and AMD increase the number of cores per socket and memory bandwidth really starts to become a major bottleneck, and sooner at the very high end with four-socket and higher designs.

לכתבה המלאה: http://arstechnica.com/news.ars/post/20060411-6581.html

ויש לי שאלה : מה זה הK8L של :s05:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכתבה המלאה: http://arstechnica.com/news.ars/post/20060411-6581.html

ויש לי שאלה : מה זה הK8L של :s05:

א. ה conroe ירום הודו עדיין לא קיים בשוק, כאשר יהיה קיים כמוצר בשוק ויהיו עליו סקירות אמיתיות אפשר יהיה לדעת מי נגד מי.

ב. ה 65 ננו מטר של נדחה בזמנו למעוד מאוחר יותר, הוא אמור לספק למעבדי תוספת ביצועים משמעותית

עקב היכולת להגדיל את מהירות השעון. כאשר ייצאו מעבדי ה 65 ננו מטר של אפשר יהיה לדעת מי נגד מי.

ג. ה K8L הוא שם הקוד לשינוי המשמעותי הראשון לליבת ה K8, כלומר שינוי עוד יותר משמעותי מהחלפת בקר

הזכרון מ ל במעבר מגירסת E (על ששקע 939) לגירסת F (על שקע AM2).

כלומר רק החלפת שקע היא לא סיבה לצפות להגדלת ביצועים, מדובר באותו תהליך ייצור ובאותו עיצוב כללי,

במעבר ל 65 ננו מטר ועיצוב שונה באופן משמעותי צריכות להיות ציפיות לשיפור ביצועים משמעותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. כנ"ל ה AM2

ב. גם יכולים לעלות את מהירות השעון. מה ההבדל בין ה65 ננומטר שלהם לבין של אינטל? :nixweiss:

ג. אהה הבנתי,תודה :)

אין

65NM זאת כולה ליטוגרפיה, זה בין לאומי זה לא משהו פרטי של אחת החברות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. כנ"ל ה AM2

ב. גם יכולים לעלות את מהירות השעון. מה ההבדל בין ה65 ננומטר שלהם לבין של אינטל? :nixweiss:

ג. אהה הבנתי,תודה :)

א. נכון, כל עוד מעבד לא נמצא על המדפים בחנות צריך להיזהר ממסקנות גורפות ופסקניות. מעבדי שקע AM2

(גירסא F) יגיעו ליצרנים באמצע חודש 5, השקה רשמית ביום 6 של חודש 6 בתערוכת קופיטקס בטאיוואן,

מעבדי ה conroe אמורים לצאת ברבע 3, ישנם ידיעות על סוף הרבע (חודש 9) ועל אמצע הרבע אבל ברור

שאינטל מנסה להשיק אותם מוקדם ככל האפשר. מעבדי ה 65 ננומטר של (על שקע AM2 כמובן)

אמורים לצאת מתי שהוא ברבע הראשון של 2007, אולי השני.

ב. אינטל כבר עברה ל 65 ננו מטר, עדיין לא, עיין ערך המעבר בזמנו של שתי החברות ל 90 ננו מטר.

מה ההבדל? קודם כל חשוב לדעת שיש הבדל, זה שהשם זהה "65 ננו מטר" ממש לא אומר שמדובר באותה

טכנולוגיית ייצור, ממש אבל ממש לא, גם אם הייתי מהנדס אלקטרוניקה או פיזיקאי והמידע היה זמין עדיין

הדרך הטובה ביותר לדעת "מה ההבדל" היא לחכות שהמוצרים יגיעו למדפי החנויות ולאתרי הסוקרים, אז

נדע מה ההבדל באופן מעשי, מבחני ביצועים (ליישומים וליעילות חשמלית).

אין

65NM זאת כולה ליטוגרפיה, זה בין לאומי זה לא משהו פרטי של אחת החברות.

עלפי הגישה הזאת ניתן לטעון שהפנטיום 4 זהה לאתלון 64, שניהם בערך בגודל של סנטימטר מרובע,

כאשר אומרים 65 ננו מטר של חברה מסוימת מתיחסים למכלול הטכנולוגיות שמוטמעות במוצר, החל

בעיצוב עבור בחומרים וכלה בטכנולוגיות הייצור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. נכון, כל עוד מעבד לא נמצא על המדפים בחנות צריך להיזהר ממסקנות גורפות ופסקניות. מעבדי שקע AM2

(גירסא F) יגיעו ליצרנים באמצע חודש 5, השקה רשמית ביום 6 של חודש 6 בתערוכת קופיטקס בטאיוואן,

מעבדי ה conroe אמורים לצאת ברבע 3, ישנם ידיעות על סוף הרבע (חודש 9) ועל אמצע הרבע אבל ברור

שאינטל מנסה להשיק אותם מוקדם ככל האפשר. מעבדי ה 65 ננומטר של (על שקע AM2 כמובן)

אמורים לצאת מתי שהוא ברבע הראשון של 2007, אולי השני.

ב. אינטל כבר עברה ל 65 ננו מטר, עדיין לא, עיין ערך המעבר בזמנו של שתי החברות ל 90 ננו מטר.

מה ההבדל? קודם כל חשוב לדעת שיש הבדל, זה שהשם זהה "65 ננו מטר" ממש לא אומר שמדובר באותה

טכנולוגיית ייצור, ממש אבל ממש לא, גם אם הייתי מהנדס אלקטרוניקה או פיזיקאי והמידע היה זמין עדיין

הדרך הטובה ביותר לדעת "מה ההבדל" היא לחכות שהמוצרים יגיעו למדפי החנויות ולאתרי הסוקרים, אז

נדע מה ההבדל באופן מעשי, מבחני ביצועים (ליישומים וליעילות חשמלית).

מזעור תהליך היצור הוא דומה בכולם, הם מקטינים את הטרנזיסטורים לגודל קטן יותר. התוצאות של זה הם גם דיי זהות, הקטנת צריכת החשמל ופליטת החום.

כמובן שזה לא הצליח לאינטל בתחילת המעבר ל90NM כאשר הם עשו את ליבת הפרסקוט.

עלפי הגישה הזאת ניתן לטעון שהפנטיום 4 זהה לאתלון 64, שניהם בערך בגודל של סנטימטר מרובע,

כאשר אומרים 65 ננו מטר של חברה מסוימת מתיחסים למכלול הטכנולוגיות שמוטמעות במוצר, החל

בעיצוב עבור בחומרים וכלה בטכנולוגיות הייצור.

ראה תגובה למעלה...

נ.ב. בפורום הזה לא נהוג לכתוב דאבל פוסטים. הבא תשתמש בכפתור העריכה בבקשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזעור תהליך היצור הוא דומה בכולם, הם מקטינים את הטרנזיסטורים לגודל קטן יותר. התוצאות של זה הם גם דיי זהות, הקטנת צריכת החשמל ופליטת החום.

כמובן שזה לא הצליח לאינטל בתחילת המעבר ל90NM כאשר הם עשו את ליבת הפרסקוט.

ראה תגובה למעלה...

נ.ב. בפורום הזה לא נהוג לכתוב דאבל פוסטים. הבא תשתמש בכפתור העריכה בבקשה.

פשוט לא נכון, המטרה היא אותה מטרה, להקטין את שטח הליבה (או כל טרנזיסטור בפני עצמו), אבל כל השאר שונה, מאוד.

אגב, גם הגודל המדויק של הטרנזיסטור עצמו איננו זהה, אין כאן איזה תקן שחייבים לעמוד בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט לא נכון' date=' המטרה היא אותה מטרה, להקטין את שטח הליבה (או כל טרנזיסטור בפני עצמו), אבל כל השאר שונה, מאוד.

[/quote']

שיטת היצור שונה.

זה הכל.

אבל דוגרי הם תמיד רוצים להשיג את אותו הדבר...

ואתה אמרת מהו "להקטין את שטח הליבה (או כל טרנזיסטור בפני עצמו)" ומההקטה הזאת אנחנו מקבלים (לרוב) פחות פליטת חום וצריכת חשמת נמוכה יותר.

אהם, אני דיי בטוח שהתקן הוא 65NM.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

...ויש לי שאלה : מה זה הK8L של :s05:

ממה שהבנתי הם הולכים להכפיל את כמות יחידות ה-ALU וה-FPU בליבה, מה שאמור לתת כ-50% שיפור בחישובים אלה, לפחות בתאוריה.

נצטרך לחכות ולראות מה בדיוק הם הולכים לשנות.

אם זה ככה, אז זה כישלון ל ...

אני כצרכן, עדיף לי לקנות קונרו מאשר איזה ... :nixweiss: איפה ההיגיון?

זה לא כשלון. זה כמו להגיד כשאינטל הוציאה את ה-LGA775 ועדיין היתה יותר איטית מ- היה כשלון. זה בסך הכל עדכון לטכנולוגיה הנוכחית, ולא מדובר בטכנולוגיה חדשה כמו הקונרו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...