טכנופוביה - האם נהיה כמו ההורים שלנו עוד 30 שנ - עמוד 3 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טכנופוביה - האם נהיה כמו ההורים שלנו עוד 30 שנ

Gosha

Recommended Posts

• תגובות 59
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אח... החיים הטובים בבררררררררסילללללללל

אני חוזר לארץ עוד חודש בערך, כבר נהיה פה חורף.

בכל מקרה, אם אני ארצה לחזור כנראה שלא תהיה בעיה, ההיא מאתמול בשלב מסויים הציעה להתחתן איתי בשביל שאני אקבל אזרחות :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בן 16... עוד 10 שנים תתעדכן פחות ופחות עד שלא ממש תדע מה הולך.

אני אמנם בן 16[טוב קצת יותר אבל מי סופר :smile1:], אבל בכרטיסי המסך אני מזמן לא מעודכן, ולא דיברתי על סוג כזה של התעדכנות. לא צריך לדעת מה הולך בשביל לדעת להשתמש במחשב..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

כנ"ל

לדוגמא, לאחר שקניתי את המחשב שלי (אוקטובר 2005) התענייתי פחות, ועכשיו אני בקושי נכנס לפורום גרפיקה\מעבדים.

אם כי, נגיד והממשק של המחשב יעלם, המארז עצמו יעלם והמחשב יהיה בגודל של פלאפון ויקרין הולוגרמות,

זה לא אומר שאנחנו (אני למשל בן 15.5) בעוד 10 שנים.

לא נדע ולא נבין כיצד לתפעל את כל הדברים, אני בטוח שלא נהיה טובים כמו היום אך עדיין נוכל להבין טוב מאוד, משום שאנחנו בכל זאת דור טכנולוגי,

ויש לנו בדם (או משהו כזה :silly:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יודע מה תיהיה הטכנולוגיה בעוד שנות דור...

ברור שיהיו אלא שתמיד עוקבים ותמיד מעודכנים, אבל יש המון שלא, והעבודה משכיחה את הטכנולוגיה וגוזלת ממך את מירב הזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בן 16... עוד 10 שנים תתעדכן פחות ופחות עד שלא ממש תדע מה הולך.

וואלה?

אתה קצת הגזמת.

כולנו בגיל 55 + נתחיל לפגר טכנולוגית.

ואף אחד לא יכול לדמיין מה תיהיה הטכנולוגיה עוד 25 שנה.

נסה לתאר לאנשים את האינטרנט לפני 20 שנה ,בשנות השמונים ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להורים שלכם לא היתה בעיה לתפעל מכשירי וידיאו (Stop ,Play ו-Record), ולעבוד עם מחשבים ישנים שכוללים מקלדת.

אתם נולדתם עם עכבר ביד, ואתם יודעים להשתמש בו כאילו מדובר בחלק אינטגרלי מהיד שלכם. לעומת זאת, לאנשים מבוגרים רבים אין ממש מושג מה עושים עם עכבר, למרות שהם התעסקו עם המחשבים הישנים לפני כניסת העכבר.

תנסו לתאר לכם איך זה יהיה לעבוד עם מחשב שהממשק שלו מבוסס על הולוגרמות, והשימוש בו יהיה מבוסס על הצבעה על נקודות מסויימות במרחב תלת-מימדי, מחוות ידיים ופקודות קוליות. אני רואה אתכם מנסים לחבר למחשב עכבר ומחפשים נואשות את המצביע של העכבר במרחב תלת-מימדי. בסופו של דבר אתם מתייאשים ופונים לילד שלכם לעזרה, וכמו שעכשיו אתם מסדרים להורים שלכם את המחשב בכמה לחיצות עכבר והם שואלים אתכם על מה לחצתם, הילדים שלכם יסדרו לכם את המחשב בכמה מחוות ידיים מהירות באוויר וישאירו אתכם המומים, שואלים את עצמכם מה הוא עשה? זה היה יד ימין או יד שמאל? אתם מנסים לחקות אותם וכמעט מוחקים את הדיסק הקשיח בטעות, ואז הילד שלכם צריך עוד פעם לבוא, לעשות כמה תנועות באוויר, לומר כמה פקודות קוליות למחשב ולסדר את הכל.

יתרה על כך, תנסו לדמיין מחשב שמבוסס על ממשק קיברנטי המופעל באמצעות גלי מוח. כדי לפתוח חלון, אתם צריכים רק לחשוב על ביצוע הפעולה. אתם אומרים לילדים שלכם שאתם לא מצליחים לפתוח את הפיירפוקס. הם מנסים לעזור, אבל לא ממש מצליחים כי הם רגילים להפעיל מחשבים עם ממשק הולוגרמי, אז אתם קוראים לנכד שלכם. הוא מחבר את המתאם הקיברנטי האישי שלו ליחידה שלכם לכמה שניות, פותח בשבילכם את הפיירפוקס וגם מספיק לעדכן אותו לגירסה חדשה. אח"כ, הוא אומר לכם "סבא שמתי לך את הפיירפוקס בסרגל של החוצץ המהיר בשדה השמאלי-התחתון. אתה צריך להסתכל למטה, ואז כשהשדה מואר, אתה פשוט בוחר באייקון של השועל". אתם מסתכלים למטה לאיפה שהוא אמר לכם ומנסים להצביע עם האצבע על המקום באוויר בו נמצא הפיירפוקס כמו שהבן שלכם פעם לימד אתכם, והנכד שלכם אומר "לא ככה! אתה צריך רק לחשוב על זה, זה כזה פשוט..."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חוזר לארץ עוד חודש בערך, כבר נהיה פה חורף.

נו הספקת לצלם את אדריאנה בביקיני בחוף?

אם לא אין סיכוי שאתה חוזר ;D

בקשר לטכנולוגייה, אחת המגמות שהרבה מאוד חברות משקיעות בה משאבים היא לשים דגש על הנדסת האנוש במוצרים חדשים, אומרים שהדור הבא של גדג'טים לא ינסה לדחוס כמה שיותר פונקציות למכשיר אלא להוך את הטכנולוגייה לזמינה ונוחה יותר.

יכל להיות שזה קצת יקל אם זאת המגמה.

אבל בסופו של דבר, בגיל מסוים כולם מתחתנים לאשה\ או לעבודה ואין באמת מספיק זמן בשביל להתעדכן במה קורה בעולם, גם מהסיבה שזה הופך לפחות מעניין אני מניח, אין לבן אדם בן 40 שום סיבה לעקוב אחרי הפיתוחים של וAMD, כל עוד הוא לא עושה מזה כסף, כי הוא גם לא הולך לקנות מעבד חדש כל שנתיים בשביל לשחק 4 שעות במחשב בDOOM 7 כל יום בממוצע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו הספקת לצלם את אדריאנה בביקיני בחוף?

אם לא אין סיכוי שאתה חוזר ;D

בקשר לטכנולוגייה, אחת המגמות שהרבה מאוד חברות משקיעות בה משאבים היא לשים דגש על הנדסת האנוש במוצרים חדשים, אומרים שהדור הבא של גדג'טים לא ינסה לדחוס כמה שיותר פונקציות למכשיר אלא להוך את הטכנולוגייה לזמינה ונוחה יותר.

יכל להיות שזה קצת יקל אם זאת המגמה.

אבל בסופו של דבר, בגיל מסוים כולם מתחתנים לאשה\ או לעבודה ואין באמת מספיק זמן בשביל להתעדכן במה קורה בעולם, גם מהסיבה שזה הופך לפחות מעניין אני מניח, אין לבן אדם בן 40 שום סיבה לעקוב אחרי הפיתוחים של וAMD, כל עוד הוא לא עושה מזה כסף, כי הוא גם לא הולך לקנות מעבד חדש כל שנתיים בשביל לשחק 4 שעות במחשב בDOOM 7 כל יום בממוצע.

יש משהו בדבריך, עם זאת אתה לא תוכל גם בגיל 40 להתעלם מפיתוחים טכנולוגיים משמעותיים כגון: מחשבים הולוגרפיים,

מחשבים קיברנטיים, רובוטים וכדומה.

אתה פשוט לא יכול לעצום עיניים כאשר ישנו משמעותי שכזה, ואני בטוח עצם היותך מתעניין בטכנולוגיה בצעירותך או שיש לך חוש טכני טוב,

אז לא יהיה לך קשה כל כך להסתדר עם הפיתוחים הללו.

נכון שלא יהיה לך כזה פשוט להבין את הכל כמו שהיית ילד בן 16, אך זה לא אמור להיות כל כך קשה להבין את הדברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לסיכום ההתמצאות בפיתוחים משמעותיים לדעתי לא תרד משמעותית, כי זה כבר הפך לחלק מהחיים.

אבל ההבנה לעומק של הטכנולוגייה תרד, אם תשאר בכלל.

היום רוב מי שמתעניין בחומרה נגיד יודע פחות או יותר איך בנוים רכיבים במחשב שלו, ממה הם עשוים אפילו.

ידע ברמה כזאת נראה לי נשאר רק אצל מי שמוכן להשקיע זמן נוסף לתחביב ולא אצל אנשים "רגילים", בלי קשר לתפקוד המוחי בגיל מסוים.

יש אנשים בני 65 שיכולים ללמד אותי איך בנוי מנוע של מכונית, אם היה מעניין אותם איך בנוי מחשב אני מאמין שהם היו יכולים להבין גם את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אולי לא בן 28 טיפוסי

אבל אני כן יכול להגיד לך שאני מכיר אנשים אפילו בגיל 50 שגולשים באינטרנט ומישתמשים

במכשירים טכנולוגים על בסיס יומי

צריך ליזכור שלפני 70 שנה לא היו תטכנולוגיות של היום כך שאנשים בגיל 70+-

לא חשופים למחשבים ודברים טכנולוגים אחרים

וככל שזה יתקדם יותר אנשים למדו על הטכנולוגיות החדשות

אבל יש דברים שרובנו לא יודעים וזקנים יודעים והאפך

בגיל 70 אולי אני לא ידע אך לכוון תמסלול של החללית :lol:

SOLOLEIA.JPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...