ירושליים במרכז היבשת? - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ירושליים במרכז היבשת?

00000

Recommended Posts

לפי האנימציה שהביאו כאן, נראה של י-ם היה פעם ים ;D

בכל מקרה מדובר בתאויר המעניינת אך בעייתית, וכמו הרבה תאוריות יאולוגיות - מתעלמת מהעובדות.

- בהסטוריה של כדה"א ידוע על שתי תקופות זמן שבהן היו סופר יבשות , שתיהן שונות, אז למה מתעלמים ממיקום ירושלים בסופר יבשה השניה?

- השאלה המרכזית ביותר היא - אם הגענו למדידה שירושלים במרכז אותה יבשת , איך אפשר לעשות מדידה כזו? האם מקיפים את כל היבשת בעיגול ומודדים את מרכזו? אם כן אז מדובר בחישוב לא מדויק (כי למען האמת איננו יודעים אילו חלקים מפנגיאה היו מכוסים במים ואילו לא)

ובאופן שוקל אני מסוגל מאותו חישוב להגיע למסקנה שמרכז העולם היה בטהרן של היום.

- והשאלה השלישית - למה זה רלוונטי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא שזה משנה, כי התאוריה הזאת היא סתם בולשיט, אבל לפני מיליארדים של שנים לא היו אנשים על כדור הארץ, גם לא דוד המלך.

לא שאני חושב שירושליים במרכז העולם אבל אתה מפספס לחלוטין את הנקודה

ברור שלא היו אנשים לפני מליארד שנה אבל עצם העובדה שדוד כביכול בחר את עיר הבירה "ירושליים" בלי שום יידע לגביי מיקומה הגיאוגרפי העולמי, מרמזת על קיומו של כוח מנחה כלשהו.

(שוב, אני לא מאמין שירושליים היא באמת מרכז העולם/היבשת הקדומה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש הדתיים לא מקבלים את תאוריים נדידת היבשות, כל השטויות האלה הם כדי לפנות לאדם החילוני הנאור לכאורה. הם לוקחים אין ספור "עובדות מדעיות" ומפלספים אותם כך שיראה כאילו אלוהים היה קשור ישירות אליהם וכל ההוחכות נמצאות בתנ"ך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לקחת עוד תופעות כגון מבול אשר התרחשו בתנ"ך ולהסבות אותן כך שיראה כאילו הם גרמו לנדידת היבשות

וווואווו

רעיון גאוני

מעניין איפה שמעתי אותו קודם ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שיש כאן בלבול קטן עם התקופות אצל הברסלב הזה ...

בהחלט על-פי תאורית נדידת היבשות של וגנר כל היבשות היו מחוברות פעם ליבשת אחת בשם פנגאה (למרות שהוא חיבר את היבשות בצורה קצת אחרת מזו שאתה הראת באנימציה), אבל, לפי מה שאני יודע, באף אחת מהדרכים שמצאו לחיבור היבשות, ירושליים לא נמצאה במרכז...

אבל מה שכן, שנים רבות לאחר מכן, כשהעולם נראה כבר איך שהוא נראה היום פחות או יותר, ירושליים אכן נחשבה למרכז העולם, מסיבה פשוטה שאמריקה, אוסטרליה והקטבים לא היו ידועים וירושליים נמצאת בחיבור בין 3 היבשות הידועות באותה התקופה ...

דוד בנה בא"י בגלל שהעם היהודי היה שם ... למה הוא היה שם ? בגלל שזו ארץ טובה .. :/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שיש כאן בלבול קטן עם התקופות אצל הברסלב הזה ...

בהחלט על-פי תאורית נדידת היבשות של וגנר כל היבשות היו מחוברות פעם ליבשת אחת בשם פנגאה (למרות שהוא חיבר את היבשות בצורה קצת אחרת מזו שאתה הראת באנימציה), אבל, לפי מה שאני יודע, באף אחת מהדרכים שמצאו לחיבור היבשות, ירושליים לא נמצאה במרכז...

אבל מה שכן, שנים רבות לאחר מכן, כשהעולם נראה כבר איך שהוא נראה היום פחות או יותר, ירושליים אכן נחשבה למרכז העולם, מסיבה פשוטה שאמריקה, אוסטרליה והקטבים לא היו ידועים וירושליים נמצאת בחיבור בין 3 היבשות הידועות באותה התקופה ...

דוד בנה בא"י בגלל שהעם היהודי היה שם ... למה הוא היה שם ? בגלל שזו ארץ טובה .. :/

ארץ טובה בלי נפט, בלי זהב, בלי כסף (החומר), ובלי שום מחצבים אחרים.

ממש ארץ כפרה עליה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארץ טובה בלי נפט, בלי זהב, בלי כסף (החומר), ובלי שום מחצבים אחרים.

ממש ארץ כפרה עליה.

יאפ ואפילו את החומרים לבניית בית המקדש היו צריכים להביא מארצות אחרות, כי לא היה כאן כלום.

בקיצור ארץ רק מראה על גודל הטיפשות האנושית, במשך רוב ההיסטוריה הכתובה עשרות עמים נלחמו הרגו ומתו בריב אין סופי על חתיכת אדמה פיצית ללא שום משאבי טבע או כל ערך אסטרטגי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יאפ ואפילו את החומרים לבניית בית המקדש היו צריכים להביא מארצות אחרות, כי לא היה כאן כלום.

בקיצור ארץ רק מראה על גודל הטיפשות האנושית, במשך רוב ההיסטוריה הכתובה עשרות עמים נלחמו הרגו ומתו בריב אין סופי על חתיכת אדמה פיצית ללא שום משאבי טבע או כל ערך אסטרטגי.

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במשך רוב ההיסטוריה הכתובה עשרות עמים נלחמו הרגו ומתו בריב אין סופי על חתיכת אדמה פיצית ללא שום משאבי טבע או כל ערך אסטרטגי.

בעת העתיקה, לארץ היתה חשיבות אסטרטגית אדירה בשל העובדה שהיא שלטה על דרך הים ששימשה למעבר של סחורות. בנוסף לכך, כל צבא שעבר דרך אסיה-אפריקה היה צריך לעבור דרך ארץ .

דרך אגב, מה לגבי אטלנטיס, היבשת האבודה (לא זאת שבגלקסית פגסוס)? יכול להיות שהיא ממקמת את ירושלים במרכז פנגיאה? בכל מקרה, הכוונה היא כנראה לעולם המוכר באותו זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...